Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Haye chce boxovat s knockoutérem z UFC, Bellew touží po titulu v těžké váze

Duel Bellew vs. HayeDuel Bellew vs. HayeLONDÝN – Zajímavými cestami se pomalu, ale jistě ubírají kariéry dvou britských boxerů, kteří si to rozdali na začátku března v londýnské O2 Arena – vítězného Tonyho Bellewa (29-2-1, 19 KO) a Davida Hayeho (28-3, 26 KO).

Bellew vs. Haye, to byl šlágr těžké váhy začátku března. Šlágr, který po skvělém výkonu a také vinou zranění druhého jmenovaného, vyhrál technickým knockoutem v jedenáctém kole čtyřiatřicetiletý liverpoolský rodák (na body vedl u všech tří rozhodčích 96-93).

VÍCE K TÉMATU:

Zatímco jeho o rok starší rival se musel podrobit operaci zraněné pravé achillovky, Bellew nyní spřádá plány na další zápas. A ten by se měl opět uskutečnit v nejtěžší váhové divizi.

„Každý mi předpovídal rychlý konec, ale já jsem porazil monstrum. Povedlo se mi s ohledem na moji kariéru něco úžasného,“ začal své vyprávění velký fanoušek Evertonu, který hned po zápase coby šampion WBC v křížové váze vyzval mistra světa stejné organizace o všem ve váze těžké.

„Porazil jsem vedle Anthonyho Joshuy nejnebezpečnější těžkou váhu současnosti. Muže, který mi sliboval hospitalizaci, nebo dokonce smrt. V ringu jsem nechal všechno a jsem na sebe hrdý. Momentálně mě zajímá jediné – titul mistra světa v těžké váze. Pokud se k tomuto duelu nedostanu, tak prostě a jednoduše skončím,“ dodal Bellew, který si za souboj s Hayem vydělal 7 milionů liber.

Je jasné, že podobná jednání budou hodně složitá, ovšem jeho slova potvrzuje také sama federace WBC, která mu odebrala šampionský pás a udělala z něj emeritního mistra světa (boxer, který je na stejné úrovni jako úřadující mistr světa, pokud se rozhodne boxovat znovu o pás, musí šampion jeho výzvu přijmout a zisky si musí rozdělit 50 na 50, pozn. autora).

To Haye má momentálně „skromnější“ plány. Po zmíněné operaci již lehce rehabilituje a jeho cestu k odvetě s Bellewem možná protne souboj s dalším krajanem Jimim Manuwaem (17-2, 15 KO), sedmatřicetiletým bijcem UFC.

Světová čtyřka polotěžké váhy této ligy dokázala 16. března v prvním kole knockoutovat na UFC Fight Night 107 Američana Coreyho Andersona už po 185 vteřinách od úvodního klaksonu. A hned po zápase Manuwa prohlásil: „Davide Haye, jdeme na to!“

„Jsme dva z nejtvrdších knockoutérů v Londýně, myslím, že tenhle zápas dává smysl. Hayeho odpověď?. „Ano, jsem jednoznačně za!“ kontroval „Hayemaker“, který zároveň potvrdil, že obě strany mají za sebou již úvodní oťukávací jednání.

A termín? Konec roku v rámci galavečera s hlavním chodem Floyd Mayweather vs. Conor McGregor...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze