Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

„Jen“ 800 tisíc prodaných PPV. Fury a Wilder i přes masáž televizí rekord nezlomili

Fury bije WilderaFury bije WilderaNEW YORK – Sice zlomili rekord pro výdělek ze vstupného na duel těžké váhy v MGM Grand, ovšem ten v prodaných placených televizních přenosů se Tysonu Furymu (30-0-1, 21 KO) a Deontayi Wilderovi (42-1-1, 41 KO) zlomit nepovedlo.

Měli za sebou dvě obří televizní platformy. Sami udělali celkem solidní show, byť mimo rámec klasické tour. Ani to nestačilo. Dle prvních odhadů se odveta mezi Tysonem Furym a Deontayem Wilderem, kterou po skvělém výkonu opanoval v sedmi kolech prvně jmenovaný, dostala na 750 až 800 tisíc prodaných PPV.

DALŠÍ NOVINKY K #WILDERFURY2:

V porovnání s tím, na jaká čísla se dokázali dostávat v dobách své největší slávy Floyd Mayweather, Manny Pacquiao, či Mike Tyson, jde o zanedbatelnou hodnotu, s ohledem na současnou situaci kolem PPV se ale nemají oba zač stydět.

Důkazem budiž, že jde o nejvyšší číslo prodaných PPV těžkými vahami od duelu mezi Lennoxem Lewisem a Mikem Tysonem v roce 2002, který generoval 1,97 milionů PPV.

První setkání Furyho s Wilderem, které skončilo kontroverzní remízou, se dostalo na hranici 300 tisíc. Pro oba to tehdy byla premiéra na placených platformách. Dlužno dodat, že v obou případech jde o čísla jen za americký trh, přenos se prodával také na britských ostrovech.

Není bez zajímavosti, že britskému PPV vévodí Anthony Joshuy, který opanuje první tři místa a celkově jsou v elitní desítce hned čtyři jeho duely. To vše s pouhými 24 profesionálními duely na kontě.

Ale zpět k Furymu s Wilderem. Promotér prvně jmenovaného, Bob Arum, věřil, že se duel dostane na hranici dvou milionů prodaných PPV, což by byl absolutní rekord těžkých vah (dosud jej drží Evander Holyfield s Mikem Tysonem II. – 1,99 milionů PPV). Už nyní je jisté, že se to nepovede.

Nepomohla ani zmíněná mediální masáž obou televizních gigantů. FOX má ve svých domácnostech na 120 milionů Američanů, ESPN pak 83 milionů. FOX Sports navíc letos vysílal Super Bowl, který pravidelně sleduje přes 100 milionů lidí a během kterého vysílal dvě reklamy na duel #WilderFury2.

Prodej PPV v AngliiProdej PPV v Anglii

Pokud se čísla z prodeje, která se dávají dohromady vždy zhruba šest měsíců, potvrdí, bude galavečer nakonec pro všechny zúčastněné strany ztrátový. S ohledem na cenu PPV (79,99 dolarů pro HD sledování) bylo třeba dle odhadů prodat minimálně 1,1 milionů PPV. Důvod? Obří výplaty obou boxerů, kteří by se měli dostat přes 25 milionů dolarů.

Bude zajímavé sledovat, zda tyto informace ovlivní i případná další jednání o třetím souboji. Ten může aktivovat poražený, tedy Wilder, do třiceti dnů ode dne zápasu. Už nyní se ale spekuluje, že by tak učinit nemusel a že by za určitý finanční poplatek ustoupil duelu Fury vs. Joshua s příslibem toho, že by si to následně rozdal s vítězem. K tomuto kroku jej vedle promotérů obou Britů v posledních hodinách vyzvali i někteří další boxeři v čele s Dillianem Whytem a Josephem Parkerem.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze