Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Hearn: Mám respekt k MMA, i když fandou nejsem. Konkurovat UFC mě ale celkem láká

  • Napsal Antonín Vavrda

Dana White a Eddie HearnLONDÝN – Promotér Eddie Hearn před pár dny celkem zajímavě promluvil na téma své angažovanosti ve světě MMA. Vlivný Brit by tímto krokem mohl řádně zamíchat děním ve světě smíšených bojových umění.

Je to zajímavý paradox. Společně ještě nikdy oficiálně nejednali, jsou konkurenty, přitom jsou si tak podobní. Stále teprve čtyřicetiletý Eddie Hearn a o deset let starší Dana White.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Oba jsou progresivní, oba momentálně ve svých sportech udávají směr. Hearn v boxu, a to nejen v tom ostrovním, ale i v zámoří, byť se to místním žralokům v čele Bobem Arumem pranic nelíbí. White je skrze UFC jasným lídrem světa MMA.

Oba neustále vymýšlejí nové věci, nové projekty, tahají do nich esa v oborech.

A oba také pokukují po expanzi k rivalovi. White o snaze proniknout na boxerský trh mluví od chvíle, kdy spolupořádal duel Floyd Mayweather vs. Conor McGregor. Tehdy se psal srpen 2017. Jenže od té doby udělal jen dvě věci – založil společnost Zuffa Boxing a získal kalifornskou boxerskou licenci. Jinak jen sem tam popíchnutí, jak to ti boxerští kluci dělají špatně, ale skutek utek.

O deset let mladší Hearn ve svých myšlenkách zatím tak daleko není. „Líbí se mi MMA. Nejsem fanouškem tohoto spotu, ale jsem obdivovatelem těch, kteří ho dělají. Jak v kleci, tak v zákulisí. A je vidět i jasný směr, stále více zápasů je v postoji. Asi bych vám dokázal vyjmenovat půl tuctu zápasníků, podívám se na velké zápasy, ale to je všechno,“ svěřil se Sky Sports.

„Dana White pořád mluví o tom, že by chtěl vstoupit do boxu, ale bude to mít nesmírně těžké. Žádný velký bojovník není volný. A nemá možnosti na to, aby řekl, hele Canelo, teď chci, abys bojoval s Golovkinem a tak to bude. Je to jiný svět. Víte, já na něj trochu i žárlím, protože UFC jako značka je nesmírně silná, oni to mají nastavené tak, že určují bojovníkům, co budou dělat. Navíc má všechny pod smlouvou. V boxu to funguje jinak,“ přiznal dále Hearn.

Zároveň tím jasně ukázal na úskalí pro White v boxu a svá v MMA. Protože oba chtějí být pro vše, co dělají, maximálně úspěšní. „Je hodně lidí, kteří mě prosí, žádá, abych vstoupil do MMA, do jejich společnosti a pomohl jim vybudovat konkurenci UFC,“ pokračoval dál známý Brit, který spolupracuje na americkém trhu se streamingovým gigantem DAZN. Ten vysílá například Bellator, pro mnohé dvojku za UFC.

„Já ale nechci být dvojkou v tom, co dělám. Chci být číslem jedna. Tím, který určuje podmínky, kterého chtějí ostatní dostihnout. A to je v současné chvíli nesmírně těžké, protože UFC vládne, o tom žádná. Nikdy neříkej nikdy, ale dovolte mi nejdříve jasně ovládnout box a poté se můžeme bavit o tom, zda udělám totéž s MMA,“ dodal na závěr.

Kdo ví, třeba se za pár let dočkáme toho, že jedničkou na trhu v boxu bude Zuffa Boxing a jedničkou v konkurenčním sportu Matchroom MMA. Nebo vše dopadne úplně jinak?

Pokud by totiž oba muži někdy našli společnou řeč, bylo by to pro oba sporty nesmírné zajímavé. A pro ostatní promotéry možná i zničující. Jak už bylo popsáno výše, momentálně není na trhu boxu a MMA silnějších jmen a větších vizionářů než Eddie Hearn a Dana White...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze