Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Joshua: Chci, aby se mi všichni klaněli. Ruiz: Dokážu, že první zápas nebyl náhoda

Anthony Joshua v tréninku / zdroj foto: Boxingscene.comAnthony Joshua v tréninku / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Už jen dny chybí do šlágru dalšího šlágru těžké váhy, ve kterém si to podruhé rozdají Andy Ruiz (33-1, 22 KO) a Anthony Joshua (22-1, 21 KO). A v jejich střetu půjde v sobotu 7. prosince o daleko více než pásy WBA (Super), WBO a IBF v těžké váze.

Jednu odvetu už boxerský svět zpracovává. V noci na neděli sestřelil v závěru sedmého kola Deontay Wilder (42-0-1, 41 KO) svého kubánského vyzývatele Luise Ortize (31-2, 26 KO) a podesáté obhájil pás WBC.

VÍCE K ZÁPASU RUIZ VS. JOSHUA 2:

Už nyní je jasné, že pokud 22. února 2020 nastoupí v taktéž opakovaném setkání proti Tysonu Furymu (29-0-1, 20 KO), bude slavit další úspěch. Ve hře totiž má být pás The Ring Magazine, který slavný časopis uděluje dle vlastních pravidel. Jeho posledním držitelem byl právě manchesterský obr, když v listopadu 2015 senzačně ukončil nadvládu Ukrajince Vladimira Klička. Od svého ohlášeného comebacku loni ale o něj neboxoval.

Joshuovi s Ruizem ale jde primárně o vyřízení vlastních účtů. O vlastní odkaz.

„Pro mne je momentálně Andy nejlepší těžkou vahou současnosti. A s ním budu bojovat. Chystám se ho knockoutovat a ukázat, jak jsem skvělý,“ řekl pro Sky Sports třicetiletý Brit, který na začátku června musel kousat první porážku profesionální kariéry. Navíc s náhradníkem, původně měl při americkém debutu boxovat s Američanem Jarrellem Millerem. Jenže ten neprošel dopingovými testy, jeho místo zaujal Ruiz a způsobil jedno z největších překvapení letošního roku.

„Myslí si, že je opravdu skvělý, takže až ho porazím, tak chci, aby se všichni uklonili a řekli mi, jak skvělý jsem,“ přidal sebevědomě Joshua, který má za sebou aktuální prohlídku stadionu v saudskoarabském Dirijahu, kam se přijel už v tomto týdnu aklimatizovat. Ten se začal stavět až po oficiálním oznámení duelu. Přesto je aréna pro více než 15 tisíc diváků už téměř připravena.

„Nestojím v ringu s nějakým starým King Kongem, že? Ale s těžkou vahou s nejrychlejšími rukami na světě. S nejlepším bojovníkem v naší divizi, takže po svém triumfu chci úklonu všech. To není arogance, to je zdravé sebevědomí podložené výsledky a vším okolo. Pořád jsem skromný, mám respekt k soupeři, ale věřím ve vlastní schopnosti. Vím, že jsem připravený na všechno, že zvítězím,“ pokračoval olympijský vítěz z Londýna 2012.

 

„V prvním boji jsem se měl více ovládat, když jsem ho poslal poprvé k zemi. Hodně jsem se z toho i současného kempu naučil. Jsem připraven zdolat všechna protivenství, která se mi postavila, abych se stal znovu mistrem světa. Abych se stal dvojnásobným šampionem těžké váhy,“ dodal muž, který dle všeho pro odvetu s Ruizem i něco shodil ze své obří muskulatury.

Dle Američana s mexickými kořeny, který je prvním šampionem těžké váhy z této země a z Latinské Ameriky vůbec, mu ale nic z toho k triumfu nepomůže. „Viděl jsem videa, kde vypadá hubenější. Nemyslím si, že je to výhoda. Je otázkou, zda bude schopen přijmout stejně tvrdý úder z mých rukou. A jak pevnou ruku bude mít nyní on,“ poznamenal bijec žijící v kalifornském Imperial nedaleko mexických hranic.

 

Zajímavé budiž, že před odvetou pracovali s vahou oba, také Ruiz by měl přijít do zápasu štíhlejší a vypracovanější. Hlavním důvodem má být radikálně pozměněný jídelníček milovníka sladkostí, především pak tyčinky Snickers. „Zhubnul jsem asi tři, čtyři kila, pořád budu stejně silný jako v červnu. A ještě rychlejší,“ zakončil své vyprávění „The Destroyer“, který byl také na návštěvě u arabských šejků.

Mimo jiné, aby vyzkoušel jejich kuchyni, zda může věřit jejich potravinám. „Museli jsme to vyzkoušet. Před zápasem to bude hlavně o těstovinách a kuřecím, či rybím mase,“ zaznělo od jeho výživového poradce a šéfkuchaře Zo's Meal Planse.

Komu se nakonec změny a tvrdá příprava na konkrétního protivníka vyplatí více?

To budou moct sledovat exkluzivně také fanoušci v Česku, galavečer z Dirijahu vysílá 7. prosince stanice Sport TV.

Anthony Joshua tréninkAnthony Joshua trénink

Aréna v DirijahuAréna v Dirijahu

Aréna v DirijahuAréna v Dirijahu

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze