Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Joshua varuje Millera: 'Nechoď moc blízko!' V zákulisí se ale už spekuluje o jejich střetu

Joshua a MillerJoshua a MillerPRAHA – Hodně blízko je k souboji Anthony Joshua (22-0, 21 KO) a Jarrella Millera (23-0-1, 20 KO). Americký pořízek svého rivala opětovně vyzval v noci na neděli v Madison Square Garden, kde oba sledovali souboj Canela Alvareze a Rockyho Fieldinga. A Brit dle všeho nebyl úplně proti...

Třicetiletý obr seděl u stolu televize Sky Sports a široce se usmíval. Právě do mikrofonu vyprávěl, co si myslí o šampionovi WBA, IBF a WBO v těžké váze.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Těším se, až se opětovně setkáme a já ho praštím do tváře. Je to všechno zábava, šou, není to osobní, jde jen o byznys,“ začal své povídání v černém tričku a tradičních tmavých brýlích.

„Zajímají mě oba šampioni, tedy jak AJ, tak i Wilder. Vím, že dokážu kdykoliv porazit jednoho, nebo druhého. Jestli hodlá AJ přijet do států, jsem připravený. A místo? Ať si každý říká, co chce, Madison Square Garde je Mekka boxu,“ přidal, než se mu za zády objevil Eddie Hearn, se kterým spolupracuje a který stojí za kariérou britského obra.

„Vím, že jejich souboj na tomto místě by bylo něco velmi, velmi zvláštního. AJ tady dneska je. Všechno je v pohodě, můžeme začít jednat,“ pronesl jeden z nejmocnějších mužů současného světa profesionálního boxu.

Následně pochopitelně došlo také na slova šampiona, krále těžké váhy. „Pokud chce Miller bojovat, tak tu šanci určitě dostane. Ale není třeba, aby se kvůli tomu stal mým nepřítelem, aby se dostal na špatnou stranu. Může se ke mně dostat jako sportovec a obchodník, který bude vyjednávat důstojně a s úctou. Můžeme si na konci dne potřást rukou a bojovat,“ pronesl osmadvacetiletý rodák z Watfordu.

A pokud by k tomu nedošlo? „Nejsem na tyhle věci. Pokud bude pokračovat, pozná moji zlobu. Hodně toho o mne napovídal na sociálních sítích, takže ho samozřejmě budu konfrontovat. Ale ne dneska, dneska jsem tu coby host DAZN. Pokud se Miller přiblíží až moc blízko, měl by se mít na pozoru. Protože pokud vstoupí na moje území, do mojí zóny, může to pro něj mít tvrdé následky. Prostě by měl být v takovou chvíli hodně opatrný,“ dodal Joshua.

Ačkoliv se sice veřejně v Madison Square Garden (MSG) oba nepotkali, dle všeho jednání v zákulisí proběhla. A hodně zajímavá. Dle několika zdrojů se totiž klidně může stát, že se střetnou už v dubnu. Nikoliv ale 13. dubna ve Wembley, které má AJ rezervované už od letošního léta, ale právě ve slavné newoyrské aréně.

Jejich místo v té londýnské by pak v případě dohody zaujali Amir Khan (33-4, 20 KO) a Kell Brook (38-2, 26 KO), kteří se nahánějí už nějaký ten pátek. Jenže očekávanou dohodu dvou britských bijců v posledních týdnech hatí nabídka 5 milionů dolarů od Boba Aruma za zápas Khana s Terencem Crawfordem (34-0, 25 KO). Ten by se mohl uskutečnit 23. března. A kde jinde než v MSG.

Obecně se přitom předpokládalo, že AJ se 13. dubna utká s vítězem odvety Dillian Whyte (24-1, 17 KO) – Dereck Chisora (29-8, 21 KO), ke které dojde tuto sobotu. V takovém případě by Joshua boxoval s Millerem až v červnu. Opět na americkém území, kde by jej už rádi viděli představitelé projektu DAZN, se kterými má Brit v zámoří podepsaný lukrativní kontrakt.

Ve hře je samozřejmě také stále střet AJ s jedním z dvojice Deontay Wilder – Tyson Fury. Ti ale nejspíše čeká ještě jeden vzájemný střet. Také oni ale musí ještě chvíli počkat. WBC už před týdnem vyhlásilo, že rozhodnutí o dalších zápasech pod hlavičkou této federace v těžké váze rozhodne až po sobotním střetu Whyte – Chisora.

Jak se nakonec tato škatulata roztočí?

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze