Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Joshua blízko dohodě s Parkerem, řeší se termín. Brita neúspěch v anketě netrápí

Parker vs. JoshuaParker vs. JoshuaLONDÝN – Ani během vánočních svátků nemá britská boxerská hvězda Anthony Joshua (20-0, 20 KO). Nejprve se řešilo jeho „až“ čtvrté místo v anketě o Britského sportovce roku 2017, už vlastně více jak měsíc se pak dohaduje jeho manažer Eddie Hearn se zástupci Novozélanďana Josepha Parkera (24-0, 18 KO) o střetu dvou mistrů světa.

Na roztrhání je muž, který letos v dubnu poslal do boxerského důchodu ukrajinskou legendu Vladimira Klička. Před vánočními svátky vzbudily poprask výsledky ankety o Britského sportovce roku (SPOTY), kde se Anthony Joshua coby největší favorit umístil až na čtvrté příčce.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Neřeším, kolikátý jsem skončil. Nejde mi o stupně vítězů, chci vyhrát,“ smál se osmadvacetiletý obr před pár dny v rozhovoru pro DailyMail. Následně už vážněji dodal: „Nic více než jsem udělal, už nejde. Když se jednou stanu Sportovcem roku, budu šťastný, když ne, nic se neděje. Musíte podobné věci hodit za hlavy, protože mojí prací je box. Vyhrát další zápas je pro mě to nejdůležitější!“

Pomalu, ale jistě už začíná být jasné, že tím příštím zápasem by měl být ten proti o tři roky mladšímu Josephu Parkerovi z Nového Zélandu. Dvě neporažené těžké váhy, které společně drží pásy WBA, IBF (Joshua) a WBO (Parker), se dlouho nemohly shodnout na finančním rozdělení výdělku z tohoto souboje.

Novozélandský talent zastupovaný svým promotérem Davidem Higginsem nechtěl jít pod 35 procent, Eddie Hearn, který stojí za britským knockoutérem, nabízel maximálně procent 30.

Tak, jako tak půjde o největší výdělek v Parkerově kariéře. Nejspíše to nakonec rozhodlo, že se obě strany domluví. „Podepsáno by mělo být do konce svátečního týdne,“ pronesl před Štědrým dnem Hearn. „Ještě nejsme domluvení, ale věřím, že vše podepíšeme,“ přidal po svátcích s tím, že coby termíny se nabízejí 24. a 31. března, případně 7. dubna.

Místo konání? Principality Stadium v Cardiffu, který dokázal Joshua vyprodat více jak 70 tisíci diváků už v říjnu soubojem s Kameruncem s francouzským pasem Carlosem Takamem. Odolného Afričana dokázal bijec přezdívaný „AJ“ ukončit v desátém dějství.

„Tento zápas se může stát součástí historie. Je to další zápas, který přinutí lidi o boxu mluvit. Potřebujeme ale, aby byli lidé trochu trpěliví. Mezi realitou a tužbou je vždy rozdíl. Ten zápas je zlatým dolem, ale stane se skutečností až ve chvíli, kdy se podepíšete na smlouvu,“ vysvětlil Joshua.

„Museli jsme udělat nějaké ústupky, stejně jako oni, ale vše je na dobré cestě. Věřím, že se utkáme, myslím, že jsme dospěli do bodu, kde je k podpisu smlouvy relativně blízko,“ vzkázal od protinožců Parker, který naposledy obhájil titul v Manchesteru proti Hughiemu Furymu zhruba měsíc před duelem Joshua vs. Takam.

Oba rivalové tak budou mít zhruba stejnou dobu na odpočinek a přípravu. „Užívám si svátků, ale už se těším, až se vrátím do ringu. A jak Joshuu porazit? Je to velký chlap s tvrdým úderem, který vám nedá prostor na chyby, neustále se snaží tlačit. Ale když se budu pohybovat, měnit úhly, věřím, že ho mohu dostat do problémů a pak ho dorazím,“ dodal sebevědomě.

Dojde na jeho slova? A dojde vůbec na tento zápas? Pod stromeček ho fanoušci ani boxeři ještě nedostali. Stane se tak coby dárek do Nového roku?

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze