Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Hearn je podvodník? Spong ukázal čisté testy: Lekli se, nakopal bych Usykovi prdel

  • Napsal Antonín Vavrda

Tyrone Spong / zdroj foto: reprofotoTyrone Spong / zdroj foto: reprofotoPRAHA – Ukrajinec Alexander Usyk (17-0, 13 KO) zvládl debut v těžké váze s přehledem, Američan Chazz Witherspoon (38-4, 29 KO) neměl absolutně žádnou šanci. Jenže celý příběh tohoto zápasu může mít ještě dohru...

„Včera v noci mi poslali smlouvu na zápas s Usykem. Ihned jsem ji podepsal a poslal zpět. Jsou to šašci. Chtěli snadný boj, a proto se rozhodli jinak.“

DALŠÍ NOVINKY KE SPONGOVI:

Toť středeční status Američana Joeyho Dawejka (20-7-4, 11 KO) poté, co Matchroom Boxing oznámilo, že s Usykem si to o víkendu rozdá jeho krajan a „spolubydlící“ z Philadelphie, Chazz Witherspoon.

Ještě větší překvapení a bouře přišly v pátek. Surinamská legenda K-1 Tyrone Spong na Instagramu umístila dopis od VADA, kde je napsáno, že při náhodném testu, který odevzdal 2. října, byl čistý. „Jsem ochotný teď skočit do letadla, přicestovat do Chicaga a utkat se večer s Usykem,“ napsal pod tento status.

Také on se opřed do Hearna, promotéra večera a spolu-manažera Usyka.

Jen tak mimochodem, Dawejko je ten samý Dawejko, který měl údajně na sparinzích posadit tvrdě na zadek Anthonyho Joshuu před duelem s Andym Ruizem, který AJ senzačně prohrál. Shodou okolností, tak Ruiz vstoupil do zápasu coby náhradník, když původně plánovaný Američan Jarrell Miller opakovaně selhal u dopingových testů. Také tento zápas organizoval Eddie Hearn a jeho Matchroom Boxing.

Dlužno dodat, že o vině Millera nebylo pochyb, jedním z neúspěšných testů byl i ten na EPO. A transfúzi krve jen těžko omluvíte náhodou či špatnými léky (nebo čímkoliv jiným).

Tyrone Spong a jeho poslední testTyrone Spong a jeho poslední test

U čtyřiatřicetiletého „Krále ringu“, jak se Spongovi přezdívá, je situace trochu komplikovanější. Jeho dva vzorky odevzdané 22. a 26. září při náhodném testování obsahovaly látku, kterou ženy využívají skrze lék Clomiphene pro zvýšení šance k otěhotnění. U mužů pak zvyšuje hladinu testosteronu. Jenže...

VADA testovala bývalou hvězdu K-1 také předtím – 16. září. S negativním výsledkem. Stejně jako zmíněného 2. října. Jak je možné, že během dvou týdnů je dvakrát jeho test v pořádku a dvakrát nikoliv? A proč by si zmíněný lék bral tak krátce před duelem, kdy už je mu de facto k ničemu?

„Jak říkám celou dobu, jsem čistý bojovník a vždy tomu tak bylo. Předchozí vzorky byly zmanipulovány a je jasné, kdo za to může,“ má jasno svěřenec legendárního kubánského kouče Pedra Diaze a nepřímo ukazuje prstem na Hearna. Nebo spíše přímo?

A proč by to mocný britský promotér vůbec dělal? „Protože se báli. Věděli, že bych mohl Usykovi nakopat prdel. A že bych to udělal. Jeho tým si toho byl moc dobře vědom, proto udělali to, co udělali. Je to od nich hanebné,“ čertil se Spong.

Ten chce svá slova obhájit také u soudu. A to jak u civilního, tak před tribunálem federace WBO, v jejíž žebříčku figuruje na šestém místě.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze