Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Instagram není všechno. Zbiju znovu Joshuu a poté chci Furyho, tvrdí bojovně Ruiz

  • Napsal Antonín Vavrda

Ruiz vs. Joshua / zdroj foto: Boxingscene.comRuiz vs. Joshua / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Americký boxer s mexickými kořeny Andy Ruiz Jr. (33-1, 22 KO) je zpět v tréninku před odvetou s Anthonym Joshuou (22-1, 21 KO), kterého 1. června pro většinu překvapivě porazil v sedmi kolech v Madison Square Garden. Jejich druhý dýchánek je naplánován na 7. prosince do Saudské Arábie.

Už ve středu odstartují mediální turné. Nejdříve předstoupí před fanoušky, a především novináře v místě konání odvety, Saudské Arábii. O den později oživí vzpomínky, když si dají dostaveníčko v New Yorku, kde před třemi měsíci napsal Američan s mexickými kořeny historii své rodné země. A v pátek je připravena tiskovka v Londýně.

VÍCE K ODVETĚ RUIZ VS. JOSHUA:

A fanoušci se mají nač těšit. Slova velkého respektu a klidu, který nastal krátce po duelu, jsou pryč. Oba si myslí své, oba dávají najevo, kdo je tu pánem.

Minimálně pro samotný duel jím bude po sportovní stránce Ruiz Jr. Právě on bude na svých rukou nosit pásy federací WBA, IBF, WBO a také menší IBO, byť minimálně ten druhé jmenované drží jen díky promotérské síle soupeře, Eddieho Hearna. A díky tomu, že kývl na odvetu, v opačném případě, pokud by se nepotkal v jednom ringu s Bulharem Kubratem Pulevem (což nemá vůbec v plánu), tak by o pás přišel.

Devětadvacetiletého ranaře nyní daleko více zajímá (pochopitelně vedle Joshuy) další Brit, Tyson Fury. Ten se totiž před pár dny nechal slyšet, že šampion momentálně moc tréninku nedává.

„Pokud se Andy dostane opět do formy, pak si myslím, že znovu vyhraje. Ale jednu věc vím teď jistě, AJ momentálně tvrdě trénuje a svůj život obětuje boxu. Ruiz naopak jezdí v drahých autech, navštěvuje spoustu pořadů, snědl hodně tacos, ale od zápasu nebyl v tělocvičně. Mluvil jsem s jeho tréninkovými parťáky a nikdo ho za tu dobu neviděl,“ pronesl manchesterský čahoun.

Tiskovky k odvetě Ruiz vs. JoshuaTiskovky k odvetě Ruiz vs. Joshua

Jeho slova nepřímo potvrdil i Ruizův kouč Manny Robles: „Andy toho teď moc nenatrénoval, nějakou dobu jsem ho neviděl. Ale dělá určité věci sám, běhá. A máme spoustu času, do zápasu bude opět skvěle připravený. Jakmile budeme vědět, kdy se skutečně uskuteční, sedneme si, vše naplánujeme a připravíme se na Joshuu.“

Své si nakonec řekl i Ruiz. „Lidi chtějí řešit jen to, co vidí. Ale Instagram není všechno. Je jejich věc, co dle toho soudí. Možná je to nakonec i dobře. Ať si klidně myslí, že nic nedělám, o to více budou překvapeni. A co se týče Furyho. Klidně mu to ukážu osobně až se vypořádám s Joshuou,“ zaznělo od současného krále (dle pásů) těžké váhy.

Jak vše nakonec dopadne? V jaké je a bude Ruiz kondici pro životní zápas, který z něj může definitivně udělat hvězdu, nebo mu přišít nálepku „muže jednoho zápasu“? První odpovědi začneme dostávat zítra...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze