Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Hearn tlačí na Aruma, ten tvrdí: Seru na povinné vyzývatele, lidi chtějí Fury-Joshua

Supertíhy proti soběSupertíhy proti soběNEW YORK – Nervozita v těžké váze pomalu, ale jistě roste. Nelze se divit, už příští sobotu si to rozdají v Brentwoodu Brit Dillian Whyte (27-1, 18 KO) a Rus Alexander Povětkin (35-2, 24 KO), ve hře bude pás prozatímního šampiona WBC a pozice povinného vyzývatele této federace...

Je to pár dní, co se „The Body Snatcher“ pochlubil na sítích tím, že je oficiálně povinným vyzývatelem šampiona WBC a že vítěz souboje Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) vs. Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) se s ním musí utkat. Stalo se tak poté, co Sky Sports spočítalo, že coby čekatel na titulový souboj začíná druhou tisícovku dní.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Následně jeho promotér Eddie Hearn navrhnul, že by případně Wildera, který prodělal během koronavirové krize operaci zraněné levé ruky, mohl Whyte nahradit už letos do konce roku. Stále totiž není pevné datum pro završení trilogie dvou obrů divize, potvrzení termínu 19. prosince, o kterém se spekuluje, ne a ne přijít.

„Nejsem žádní nevděčníci, nebo hlupáci. Chceme dělat vše tak, jak se má. Wilder má právo na třetí duel a také ho dostane. Navíc je to i otázka financí. A pokud Fury vyhraje, jdeme přímo po souboji s Joshuou. Seru na nějaké další záležitosti. Koho zajímají mandatory, schamdatory zápasy? Musíme hledat to, co veřejnost chce,“ nechal se následně slyšet promotér britského obra Bob Arum z Top Rank Boxing.

Následně se vrátil ještě k požadavkům Hearna, se kterým předtím mluvil osobně. „Je to divné, protože, když jsme se spolu bavili, říkal mi něco jiného. Je jasné, že je promotérem Dilliana, chápu jeho požadavky, ale ok. Když chce tlačením Dilliana připravit Joshuu o obrovské zisky ze zápasu s Furym, budiž. Jeho volba. Tohle je celý Eddie,“ podpíchl zkušený bard svého britského obchodního partnera a také rivala.

Není bez zajímavost, že Arumovi bude letos těžko uvěřitelných 89 let a že se v boxu pohybuje už 54. rok, což je déle, než je jednačtyřicetiletý Hearn vůbec na světě.

Američan zároveň přiznal, že s vedením WBC mluvil o případném posunu souboje Fury – Wilder 3 do roku 2021. „Nemohu mluvit za ně, ale na základě povídání s Mauriciem Sulejmanem (prezident WBC) mohu říct, že existuje varianta odložení souboje na začátek února. Máme to vlastně i smluvně. A ne, nezaznělo od něj, že se Fury musí v případě výhry nad Wilderem utkat s Whytem,“ dodal člen Mezinárodní boxerské síně slávy.

A poté dodal: „Při vší úctě k Dillianovi Whytemu, kdo ho ve státech zná? Nikdo. Takže mě zajímají pouze dva duely – Fury vs. Wilder 3 a Fury vs. Joshua. Basta, hotovo. A krok za krokem, abych dosáhl svého.“

Dojde na jeho přání a dostane případně souboj dvou současných králů těžké váhy třeba jako dárek k 90. narozeninám příští rok v prosinci, nebo se situace zase za pár dní, či týdnů otočí?

Těžká váha se totiž hodně zamotává a je zde i řada hladových talentů z řad bývalých amatérů, kteří mají stále větší choutky...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze