Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Jermall Charlo: Derevjančenko udělal s GGG parádní zápas, ale rozhodně ho nevyhrál

  • Napsal Antonín Vavrda

Charlo vs. DerevjančenkoCharlo vs. DerevjančenkoHOUSTON – Američan Jermall Charlo (30-0, 22 KO) má za sebou telekonferenci, která se týkala jeho v minulém týdnu ohlášeného souboje s Ukrajincem Sergejem Derevjančenkem (13-2, 10 KO). Ten se uskuteční 29. září v Mohegan Sun Casinu v Uncasville v Connecticutu.

Byla to dvě zajímavá oznámení za sebou. Nejprve televize Showtime Boxing a projekt Premier Boxing Champions (PBC) odtajnily světu svých devět akcí do konce roku, následně se veřejnost dozvěděla o šlágru veteránů Mike Tyson vs. Roy Jones Jr.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jistě, ten dostal v médiích přednost, ostatně jak si někteří experti také veřejně postěžovali. Dlužno dodat, že zaslouženě, prostě a jednoduše ukazují současným bojovníkům, že legendy se legendami nestanou jen tak. A dávají jim také trochu inspirace.

Hodně lákavým z oné devítky večerů bude ten dva týdny po střetu Tyson vs. Jones Jr.

Jermell Charlo (33-1, 17 KO) má šanci se lehce oklikou a se štěstím dostat ke třem pásům v lehké střední váze, když si to rozdá s jejich pro mnohé překvapivým držitelem Jeisonem Rosariem (20-1-1, 14 KO), jeho dvojče Jermalla pak čeká možná nejtěžší zkouška kariéry – Ukrajinec Sergej Derevjančenko, který dosud prohrál pouze s Danielem Jacobsem a Gennadijem Golovkinem.

U druhého z těchto duelů, který se uskutečnil loni v říjnu, se třicetiletý bijec přezdívaný „Hitman“ nyní zastavil. „Ten boj nevyhrál, ale myslím, že to bylo daleko vyrovnanější, než mnoho lidí očekávalo. Je to jednoduché, moc lidí neznalo styl Sergeje, takže ho jednoduše podcenilo. Zápas to byl hodně vyrovnaný, ale Sergej ho rozhodně nevyhrál,“ zaznělo z úst šampiona WBC ve střední váze.

Bude zajímavé, jak se s tvrdým Ukrajincem nyní popasuje on sám. Z elity střední váhy je nejmladší, na druhou stranu stále nejméně prověřený a papírové nejzranitelnější. Jeho dosud nejtěžším soupeřem byl Rus Matt Korobjov a s ním strávil v ringu nakonec všech dvanáct kol.

Naopak Derevjančenko toho za patnáct zápasů mezi profíky stihl opravdu více než dost. Dnes již bývalý sparingpartner Jacobse v roce 2016 ve dvou kolech zničil Sama Solimana, o rok později si poradil s Tureanem Johnsonem, aby následně v říjnu 2018 boxoval o volný pás IBF právě s Jacobsem.

Prohrál těsně 1-2 na body, mimo jiné i kvůli počítání v úvodním dějství. Následně si spravil náladu proti kvalitnímu Němci Jacku Culcayovi, aby opět v říjnu, tentokrát loňského roku narazil na Kazacha přezdívaného „GGG“.

Opět byl počítán (možná lehce sporně) v prvním kole. Opět z toho byla vyrovnaná bitva, vždyť Derevjančenko natrefoval proti Golovkinovi více úderů než kdokoliv před ním včetně Canela Alvareze (ten dokonce s GGG bouchal dvakrát plných dvanáct kol). Nakonec mu statistici napočítali 230 přesných zásahů (z 738 pokusů) proti 243 přesným (z 720) jeho protivníka.

Bodoví tuto vyrovnanou bitvu viděli 2x 115-112 a jednou 114-113, což znamená, že nebýt kontroverzního downu, mohl duel dopadnout i opačně. Dle Charla ale je výsledek spravedlivý. A nyní se popasuje s ukrajinským tvrďákem on sám. Na prvním placeném galavečeru Showtime Boxing po koronavirové krizi.

Bude to stát za to? Jedno je po víkendu jisté už nyní. Akce bude pietou za známého trenéra Willieho Savanaha, který celý život prožil v Houstonu, který v neděli ve věku 85 let zemřel a jehož rukami dvojčata coby rodáci ze stejného města pochopitelně také prošla.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze