Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Joshua: Lewis mi nikdy nepodal pomocnou ruku. Jen kritizuje přes sítě, není jak Kličko

  • Napsal Antonín Vavrda

Joshua vs. LewisJoshua vs. LewisLONDÝN – Je to pár týdnů, co Brit Anthony Joshua (22-1, 21 KO) v dokumentu televize Sky Sports označil legendární těžkou váhu a svého krajana Lennoxe Lewise (41-2-1, 32 KO) za klauna. Nyní přiblížil, co jej k těmto slovům vedlo.

Způsobil řádný poprask. Slova Joshuy o tom, že Lennox Lewis je klaun, kterého nerespektuje, obletěla doslova celý svět. Reagovali na ně experti, další boxeři, manažer bývalého absolutního krále těžké váhy i sám bijec přezdívaný „Lev“.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Nyní, během třídenního mediálního turné k odvetě s Mexičanem Andym Ruizem Jr. (33-1, 22 KO), britský pořízek vysvětlil podrobněji, co jej k tomuto vedlo.

„Víte, každý jsme tím, kým jsme. Každý máme určitou tvář, určitou masku. Nerad to dělám, ale ve chvíli, kdy mne neustále zaháníš do kouta, tak začnu štěkat. A hlasitě. Nejsem konfrontační typ člověka, hledím si především sám sebe, ale...,“ začal v červnu sesazený král nejsledovanější váhové divize.

„Lennox nebyl klaunem, ve své době byl zvířetem. Vždyť já mám ve své tělocvičně spoustu jeho fotek. Co se týče boxu, mám k němu maximální respekt. Ale ve chvíli, kdy on začne mluvit o mladší generaci, tak jsem cítil, jako by byl vždy jiný, pokud povídal o mně. Působilo to na mne, jako bych vše dělal špatně, vyhýbal se tomu a tomu. Nechápal sem, proč na mne pořád útočí,“ pokračoval.

„Víte, když jsem se stal profíkem, moje cesta vedla na Jamajku, chtěl jsem vidět Lennoxe osobně, protože on hodně mluvil o těžké váze. Měl plány, ve kterých mluvil také o mne. Jenže nikdy jsme se nepotkali, místo toho o mé osobě začal mluvit jen po internetu, skrze sociální sítě,“ přidal Joshua, který se po boku Lewise objevil po svém triumfu na domácí, londýnské olympiádě před sedmi lety.

Zdá se, že právě zde je zakopaný pes pro slova, která zazněla z úst muže, který jako první v těžké váze v jednom olympijském čtyřletém cyklu držel status šampiona z pod pěti kruhů a profesionálního mistra světa. Otázkou ale zůstává, proč udělal totéž, co nyní Lewisovi vyčítá – tedy snaží se s ním srovnat účty skrze média.

Zvláště, když ještě doplňuje zkušenost s jinou legendou těžké váhy, Lewisovým následovníkem. „Člověk, který si udělal čas na to se mnou mluvit, je například Vladimir Kličko. Zvedne telefon, zeptá se, jak se mám, snaží se mi poradit. Nedělá to, aby byl zajímavý pro sociální sítě, ale pro to, aby pomohl. A toho si nesmírně vážím,“ řekl směrem k muži, kterého porazil před dvěma lety ve velkolepé jedenáctikolové bitvě na vyprodaném fotbalovém Wembley.

Zvedne nakonec telefon Lewis a vyťuká číslo Joshuy, či se tak stane naopak? Nebo se oba Britové budou i nadále „kočkovat“ skrze média a sociální sítě?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze