Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Joshua: Lewis je klaun bez srdce. Manažer legendy: Lennox si dá Snickers a zbije tě

  • Napsal Antonín Vavrda

Anthony Joshua a Lennox LewisAnthony Joshua a Lennox LewisLONDÝN – Na pozadí dohadů kolem odvety mezi Anthonym Joshuou (22-1, 21 KO) a Andym Ruizem Jr. (33-1, 22 KO), ke které by mělo dojít 7. prosince v Saudské Arábii, ale prvně jmenovaný s tímto nesouhlasí, se rozvířil další spor. Mezi Joshuou a bývalým absolutním králem těžké váhy Lennoxem Lewisem (41-2-1, 32 KO).

DALŠÍ NOVINKY Z TĚŽKÉ VÁHY:

Psal se rok 2012, Anthony Joshua ovládl na domácí půdě olympijské hry (byť minimálně finálový duel sporně) a se zlatou medailí se objímal se slavným krajanem Lennoxem Lewisem, šampionem z pod pěti kruhů z roku 1988 a také absolutním šampionem těžké váhy mezi profíky.

Střih, léto 2019.

Anthony Joshua sjednotil těžkou váhu (stačí tři pásy top federací ze čtyř), ovšem 1. června tohoto roku při prvním duelu mimo britské ostrovy padl s Andym Ruizem Jr., který byl navíc náhradníkem za původně plánovaného Jarrella Millera (neprošel dopingovými testy).

Lewis, který sám zažil dvě šokující prohry – s Oliverem McCallem a Hasimem Rahmanem –, na dálku Joshuovi poradil, aby vyměnil kouče tak, jak to po prvním neúspěchu a následné vítězné odvetě udělal on sám.

AJ se nyní k jeho radě vyjádřil v dokumentu Sky Sports, který má mapovat jeho myšlenky po nečekané porážce s americkým ranařem, který „vyrostl“ na oblíbené čokoládové tyčince Snickers.

„Lennox je klaun. Nerespektuji Lennoxe Lewise. Jsme jiní. Mým dědictvím je být zde, s touto generací, ne na ni jen přiživovat,“ zaznělo z úst sesazeného krále těžké váhy.

Reakce Lewise na sebe nenechala dlouho čekat. „Jsem zklamaný jeho slovy. Na rozdíl od něj nebylo slovo NESPORNÝ ŠAMPION něco, z čeho bych měl strach, ale šel jsem do toho, abych se jím stal,“ kontroval bijec, který zmíněného olympijské zlato vybojoval pro Kanadu, v profesionálním ringu ale reprezentoval Velkou Británii.

„Vždy je třeba říkat vše tak, jak je. Jsem takový. Nazývám věci tak, jak cítím. Klaun je klaun. Může si setřít make-up, ale srdce je stejné, to nezměníš,“ kontroval na tato slova Joshua. To už bylo moc na manažera bijce přezdívaného „Lev“.

„Kdyby opravdu žil ve své generaci, zjistil by, že Lennox byl mentorem řady mladých bojovníků v čele s Andrem Wardem, Shakurem Stevensonem, Tysonem Furym, Deontayem Wilderem a dalšími,“ zaznělo na úvod od Joshe Dubina.

„A kdyby o Lennoxovi věděl o něco více, zjistil by, že ten organizuje neziskový tábor pro mladé bojovníky, kteří nemají to štěstí, aby se jim dostalo veškeré podpory. Že tak činí především na Jamajce a v Kanadě (zemích svých předků). Ano, Lennox je z jiného plátna, toho hedvábného,“ pokračoval s tím, že na rozdíl od AJ dokázala řada dalších – například Fury či Wilder – přijmout Lewisovu kritiku, aniž by to poškodilo jejich vztahy.

„Pokud si pamatuji, tak Lennox a Fury se hádali skrze sociální sítě ve chvíli, kdy on porazil Vladimira Klička. Pokud se nepletu, tehdy byl dle Furyho starý žárlivec, protože on byl na vrcholu, zatímco on už měl dávno to nejlepší za sebou,“ zpochybnil tyto Dubinova slova Joshua.

Ten mu na dálku opáčil: „Zjevně AJ nepochopil, že na zvládnutí kritiky Lennoxe musí být také vytvořen z hedvábného papíru. Každopádně, klidně ať pokračuje, Lennox si alespoň bude moct dát pár tyčinek Snickers, ohlásit comeback a pořádně AJ zbit.“

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze