Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Hlavní nebezpečí pro Joshuu? Nikoliv Wilder, Parker či Ortiz ale 'důchodce' Fury

Joshua vs. FuryJoshua vs. FuryPRAHA – V noci na neděli vstoupí do ringu šampion WBC v těžké váze Američan Deontay Wilder (38-0, 37 KO), kterého čeká bitva s krajanem Bermanem Stivernem (25-2-1, 21 KO). Pokud naplní předpoklady a porazí i v odvetě rodáka z Haiti, přiblíží se případného souboj s králem této divize – Britem Anthonym Joshuou (20-0, 20 KO). Jenže na britských ostrovech by rádi viděli jiný duel.

Při zmínce největších rivalů hvězdného šampiona WBA (Super), IBF, IBO a Ring Magazine se nejčastěji zmiňují oba zbylí mistři světa – Wilder a Novozélanďan Joseph Parker (WBO) – Rus Alexander Povětkin či Kubánec Luis Ortiz.

Ti mají ale oba momentálně více problémů s dokazováním, že skutečně nedopovali (byť Rus už opět boxuje).

Téma komunikace mezi promotéry Joshuy, Wildera a Parkera naťukneme až po víkendu.

V posledních dnech se navíc nejvíce skloňuje úplně jiné jméno.

VÍCE K TÉMATU:

„Myslím, že momentálně není nikdo, kdo by ho mohl porazit, nemá příliš slabin. Možná Tyson Fury (25-0, 18 KO) tím svým nepříjemným stylem, ale ne ve stavu, ve kterém je nyní,“ zaznělo z úst dalšího ostrovního obra Davida Priceho.

A nebyl jediný, kdo zmínil jméno bývalého absolutního šampiona těžké váhy, který je ale nyní v boxerském důchodu a ani nemá kvůli svým prohřeškům britskou licenci. Byť on sám se nyní opětovně připomněl a zmínil, že je připraven na cokoliv, předseda Britské federace BBBofC Robert Smith prohlásil: „Je to docela jednoduché, pokud chce licenci, musí se s námi jeho právníci domluvit na termínu schůzky. Z jejich strany je v tuto chvíli iniciativa nulová.“

Fury následně Smithovi ironicky (?) poděkoval, že dostal pro rok 2018 těmito slovy zelenou k návratu do ringu, a přidal: „Jsem pro tento souboj s Donkey Kongem. Pojďme udělat největší duel v britské boxerské historii. Bylo by mi ctí. Dva dvoumetroví a neporažení bijci proti sobě. Jeden lineární šampion, druhý absolutní mistr světa. Tohle tady ještě nikdy nebylo.“

Dlužno dodat, že s ním nelze nesouhlasit. Kořením navíc budiž fakt, že jde o poslední dva přemožitele legendárního Ukrajince Vladimira Klička, kterého navíc oba zdolali úplně jinými zbraněmi. Fury chytrostí a pohybem, Joshua pak syrovostí a brutální silou.

„Fury by ho mohl pozlobit, podívejte se, co udělal s Vladimirem. Ten v souboji s ním působil coby amatér. Byl neustále v pohybu, neuvěřitelném pohybu, když si uvědomíme, že se bavíme o těžké váze a o klukovi, co měří 206 centimetrů. Jejich duel by byl stejný hop, nebo trop jako v případě AJ s Vladimirem,“ přidal svůj názor Američan Kevin Johnson, který se utkal s oběma. Fury jej zdolal na body, Joshua ve dvou kolech.

„Chtěl bych vidět jejich duel, byl by určitě skvělý,“ přidali se Carl Froch a Tony Bellew. Jeden je bývalým mistrem světa v super střední váze, druhý dělá po křížové divizi momentálně celkem slušný rozruch ve váze těžké, v jejímž rámci jej čeká prosincová odveta s krajanem Davidem Hayem.

„Chci Furyho a je mi jedno, jestli bude vážit 120, nebo 150 kilogramů,“ řekl v euforii po triumfu nad Takamem i sám Joshua a jeho promotér Eddie Hearn souhlasí: „Duely s Wilderem a Parkerem se jistě stanou, dávají smysl, my bychom ale rádi pomohli z boxerského důchodu Tysonu Furymu. Tohle by byl obrovský duel pro všechny.“

Mimochodem, zatímco bitvu Joshua vs. Wilder už před pár týdny veřejně podpořil prezident federace WBC Mauricio Sulejman, souboj AJ vs. Fury získal jiného spojence, možná ne tak důležitého v zákulisí, ovšem neméně zajímavého. „Tysone, prosím, vraťte se, Fury vs Joshua by byl největší duel v historii britského (možná i světového) boxu,“ zaznělo z úst legendárního amerického spíkra Michaela Buffera.

Souhlasíte?

 

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze