Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Joshua uhasil spor s Khanem o jeho ženu a vyhlíží náhradníka Klička: Pulev, nebo Ortiz?

  • Napsal Antonín Vavrda

Luis Ortiz nebo Kubrat Pulev?Luis Ortiz nebo Kubrat Pulev?LONDÝN – Nuda? To slovo král boxerské těžko váhy Anthony Joshua (19-0, 19 KO) nezná. Byť stále nezná jméno svého příštího soupeře, zažívá šampion WBA, IBF, IBO a The Ring Magazine celkem bouřlivé léto.

Nejprve se vydal za velkou louži, aby se podíval do Las Vegas. Nejen do místních legendárních arén, ale také do gymu muže, kterého chce jednou nahradit na postu nejbohatšího boxera všech dob – Američana Floyda Mayweathera.

Do toho spousta marketingových záležitostí na obou stranách Atlantiku. Jenže plány na odvetu s Ukrajincem Vladimirem Kličkem vzali 3. srpna za své. Bývalý král těžké váhy oznámil konec kariéry a jeho nástupce bude muset vzít zavděk prozatím skromnější scéně pro svůj další duel.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Dle posledních zpráv se Joshua utká s povinným vyzývatelem federace IBF Kubratem Pulevem (25-1, 13 KO) z Bulharska. Termín? 28. října. Místo? Otevřený stadion v Cardiffu, ve Walesu. Byť o své závazky se hodně důrazně hlásí také Kubánec Luis Ortiz (27-0, 23 KO), toho času jednička federace WBA.

„Řešíme to, stejně jako stěhování některých našich kanceláří do Venezuely, kde jsme našli druhý domov,“ oznámil prezident WBA Gilberto Jesus Mendoza, jehož federace bude mít i nadále hlavní sídlo v Panama City. „Nechceme, aby byl jakýkoliv boxer šikanován za to, že má v držení více titulů. Chceme najít s IBF shodu,“ dodal muž, který zároveň zopakoval slova o tom cestě WBA za tím, aby měla jeho organizace v každé váze pouze jednoho šampiona.

„Luis Ortiz chce to, co mu patří. My to respektujeme, takže po Pulevovi se utkáme s ním,“ řekl k tomuto tématu Eddie Hearn, promotér britského talentu, který v minulém roce několik měsíců stál také ze kubánským „King Kongem“. Ten ale od něj odešel kvůli tomu, protože měl pocit, že je Joshua protěžován na úkor jeho tužeb a snů.

Zajímavostí budiž, že osmatřicetiletý levoruký knockoutér je v jednání také se šampionem WBC Deontayem Wilderem (38-0, 37 KO), jelikož mu patří vysoká pozice také v ratingu této federace. A právě souboj Joshua vs. Wilder si nyní přejí fanoušci ze všeho nejvíce. Není tak vůbec nereálné, že na podzim by se Kubánec utkal s americkou hvězdou, Joshua s Pulevem a příští rok vítězové proti sobě.

Pochopitelně, pokud se těmi vítězi stanou dva neporažené talenty. Je totiž stejně tak reálné, že pokud dojde na souboj Joshuy s Pulevem, ve hře bude jen titul IBF. Podobné to bylo také v zápase Bulhara s Kličkem v roce 2014, jelikož „Kobra“ ze Sofie zaplatila pouze za tento pás.

„V ideálním světě je situace následující – letos duel s Pulevem, na začátku roku souboj s Ortizem a v létě velká show a souboj s Wilderem. Vše nyní hodně podrobně mapujeme,“ přidal svůj názor na výše popsané Hearn, který se v létě rozhodl pravidelně cestovat na trase britské ostrovy – zámoří.

Do celé skládačky totiž patří ještě dvě jména – Američan s haitskými kořeny Bermane Stiverne (25-2-1, 21 KO), kterému Wilder v lednu 2015 pás WBC v přímé konfrontaci sebral a který je stále jedničkou této federace – a také Brit Dillian Whyte (20-1, 15 KO).

Tomu dosud jedinou profesionální prohru zajistil v prosinci roku 2015 Joshua a který se už tento týden představí při své americkém debutu proti domácímu veteránovi Malcolmu Tannovi. Právě Whyte je taktéž potencionálním vyzývatelem Wildera, on sám by pak ještě raději odvetu s ostrovním rivalem.

„Je mi ctí, když slyším, jak o mě Joshua neustále mluví. Je vidět, že mu nejsem lhostejný, když mě pravidelně zmiňuje. Vnímám to tak, že se mnou chce bojovat šampion, což je pro mě skvělá zpráva. Nemám s tím problém, zápas s Kličkem ukázal, že je zranitelný, zvláště, když je pod permanentním tlakem,“ pronesl britský bouřlivák.

Jak všechno dopadne, je zatím stále ve hvězdách, mělo by se rozhodnout do konce srpna. Každopádně zmíněné zranitelnosti si je dobře vědom i sám sedmadvacetiletý Joshua. „Už měsíc po zápase s Kličkem mě nahnal Rob McCracken do tělocvičny, protože se mu nelíbily některé věci z posledního duelu,“ přiznal současný král těžké váhy.

„Cítil jsem se jako úplný nováček. Byl hodně přísný. Řekl mi: 'Super, před čtyřmi týdny jsi vyhrál, my se ale musíme připravit na další tři roky. Pokud chceš být šampion, musíš se brát vážně. Musíš makat. Tvůj levý hák nestál za nic.' Nebylo mi úplně dobře, ale chápu, jak to myslí. Díky němu jsem tam, kde jsem. Už po olympiádě ve chvíli, kdy mě všichni plácali po ramenou, tvrdil, že jsem pouze zelenáč, co se musí hodně učit,“ vrátil se Joshua zpět v čase o zhruba tři měsíce.

„Nyní musím obhájit svoji pozici, to, co jsem předvedl proti Kličkovi. Tím to nekončí, ale naopak začíná. Musím makat. Cítím jsem opravdu v hodně dobré formě, a to díky Robovi. Musím se ještě hodně zlepšit a toho mohu dosáhnout jen a pouze tréninkem a sparingy,“ přidal slova hodná šampiona.

Mimochodem, své postavení potvrdil i v posledních dvou týdnech. Zatímco fanoušci řešili konec kariéry Klička, on musel klidnit vášně s krajanem Amirem Khanem. Důvod? Jeho manželka Faryal Machdoomová, se kterou si měl AJ údajně (nejen) psát skrze Snapchat. „Král“ Amir se dokonce kvůli tomuto chtěl se svojí chotí rozvést, přitom ještě na začátku tohoto roku se za ni postavil ve chvíli, kdy se do ní opřela jeho rodina v čele s otcem.

Za to, že Khan vyšel s domácími problémy na veřejnost – konkrétně na twitter – zkritizoval svého krajana hodně ostře i bývalý šampion a nyní expert stanice Sky Sports Carl Froch. Jak se následně ukázalo, jeho slova měla opodstatnění.

Informace a screeny, které se ke Khanovi dostaly a které jej tak rozzuřily, byly totiž podvrh. „Udělal jsem chybu, neměl jsem se takto zachovat. Nic z toho, co jsem se dozvěděl, nebyla pravda, omlouvám se jak své ženě, tak Anthonymu,“ oznámila třicetiletá boxerská hvězda. Slova o rozvodu si ale nerozmyslel.

„Pořád jsem ale rozhodnutý se rozvést. Naše manželství už nějakou dobu nefungovalo, přeju ji ale jen to nejlepší,“ dodal. Je ale možné, že i v tomto případě nakonec změní názor. Dle ostrovního bulváru je to právě Khan, kdo má máslo na hlavě a pokud dojde na rozvod, jeho Faryal rozhodnutá všechnu špínu vytáhnout na světlo světa.

To už je ale jiný příběh. „Ráda bych, aby se nyní moje soukromí přestalo řešit veřejně. Jsem ráda, že se ukázalo, že mezi mnou a Anthonym Joshuou k ničemu nedošlo a že je mezi oběma týmy nyní klid,“ zareagovala na slova svého chotě. „Omluva přijata,“ dodal pak na twitteru sám AJ.

S trochou nadsázky se dá dodat, že tak zhasla naděje na jiný ostrovní „šlágr“ a to ten mezi Khanem a Joshuou. Je pravda, že prvně jmenovanému problém boxovat o několik vah výše nedělá (pokud je za to řádně zaplacený), na druhou stranu – když jej dokázala jediným úderem poslat do říše snů střední váha Canelo Alvarez, snad ani nedomýšlet, co by s ním udělal 110kilový Joshua...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze