Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Joshua: McGregor nemá šanci. A já v kleci? MMA mě láká, ale nejspíše bych prohrál

  • Napsal Antonín Vavrda

Anthony Joshua / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – Současný král těžké váhy Anthony Joshua (19-0, 19 KO) se momentálně připravuje na duel proti Bulharovi Kubratu Pulevovi (25-1, 13 KO), ke kterému by mělo dojít buď 28. října, nebo 11. listopadu. Nejen o tomto souboji se ale v jeho souvislosti mluví.

Přes léto byl šampion WBA a IBF v Las Vegas, mimo také v tělocvičně legendárního Američana Floyda Mayweathera, který se připravuje na sobotní duel s hvězdou MMA Conorem McGregorem. Ještě předtím se s neporaženou boxerskou hvězdou potkal na britských ostrovech. Krátce poté, co se zmíněný souboj domluvil, v nadsázce se sám přihlásil, že by si na jejich galavečeru rád zaboxoval.

DALŠÍ NOVINKY K TĚŽKÉ VÁZE:

Nakonec ale sedmadvacetiletý obr nebude o víkendu ani v místě konání. Doma v Londýně se totiž začíná chystat na svůj vlastní duel. Dle jeho promotéra Eddieho Hearna je již dohoda s Pulevem uzavřená, nyní je třeba pouze doladit místo konání.

Sám Hearn, který už měl připravený termín 11. listopadu a T-Mobile Arena v Las Vegas pro odvetu Joshua vs. Kličko, v těchto dnech v městě hříchu pobývá, protože stojí také za šampionem WBA v polotěžké váze, který bude svůj pás hájit proti kamarádovi a chráněnci Mayweathera – Badouovi Jackovi. A ostrovní promotér se bude snažit zástupce arény přesvědčit, že i souboj Joshua vs. Pulev by pro ně mohl být lukrativní a zajímavý.

Pokud by se mu to povedlo, jejich souboj by se uskutečnil 11. listopadu. V opačném případě už 28. října, na kdy má rezervovanou arénu v Cardiffu.

„Nebudu v Las Vegas, protože mi začíná vlastní příprava. A já miluji trénink, protože jen ten vás může posunout vpřed. Celé léto jsem toho moc nedělal, potřebuji se vrátit do tréninkového procesu, udržovat disciplínu, zlepšovat své schopnosti. Teď jsem si užíval volno, je zase čas na vojenský režim,“ řekl Sky Sport neporažený bijec a poslední přemožitel legendárního Ukrajince Vladimira Klička.

„Osobně si myslím, že Conor nemá proti Floydovi šanci. Podívejte se na ty borce, kteří proti němu stáli a ze kterých udělal průměrné protivníky a boxery. Conor s ním nemá vůbec šanci. V UFC je vynikajícím bojovníkem, ale není skvělým boxerem. Ale nemyslím si, že to Floyd dělá jen pro peníze. Tak to nejde, musíte bojovat srdcem. Všichni o tom mluvili, provokovali, proto to vzal, ne pro peníze, ty nejsou primární,“ řekl nejdříve k víkendovému cirkusu.

Poté se stočila ale řeč také na jeho dovednosti mimo boxerský ring. „Miluji boj. Pokud jde čistě o agresivitu a boj v postoji, šance bych mě, protože jsem bojovník. Ale jinak bych byl pravděpodobně poražen. V kleci můžete kopat, dávat lokty, cokoliv kromě podvodů. A to by bylo pro mě moc. Nemohu s těmi kluky soupeřit na zemi, myslet si, že tam ho porazím,“ začal své rozjímání.

Poté ještě dodal: „Umět bojovat na zemi vyžaduje spoustu času, stejně jako cokoliv jiného. Času, který se mi nedostává. Možná bych si to někdy vyzkoušel, možná by to mohlo být zajímavé srovnání, ale nejspíše na to nikdy nedojde. Podívejte se na většinu boxerů, kteří do klece vlezli. Ve chvíli, kdy došlo na boj na zemi, prohráli.“

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze