Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Hearn: Box není mrtvý, jen Top Rank nabízí špatný produkt, jejich galavečery nám škodí

  • Napsal Antonín Vavrda

Bob Arum a Eddie HearnBob Arum a Eddie HearnLONDÝN – Britský promotér Eddie Hearn si v jednom z podcastů pro DAZN a SiriusXT postěžoval, že restart boxu na americkém území od Top Rank Boxing a ESPN tomuto sportu spíše škodí, než pomáhá.

Za poslední tři týdny Top Rank Boxing a televize ESPN, která přenáší také galavečery UFC, připravili po dnešní noci už sedm galavečerů. Nejsledovanější byla akce z 9. června, na které v hlavním zápase porazil stříbrný olympionik z Ria 2016 a profesionální mistr světa Shakur Stevenson v šesti kolech Felixe Caraballa.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Tento duel gradoval na 609 tisících diváků, což je zhruba o 120 tisíc méně, než činí průměr akcí konkurenční elitní ligy MMA.

Další galavečery se tomuto číslu ale ani nepřiblížily, což je dle Hearna, šéfa Matchroom Boxing a poradce DAZN, „velmi nepříjemné“. On sám hodlá vstoupit do akce 1. srpna úvodním galavečerem ze své zahrady v panství v Brentwoodu nedaleko Londýna. V dalších třech týdnech budou následovat tři akce.

„Právě nyní můžeme sledovat trochu boxu, bohužel obsah není příliš kvalitní, což se odráží ve sledovanost. Top Rank a ESPN pořádají slabé zápasy často s bojovníky, které nikdo nezná. Tohle není dobrá reklama pro box, naopak. Dává to lidem možnost říkat, že box je mrtvý. Ale on mrtvý není, když máte ten správný produkt. A při návratu po takové době je důležité mít správný produkt,“ řekl ve zmíněném podcastu Hearn.

S tím ale už před pár dny nesouhlasil Arum, který řekl Boxingscene.com, že je složité dělat kvalitní galavečery se známějšími bojovníky s ohledem na všemožná omezení. A nejde jen o testování účastníků galavečerů, které stojí organizátory vždy okolo 20 tisíc dolarů, ale o zákazy cestování a často i omezené možnosti na trénink.

Dle zkušeného promotérského barda jsou navíc čísla podhodnocená, protože diváci z ESPN Deportes (latinská verze této televize) se do těchto čísel nepočítají a s ohledem na skutečnost, že dva galavečery se konaly přímo na mexické půdě, může jít o klidně o další stovky tisíc diváků. Box je minimálně v největší středoamerické zemi po fotbalu nejsledovanějším sportem vůbec.

Z prvním z argumentů sice Hearn souhlasí, přesto si myslí, že šlo připravit lepší akce.

„Momentálně kvůli financím nemůže postavit své elitní (A) borce proti elitním soupeřům. Tak ale postavíš B kluky proti B klukům, C kluky proti C klukům, nebo to prostřídáš. Ale ne, že dáš B kluka jako třeba Stevenson, který má navíc obrovský potenciál se posunout i mezi superhvězdy, soupeře D, či E třídy. To je neúcta ke všem, oběma bojovníkům i divákům, který najednou dáváš jednostranný zápas bez atmosféry,“ reagoval britský promotér.

A následně dodal: „Uvidíme v létě, jak se s tím popasujeme my. Víš, diváci teď nemají ty největší nároky a očekávání, chtějí vidět boj. Ale samozřejmě ne úplně bez kvality. Pokusíme se na naší zahradě v sídle Matchroom Boxing přidat i nějakou tu show navíc a uvidíme, co to udělá,“ dodal.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze