Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Joshua pózoval na střeše stadionu a poté vzkázal Usykovi: Je čas obhájit korunu!

  • Napsal Antonín Vavrda

Oznámení duelu AJ vs. UsykOznámení duelu AJ vs. UsykPRAHA – Dlouho, hodně dlouho se čekalo na oficiální potvrzení souboje, který třeba na serveru BoxRec.com svítí už měsíc. Nyní už ale není pochyb – Anthony Joshua (24-1, 22 KO) si to 25. září rozdá o své tituly WBA, IBF a WBO s Alexandrem Usykem (18-0, 13 KO) na stadionu fotbalistů Tottenhamu Hotspur.

11. srpna 2012 v londýnské ExCeL Exhibition Centre vybojoval Alexander Usyk své olympijské zlato ve váze do 91 kg, když ve finále zdolal Itala Clementa Russa 14-11 na body.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

12. srpna 2021 v londýnské ExCeL Exhibition Centre i za velké podpory fanoušků (a rozhodčích) vydřel Anthony Joshua své olympijské zlato ve váze nad 91 kg, když ve finále zdolal Itala Roberta Cammarelleho 18-18 na pomocné body.

25. září budou oba v opět v Londýně. Tentokrát v jeden den. A před 60 tisíci diváků se jako první boxeři popasují ve vzájemném střetu na obřím stánku místních „Kohoutů“.

„Datum je stanoveno, smlouvy podepsány, opět jsem vsadil vše na jednu kartu, ale je čas obhájit svoji korunu. Jsme dva zlatí olympijští medailisté, kteří se probojovali až na vrchol a nikdy se nevyhnuli žádným výzvám,“ pronesl jednatřicetiletý rodák z Watfordu poté, co se „vrátil zpět na zem“.

Krátce předtím, že zapózoval se svými pásy a poté i dresem Tottenhamu a klubovou legendou Ledleym Kingem, totiž koukal na zelený pažit a také město ze střechy arény, která byla slavnostně otevřena 3. dubna 2019. Její předchůdce – legendární White Hart Lane – pár legendárních duelů rohovnického sportu zažil.

V roce 1945 zde Jack London v šesti kolech ztratil titul britského šampiona s Brucem Woodcockem, o 32 let později na něm Frank Bruno knockoutoval legendu Joa Bugnera, aby v roce 1991 knockoutoval ve 12. kole Chris Eubank v drsné odvetě Michaela Watsona. Ten v době ukončení vedl u všech tří bodových, nakonec i krom prohry přišel i konec kariéry, když po duelu skončil na 40 dní v kómatu.

„Jsem poctěn, že budu první, kdo bude bojovat na tomto úchvatném místě. Stadion je výjimečný, atmosféra bude elektrizující, scéna je připraven a já jsem připraven zvládnout další těžkou zkoušku své kariéry,“ vzpomněl vše výše popsané Joshua.

„Cestu zvládne ten, kdo po ní jde,“ reagoval v tiskové zprávě jeho o tři roky starší rival, pro kterého je to největší duel profesionální kariéry. A také největší v těžké váze, kam zamířil poté, co v listopadu 2018 obhájil tituly WBC, WBA, IBF a WBO v křížové váze, když v osmém kole poslal do boxerského důchodu domácího miláčka Tonyho Bellewa.

Za další necelé tři roky stihl pouze zahřívací duel s náhradníkem Chazzem Witherspoonem a loni v říjnu těžkou bitvu s Derekem Chisorou. „Jedná se o obrovskou bitvu dvou gentlemanů tohoto sportu. Wow. Dva olympijští vítězové z Londýna 2012 se střetnou o korunu krále těžké váhy. Ať vyhraje ten lepší a uvidíme se poté při odvetě,“ naznačil Alexander Krassjuk, promotér K2 Promotions, že Usyk a jeho tým čekají jedině vítězství.

To jim zajistí případné druhé setkání, jak už dříve avizoval promotér Brita Eddie Hearn, doložka o odvetě z jejich strany ve smlouvě nechybí.

Otázkou je, zda se do ní ale bude vítězné straně okamžitě chtít. Dva týdny po tomto souboji totiž dojde na odložené třetí setkání šampiona WBC Tysona Furyho (30-0-1, 21 KO) s Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO). A všichni čtyři, fanoušci, experti i promotéři očekávají, že vítězové těchto duelů se posléze střetnou o všechny pásy v nejsledovanější váhové divizi.

Nejdříve ale ony dva předkrmy.

Mimochodem, první kurzy bookmakerů označují za favorita londýnského souboje domácího borce s kurzem kolem 1,5 ku 1. Za případné vítězství Usyka získá sázkař více než trojnásobek vložené částky. Odráží to i rozložení sil?

To se teprve ukáže, pravdou ale je, že daleko zkušenějším boxerem je Ukrajinec, který v amatérském ringu stihl dle záznamů na 350 zápasů, ze kterých 335 vyhrál. Pravdou ale je, že seniorskou kariéru startoval ve váze střední, většinu strávil v těžké do 91 kg, aby v supertíze odboxoval zhruba tolik duelů jako jeho zářijový soupeř, tedy kolem padesátky...

Joshua k zápasuJoshua k zápasu

Usyk dovčaUsyk dovča

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze