Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Jak je to s návratem legendy? Kličko jedná s DAZN, chce odvetu s Furym a také Joshuou

  • Napsal Antonín Vavrda

Vladimir Kličko vs. Tyson FuryVladimir Kličko vs. Tyson Fury
PRAHA – Je to něco přes týden, co legendární ukrajinský boxer Vladimir Kličko (64-5, 53 KO) dementoval zvěsti o tom, že by se vrátil zpět do ringu dubnovým zápasem s Britem Dillianem Whytem (25-1, 18 KO). Jenže dle zákulisních informací to až taková kachna nebyla...

O duelu mezi v březnu třiačtyřicetiletou legendou a o třináct let mladším Britem se začalo spekuloval zhruba dva týdny zpět. Důvod? Matchroom Boxing, který zastupuje právě Dilliana Whyta, má na 13. dubna zabukované fotbalové Wembley.

VÍCE K VLADIMIRU KLIČKOVI:

Pro Anthonyho Joshuu (22-0, 21 KO). A to už od loňského léta. Jenže od té doby se toho událo v těžké váze více než dost a promotérovi Eddiemu Hearnovi je stále více jasné, že potřebuje svoji hlavní hvězdu dostat do zámoří. A zároveň ho prostě a jednoduše nechce nyní stavět do odvety s Whytem. Alespoň prozatím.

A když padl střet Amira Khana s Kellem Brookem (pro tuto chvíli), hledal pro Wembley alternativu. Střet Kličko vs. Whyte by byl více než důstojná náhrada.

Jenže slavný Ukrajinec a bývalý král nejsledovanější divizi po pár dnech vydal důrazné dementy. Z důchodu se vracet nechtěl. Ovšem o víkendu respektovaný The Ring Magazine přišel s článkem, jehož titulek říká něco jiného: „Vladimir Kličko projednal třízápasovou dohodu s DAZN, která by ho vrátila z důchodu!“

A autor článku – Mike Coppinger – není z těch, který by do světa vypouštěli kachny. Byť třeba Tom Löffler (manažer Gennadije Golovkina a spolupracovník K2 Promotions – stáje bratří Kličků) by v posledních týdnech za toto ruku do ohně nedal.

Coppinger se opírá o informace přímo z DAZN, obří streamingové společnosti, která se loni vydala probádat pole profesionálního boxu. A pořádně ho rozorala.

S Kličkem měl jednat přímo majoritní vlastník společník Len Blavatnik, který je stejně jako boxerský ex-šampion a olympijský vítěz z Atlanty 1996 ukrajinským rodákem.

Jejich plán: první zápas na rozboxování v Německu. Poté odveta s Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO), který porazil Klička v listopadu roku 2015 a ukončil jeho kralování nad těžkou vahou, a následně střet s jeho dalším přemožitelem, Anthonym Joshuou, který jej zdolal na jaře 2017.

„Mluvili jsme spolu a on mi řekl, že se mnou nechce po takové době nečinnosti boxovat. Že hledá na první duel snadnější cestu. Což byla pro mne velká pocta. Stoprocentně se vrátí. A pokud bude chtít, jsem připraven se s ním utkat,“ řekl následně Whyte v rozhovoru pro Behind the Gloves.

Součástí dohody by byla i vzájemná výpomoc – DAZN by zafinancovala charitativní organizaci UNESCO, se kterou jak Vladimir, tak jeho starší bratr Vitalij dlouhodobě spolupracují, a mladší ze sourozenců by na oplátku byl spolu s portugalským fotbalistou Cristianem Ronaldem vyslance DAZN.

Jak vše dopadlo, to je zatím ve hvězdách. Pravdou je, že především druhý bod dohody – zajištění odvety s Tysonem Furym – bude nesmírně složité. DAZN spolupracuje s Matchroom Boxing, manchesterský obr s Frankem Warrenem a v zámoří televizí Showtime. Na druhou stranu byl „Gipsy King“ vždy tak trochu neřízenou střelou, který si dokáže zajistit kvalitní podmínky de facto sám.

Do konce tohoto týdne bychom měli vědět jméno příštího soupeře Anthonyho Joshuy. Manažer Američana Jarrella Millera (23-0-1, 20 KO), o kterém se hojně spekuluje, tvrdí, že od Hearna žádnou nabídku nemá, že dokonce neproběhla žádná jednání.

5. února skončí deadline od WBC pro dohody ohledně odvety mezi Deontayem Wilderem (40-0-1, 30 KO) a Furym. Pokud se obě strany nedomluví, dojde na aukci, do kterého chce vstoupit i Hearn, potažmo DAZN (nebo je to od nich jen plán, jak na konkurenty zatlačit?). Poté bychom mohli být moudřejší. Momentálně mají v této pavučině jasno jen promotéři. A to, kdo ví jestli...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze