Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Joshua: Potřebuji získat zpět vášeň pro box. Pak mi bude místo konání odvety jedno

  • Napsal Antonín Vavrda

Anthony Joshua po porážce od Ruize / zdroj foto: Boxingscene.comAnthony Joshua po porážce od Ruize / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – Stále častěji se v médiích objevuje jméno Anthony Joshua (22-1, 21 KO). Což znamená jediné, chvíle odhalení termínu jeho odvety s Andym Ruizem Jr. (33-1, 22 KO) se nezadržitelně blíží.

„Cítím se dostatečně silný a cítím, že dokážu napravit své zaváhání,“ řekl včera pro Sky Sports sesazený král těžké váhy. Ten téměř okamžitě po nečekané porážce od Andyho Ruize (1. června v Madison Square Garden TKO v 7. kole) aktivoval klauzuli o odvetě, o které se od té doby usilovně jedná.

DALŠÍ NOVINKY K TÉMATU:

Jeho promotér Eddie Hearn by chtěl duel uskutečnit na britské půdě, čemuž je nakloněn nejvíce také Joshua, protistrana má pochopitelně jiné představy. Jenže přestože je Ruiz šampionem WBA, IBF a WBO, tak je v jednáních tím „slabším“. Ostatně tak, jak to bývalo za časů nadvlády bratří Kličků.

„Řeknu vám to takto, osobně mi je jedno, kde ten zápas bude. Vše má několik úhlů pohledu,“ řekl k tomuto tématu AJ. „Klidně budu bojovat v mexické Tijuaně a ať je rozhodčím Ruizův strýc. Pořád bych musel vyhrát. Nezáleží na tom, kde ten zápas bude, protože cíl musí být vždy stejný. A soupeřem mi bude pořád Andy,“ začal vysvětlovat své myšlenky.

„Na druhou stranu tu máte aspekt britských fanoušků. V Cardiffu za mnou stálo 70, 80 i 90 tisíc lidí a ti si zaslouží, abych před nimi bojoval znovu, aby nemuseli kvůli mně cestovat, nebo sledovat mé duely v noci v televizi. Navíc ta energie, kterou dokáží vytvořit mi pochopitelně může pomoct, nebudu říkat, že ne. A chápu, že se Ruizovi coby šampionovi nechce,“ přidal.

Zároveň ale trval na tom, že nejdůležitější pro něj je v tomto ohledu znovuzískání vášně pro milovaný sport. „Musím být neustále obklopený boxery, neustále být v gymu, dostat klidně i naloženo, být testován z toho, co umím, co se potřebuji naučit. Jen tak mohu do sebe dostat zpět tu touhu,“ dodal důrazně.

Není bez zajímavosti, že Ruiz si článku na stránkách Sky Sports všiml a okamžitě na sociálních sítích reagoval. „AJ říká, že se mnou může bojovat v Tijuaně, což je dobré znamení. Pojďme do toho, pojďme to spáchat v Mexiku,“ zaznělo od třicetiletého milovníka tyčinek Snickers, který nadělal svým triumfem vrásky nejednomu trenérovi.

Přesvědčte nyní některé, že je třeba dřít a vypadat jako právě AJ, když pak přijde stodvacetikilový tlouštík a přejede ho jako buldozer. A jen málokdo už uvidí skutečnost, že Ruizovi de facto hrálo vše do karet a že i přes svoji postavu má skvělé boxerské dispozice a aktuálně také jedny z nejrychlejších rukou v těžké váze.

Dokáže si je prosadit také v odvetě? A kde k ní nakonec dojde? To už bychom měli vědět hodně brzo...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze