Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Joshua: Byla to náhoda. Ruiz: Klidně ho zbiju zas, ale v NY, smlouvu jsem nepodepsal

  • Napsal Antonín Vavrda

Joshua vs. RuizJoshua vs. RuizPRAHA – Byť stále oficiálně svítí na BoxRec.com i stránkách Matchroom Boxing informace o tom, že odveta mezi Andym Ruizem Jr. (33-1, 22 KO) a Anthonym Joshuou (22-1, 21 KO) se uskuteční 7. prosince v Saudské Arábii, mexický bijec s americkým pasem je proti. A tvrdí, že smlouvu zatím nepodepsal. A že za současné situace ji ani nepodepíše.

„Anthony Joshua dostal odvetu. Ale bude to za mých podmínek. Ten duel bude opět ve Spojených státech. Klidně ho zbiju i podruhé, ale buď v Mexiku, nebo opět New Yorku. Žádnou smlouvu jsem zatím nepodepsal. Ale brzo bude jasněji,“ nechal se v minulém týdnu slyšet v současnosti vládce těžké váhy. Od té chvíle se s Joshuou kočkuje na dálku přes velkou louži.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Britská hvězda už dávno nechová veřejně ke svému prvnímu profesionálnímu přemožiteli respekt a mimo jiné pronesla, že udělala chybu, když ho na poslední tiskovce před zápasem nechala zapózovat s pásy federací WBA, IBF a WBO. A že Ruizovo vítězství byla náhoda. „To je fakt, náhodou ho poslal na zem. A hned čtyřikrát,“ ušklíbl se této poznámce Manny Robles, trenér prvního hispánského šampiona těžké váhy.

„Ten zápas určitě bude. Jsme neustále v kontaktu s jeho americkým promotérem Tomem Brownem, vše je vyřešené, Ruiz dostal výjimku od všech federací, že může hájit pásy proti Anthonymu, první oficiální tiskovka bude na začátku září. Pokud by se tak nestalo, poženeme Andyho před soud,“ zaznělo posléze hodně tvrdě od Eddieho Hearna, promotéra Joshuy.

Dle všeho jsou skutečně veškeré trumfy na jeho straně, v původní smlouvě o prvním zápase bylo vše nastaveno tak, že v případě odvety bude mít hlavní slovo britská strana. Ať první duel dopadne jakkoliv. Pokud by se Ruiz nechtěl podvolit, přišel by mimo jiné o velké finance, nejspíše i pásy a také by nesměl boxovat. Jak dlouho, to se napovrch nedostalo.

Proč tedy dělá „Destroyer“ se souhlasem zápasu takové opletačky.

Nabízejí se dvě verze.

První je ta, že prostě a jednoduše s jídlem roste chuť. Tak jak to ostatně zažil svět boxu v minulosti u nečekaných výsledků velkých zápasů několikrát. Navíc je na místě připomenout, že Ruiz patří do projektu Premier Boxing Champions mocného Ala Haymona, který má práva také na šampiona WBC Deontaye Wildera.

A sjednocující duel o všechny čtyři prestižní pásy v těžké váze, poprvé v historii divizi, je tak de facto blíže (ale také daleko) než kdy jindy.

Druhá?

„Jak ten zápas dopadne? Těžko říct. Bude záležet na tom, jak moc bude chtít Andy trénovat. Jak moc jej ovlivní nově objevené štěstí. Zda je to druhý Buster Douglas (první přemožitel Mika Tysona), nebo nikoliv. Nikdy se to nedozvíme, dokud se ten zápas neuskuteční. Pokud se ale bude chovat jako superstar, nebo filmová hvězda a nebude si vážit toho, co se mu povedlo, narazí. A já vím jedno, právě teď Andy vůbec netrénuje,“ nechal se o víkendu slyšet Brit Tyson Fury.

Opravdu ztratil sympaťák s mexickými kořeny a milovník tyčinek Snickers pokoru? To nejspíše brzo zjistíme. Pokud vše půjde dle předpovědí a zákulisních pojítek, k Hearnem zmíněné tiskovce dojde nejspíše až po šlágru mezi Vasilem Lomačenkem a Lukem Campbellem, který je naplánován na 31. srpna do Londýna.

„AJ má strach. Bojí se mně. Sakra velký strach. Proč myslíš, že si vybral za místo konání zápasu Saudskou Arábii. Podívej, ve Státech by ten zápas chtěl vidět každý, ale oni ho radši pošlou tam. Ale nevadí. Nyní více neřeknu, ale duel se stane. A brzo se vše dozvíte,“ zaznělo od Ruize v jednom z příspěvků na sociálních sítích...

Zdá se, že obě strany dělají maximum pro to, aby byl o zápas ještě větší zájem, než už v současnosti je. A aby si oba zasloužili rozdělení 100 milionů dolarů (minimálně, bez televizních práv), které údajně arabští šejkové za pořádání duelu nabídli.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze