Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Joshua mohl bojovat s Furym. Hughiem Furym. 'My jim ale nevěřili,' říká Hearn

  • Napsal Antonín Vavrda

Hughie Fury v akci / zdroj foto: Boxingscene.comHughie Fury v akci / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – Středeční odpoledne patřilo v londýnském York Hall otevřeným tréninkům účastníků sobotního galavečera v O2 Arena, jehož vrcholem bude střet Vasyla Lomačenka s Lukem Campbellem. A na který fanoušky naladí souboj Hughieho Furyho (23-2, 13 KO) s Alexandrem Povětkinem (34-2, 24 KO).

Když v září 2015 vybojoval po demolici neporaženého Garyho Cornishe (21-0, 12 KO) pás šampiona Commonwealthu, měl proti Anthonymu Joshuovi stanou další nezdolaný borec. V té době teprve dvacetiletý Hughie Fury (16-0, 8 KO).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jenže na hodně zajímavý střet na adrese Joshua – Fury nedošlo. „Hughie byl povinným vyzývatelem pro pás britského šampiona. Jenže jsem nevěřil, že Peter Fury a Mick Hennessey by chtěli s námi bojovat,“ svěřil se s odstupem čtyř let Eddie Hearn, promotér Joshuy a nyní také Hughieho Furyho.

„Spletl jsem se, což nám ukázali záhy. Hughie ve dvaadvaceti letech boxoval s Josephem Parkerem a o rok později s Kubratem Pulevem. A ani jednou neudělal ostudu. Nyní ve čtyřiadvaceti stojí proti Alexi Povětkinovi, takže rozhodně má pro strach uděláno. Tehdy to bylo skutečně blízko, ale já jim nevěřil. Teď vím, že to byla chyba,“ přidal šéf stáje Matchroom Boxing.

A co na to druhá strana? „Tehdy jsme řešili pro Hughieho jiného soupeře. Chtěli jsme poté AJ, jenže Eddie už nechtěl čekat. Zvolili si Dilliana (duel se boxoval o volný pás britského šampiona), jelikož my jim řekli, že jsme už slíbili duel někomu jinému a nechtěli to rušit. Chtěli jsme se vrátit k jednání později, oni si to vyložili po svém,“ pronesl Peter Fury, trenér a otec Hughieho.

Ten tehdy nejdříve v listopadu 2015 ve dvou kolech přejel Emilia Ezequiela Zarateho, o měsíc později Larryho Olubamiwa. A zatímco se tehdy rodina Fury mohla pyšnit kralováním nad těžkou vahou, protože týden před tímto střetem porazil bratranec Hughieho (a tehdy i tréninkového parťáka) – Tyson – legendárního Ukrajince Vladimira Klička, Joshua svedl drsnou, vítěznou bitku s Whytem.

Čeho se ale nedočkali fanoušci tehdy, možná zažijí v brzké budoucnosti. Tedy pokud si Joshua v prosinci poradí v odvetě s Andym Ruizem a Fury zdolá tvrdého, leč už stárnoucího ruského veterána Alexandra Povětkina.

„Myslím, že předchozí zápasy obou budiž důkazem, že ten zápas nebyl nereálný a že by se stal. Tehdy jsem řekl, že bych to vzal, a tvrdím to stále. Pokud se objeví i v budoucnu možnost boxovat s Anthonym Joshuou, budeme připraveni tuto výzvu přijmout,“ potvrdil tyto domněnky Peter Fury.

A bitva jeho syna s ruským bohatýrem tak hned dostává další náboj navíc...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze