Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Joshua (ne)ustoupil zápasu Fury vs. Usyk. 'Nevěřte všemu, co se píše,' varuje AJ

  • Napsal Antonín Vavrda

AJ, Usyk a FuryAJ, Usyk a FuryV boxerské těžké váze je opět pořádně živo. Mezitím, co se řeší povinná obhajoba Tysona Furyho (31-0-1, 22 KO) proti Dillianu Whytovi (28-2, 19 KO), probleskly zprávy o tom, že by snad byl Anthony Joshua (24-2, 22 KO) ochotný za tučné balík peněz ustoupit sjednocujícímu duelu Furyho s Alexandrem Usykem (19-0, 13 KO).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Zatímco Francis N'Gannou (ne)řeší svoji budoucnost s UFC a touží po boxerském souboji šampionů s Furym, hýbou se „obří“ kola těžké váhy i bez něj.

Nedělní The Telegraph přišel s informací, že Anthony Joshua je ochotný přijmout 15 milionů liber, aby ustoupil dohodě mezi Furym a Usykem, což je duel, ve kterém by v těžké váze šlo poprvé o všechny prestižní tituly, tedy federací WBC, WBA, IBF, WBO a také The Ring.

AJ má totiž aktivovanou klauzuli o odvetě s Ukrajincem, který jej loni v září obral o pásy WBA, IBF a WBO. A zabránil tak očekávanému ostrovnímu střetu s „Gypsy Kingem“. Místo toho si o něj řekl sám, byť Fury sám nejprve tvrdil, že jej Usyk nezajímá a že tu malou těžkou váhu přejede s jednou rukou za zády.

O 24 hodin později přišla Joshuova odpověď skrze sociální sítě: „Slyšel jsem, že lidé říkají, že AJ přijme 15 milionů liber za odstoupení od odvety s Usykem. Nepodepsal jsem žádnou smlouvu, neviděl jsem žádnou smlouvu. Takže za současného stavu přestaňte poslouchat ty kecy, dokud nepřijdou ode mne. Já jsem ten, kdo má svůj osud pod kontrolou, já jsem ten, kdo se stará o svůj byznys. Jsem chytrý člověk a pokaždé dělám promyšlená rozhodnutí.“

Je pravda, že britský deník se soustředil na vyjádření týmu kolem Furyho, tj. jeho britského promotéra Franka Warrena a toho amerického Boba Aruma, kteří zjevně chtějí vytvořit tlak jak na AJ, tak na Whyta. Ten pro změnu nechce coby prozatímní šampion WBC přijmout rozdělení financí s Furym v poměru 20 ku 80 ze svého pohledu. Je také třeba dodat, že jak Joshua, tak jeho bývalý protivník jsou promotérsky zastupování Eddiem Hearnem, rivalem Warrena.

Je také třeba vidět, že zatímco titulek zmíněného článku tvrdí, že „Joshua přijme nabídku na odstupné“, tak hned v první větě textu se píše, že „Joshua je blízko přijetí této nabídky“. Což jsou dva hodně odlišné pojmy a je zjevné, že rodák z Watfordu ve svém krátkém videu reagoval především na zavádějící titulkovou část.

Sám olympijský šampion z Londýna 2012 v supertíze navíc na toto téma mluvil pouze jednou, na konci listopadu pronesl, že pokud by to pro jeho byznys dávalo smysl, tak by o podobné nabídce uvažoval, ale primárně se zajímá o svůj byznys, svůj odkaz.

Skutečnost, že se podobné informace nyní objevily znovu a že v boxerském zákulisí víří už pár dní značí, že se něco děje, respektive se dvojice promotérů Furyho dostává lehce pod tlak. Pod podobný, jako vlastně téměř přesně před rokem. Pamatujete? Oba Britové prohlašovali, že je dokonce podepsaná dohoda o jejich vzájemném obřím ostrovním souboji, že Wilder nemá problém s odstoupením od požadavků na završení trilogie, respektive na ni už nemá smluví nárok.

Bum, prásk, Američan se svým týmem obrátil na arbitrážní soud, ten mu dal za pravdu a vytvořil se tak na Furyho tým tlak, kterému podlehl, a nakonec se sice až v říjnu (původně se mělo boxovat v červenci), ale přece jen potřetí setkal s „Bronzovým Bombardérem“, kterého podruhé porazil. A Joshua o dva týdny dříve ztratil své pásy s Usykem, aby okamžitě využil smluvního nároku na odvetu...

Nu a aby toho nebylo málo, Warren s Arumem mají pro Furyho rezervovaný termín 25. března na Principality Stadium ve velšském Cardiffu. Momentálně to ale vypadá, že nemají soupeře, na druhou stranu – jak Brit, tak Usyk jsou dle dostupných videí a informací v tréninku. Stejně jako Joshua, který zároveň řeší, s jakým trenérským týmem bude ve své kariéře pokračovat.

„Skutečná příprava ale začne až na začátku února. Uvidíme, jaké lidi bude mít AJ kolem sebe. Jedno je jisté, že je velmi loajální člověk a váží si těch, kteří za ním stáli v jeho dosavadní kariéře, takže to není o tom, že by někoho vyhazoval, ale že spíše tým doplní, změní postavení některých z nich,“ řekl na toto konto Hearn, dle kterého kritizovaný Rob McCracken v blízkosti Joshuy zůstane, jen už nejspíše nebude jediným (nebo hlavním) koučem dvojnásobného mistra světa.

Na koho se ale bude AJ připravovat, je ve hvězdách. Dle zpráv ze všech týmů by se ale mělo rozhodnout v průběhu tohoto týdne...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze