Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Gvozdyk: Že jsem s Beterbijevem v amatérech padl? To přece nic neznamená!

Beterbijev a GvozdykBeterbijev a GvozdykPRAHA – Blíží se to. Mílovými kroky. Už za osm dní si to ve Philadelphii rozdají o pásy WBC a IBF v polotěžké váze Alexander Gvozdyk (17-0, 14 KO) a Artur Beterbijev (14-0, 14 KO). A svět se tak pomalu, ale jistě těší na další východní bitvu. Bitvu, která už má za sebou první díl...

Psal se duben roku 2009, když se v tureckém Istanbulu konal 24. ročník turnaje Achmed Comert. Řádně našlapaný ročník. Už v osmifinále váhy do 81 kg (polotěžká váha) se 15. dubna na sebe narazili tehdy čtyřiadvacetiletý Rus Artur Beterbijev a Ukrajinec Alexander Gvozdyk.

VÍCE K ZÁPASU GVOZDYK VS. BETERBIJEV:

Ten v den svých 22. narozenin dostal dárek, o který rozhodně nestál. Porážku ve dvou kolech, když jeho trenér hodil do ringu ručník. Ruská mlátička, v té době už mistr Evropy a vice-mistr světa, duel jasně opanovala. Stejně jako celý turnaj a následně i světový šampionát.

Zatímco jeho amatérská kariéra tehdy byla de facto na vrcholu, ta Gvozdykova se teprve rozjížděla. Ostatně právě z tohoto důvodu výsledku vzájemného střetu Ukrajinec momentálně velkou váhu nepřikládá.

„Tehdy začal krvácet můj nos ve druhém a duel trenér ukončil. Já do toho zápasu nastouil se zlomeným nosem, na svém prvním mezinárodním turnaji, zatímco on už byl velkým šampionem. De facto mne hodili do klece s tygrem. Nemyslím si, že jsem byl na ten zápas připraven psychicky i fyzicky, vždyť deset dní před ním jsem si zlomil nos, vůbec netrénoval. Prostě trenéři chtěli, abych to zkusil, abych nabral zkušenosti,“ vrací se časem nyní šampion WBC v polotěžké váze.

Pás vybojoval loni v prosinci, když v jedenáctém kole ukončil kralování Kanaďana Adonise Stevensona. Ten po těžké nakládačce skončil v kómatu v nemocnici, v těchto dnech se ale poprvé objevil před kamerami v tělocvičně u boxerského ringu. Zápasit už sice nikdy nebude, úplné zotavení z těžkého úrazu ale v jeho případě vypadá více než nadějně.

Zpět ale ke sjednocujícímu souboji v polotěžké divizi. Po duelu Kazacha Gennadije Golovkina a Ukrajince Sergeje Derevjančenka dalším to souboji dvou vynikajících bijců z Východu.

„Dneska jsme oba na vrcholu, bude to jiné než před deseti lety. Dneska jsme naprosto jiní boxeři než tehdy. I když stále platí, že má velmi silný úder, je technický, tvrdý a má velké amatérské zkušenosti. Já ale v tuto chvíli už vím, jak s takovými soupeři boxovat,“ pronesl muž, který tři roky po setkání s Beterbijevem na turnaji v Turecku vybojoval bronzovou medaili na olympiádě v Londýně 2012.

Toho momentálně připravuje čerstvý člen Mezinárodní boxerské síně slávy, Američan Teddy Atlas. „Je skvělý, s ním se nemusíš přetvařovat, přizpůsobovat. Boxerský jazyk je mezinárodní. Stačí pracovat a rozumíte si s kýmkoliv. Jasně, že v začátcích to bylo trochu těžší, ale teď je vše naprosto skvělé, jsem spokojený,“ dodal s úsměvem.

Zda mu vydrží i po příští sobotě, na to si budeme muset ještě pár dní počkat. Už nyní je ale jisté, že nás čeká skvělý zápas!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze