Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

John Fury zuří: Tyson byl slaboučký jako kotě. Měl by vyhodit svůj tým, je to záhuba!

  • Napsal Antonín Vavrda

Tyson Fury po zápase s Otto Wallinem / zdroj foto: Boxingscene.comTyson Fury po zápase s Otto Wallinem / zdroj foto: Boxingscene.comLAS VEGAS – Přestože Brit Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) porazil Švéda Otto Wallina (20-1, 13 KO) a může být se svým výkonem relativně spokojený, což ostatně i byl, jeden muž zuřil. Jeho otec John Fury.

Zatímco Tyson Fury mluvil s novináři a chválil svého rivala a také svoji odvahu, jeho otec promluvil pro domácí BT Sport Box Office.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A rozhodně si tento 55letý muž, který poslední roky strávil ve vězení za rvačku a těžké ublížení v hospodě, nebral servítky.

„Jsem na svého syna hrdý. Bojoval jako lev, ale na rovinu: některé věci jsou v jeho týmu špatně. Aby byl po osmi týdnech v kempu v takovém stavu, aby ve druhém kole neměl už kde brát, to je šílené a nemyslitelné. S takovým výkonem by si neporadil ani s Alexem Povětkinem. Je to můj syn, jsem upřímný, tohle byl jeho nejhorší výkon, který si vybavuji,“ rozohnil se téměř dvoumetrový rodák z Leistonu.

REAKCE BENA DAVISONA

„Hele, kdyby by Tyson slabý jako kotě, těžko by mohl bojovat dvanáct kol v takovém tempu a takovým způsobem. Byl to jeho motor, zkušenosti, síla a velikost, díky kterým tento duel ovládl. A já jsem naprosto spokojený s jeho výkonem. To zranění duel hodně ovlivnilo, museli jsme na tom hodně pracovat.“

„John je jeho otcem, respektuji ho, ale Tyson byl skvěle připraven na cokoliv, ale na něco takového, co se stalo se nepřipravíte nikdy. Kdyby byl slabý, neodboxuje dvanáct takových kol. Otto měl srdce, dovednosti a snažil se využít všech zbraní, aby zvítězil. A Tyson udělal díky své připravenosti vše, aby zvítězil.“

„Jeho síla byla dneska pryč. Absolutně pryč. Byl slabý jako kotě, pokud by to bylo na mně, tak bych celý ten jeho tým vyhodil. Protože to je cesta do pekla. Pokud se bude jeho kariéra ubírat tímto směrem, bude to problém. Neměl žádný úder, vypadal špatně, neměl pohyb, nic. Prostě jediné, co mu zůstalo, byla bojovnost, díky které vyhrál,“ pokračoval.

Hlavním kamenem úrazu byla dle něj váha. „Tyson není 115kilový kluk, ale 120kilový chlap. To je ten hlavní problém. Varoval jsem ho a několikrát. A on mého varování nedbal. A toto je výsledek,“ nastínil John Fury, přestože jeho potomek své dvě největší bitvy vybojoval coby 116kilový bijec (a méně).

Každopádně s vahou „Cikánský král“ nijak extrémně na poslední chvíli nehýbal, když před několika dny mluvil o tom, jak bude v tomto duel vypadat, pronesl, že váží aktuálně 117 kilogramů a že do zápasu vstoupí se zhruba 115 kily, což nakonec dodržel.

Bylo to každopádně o čtyři kila méně než naposledy proti Tomu Schwarzovi, kde si pochvaloval sílu svého úderu a o kilo méně, než měl proti Deontayi Wilderovi, se kterým dokázal také několikrát otřást. Na druhou stranu, do souboje s Ukrajincem Vladimirem Kličkem před čtyřmi lety vstoupil ještě pod vedením strýce Petera Furyho s vahou 112 kilo.

Jakým směrem se ubere nyní před plánovanou odvetou s Wilderem? To brzo poznáme, téměř jisté ale je skutečnost, že mladého kouče Bena Davisona, se kterým si skvěle rozumí, ze svého týmu nevyhodí...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze