Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

GGG, chci tě! Canela jiný duel nezajímá, chce ovládnout střední váhu a také PPV

Canelo vs. GGG / zdroj foto: Boxingscene.comCanelo vs. GGG / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Srdce nejednoho fanouška musí zaplesat. Dva roky trvaly námluvy mezi Kazachem Gennadijem Golovkinem (37-0-1, 33 KO) a Mexičanem Canelem Alvarezem (49-1-2, 34 KO). Po jejich kontroverzní remíze z před dvou týdnů to ale vypadá na okamžitou odvetu. Tedy minimálně pro Mexičana.

„Chci, aby můj první zápas v roce 2018 byl s Golovkinem. Nechci nikoho jiného než Golovkina. Chci zápas s ním. Cítím se, že jsem vyhrál, ale to je box. Slíbili jsme ale všem skvělý boj a to jsme také splnili. Udělal jsem, co jsem chtěl, lidé byli šťastný. A nyní chtějí odvetu. Tak dostanou odvetu,“ pronesl sedmadvacetiletý Mexičan na kongresu federace WBA v Kolumbii.

DALŠÍ NOVINKY K ZÁPASU #CANELOGGG:

Pro boxerské fanoušky jde o skvělou zprávu. První měření sil dvou hvězd současného profesionálního ringu skončilo sice kontroverzní remízou, ovšem oba předvedli parádní výkony. Byť byl Alvarez kritizován za svoji defenzivní taktiku a snahu obávaného kazašského knockoutéra uběhat.

Ostatně právě z tohoto důvodu se protistrana – zastupovaná sportovním ředitelem K2 Promotions Tomem Löfflerem – obávala, že se Alvarez do odvety příliš nepohrne. To ostatně naznačil také jeho manažer Chepo Reynoso, byť promotér Oscar de la Hoya mluvil o tom, že budou chtít aktivovat doložku ve smlouvě o okamžité odvetě.

„Sedneme si a vyhodnotíme, co je pro Canela nyní nejlepší. Není třeba pospíchat,“ citoval Reynosa krátce po zápase Boxingscene.com. Jenže nyní to vypadá, že si mladý dravec svoji odvetu vydupe, protože dle všeho po ní hodně touží. A právě Löffler přináší vysvětlením, proč tomu tak je.

„Mexická nátura je taková, že chtějí bojovat. Canelo své vlastní krajany zklamal. Víme to my, ví to také on. Po vyhlášení výsledků byl vypískán vlastními fanoušky. Všichni víme, že Canelo je velmi hrdý mladý muž. Je pod tlakem svého národa. Ti chtěli, aby byl první duel. A nyní ho donutí také k odvetě,“ naznačil, co může stát za jasným stanoviskem Alvareze.

A dle všeho by nemuseli být proti ani lidé z jeho týmu. První čísla z prodeje vstupenek a také PPV jsou totiž více než povzbudivá. Oficiální statistiky Nevadské sportovní komise uvádějí, že při prodaných 17 318 vstupenkách (po zápase byla ohlášena návštěvnost 22 tisíc lidí) se jen na nich vydělalo 27 milionů dolarů.

Jen duely Mayweathera s Pacquiaem a McGregorem vydělaly více.

Přestože ještě nejsou známá oficiální čísla prodeje PPV (placený televizní přenos), dle zdroje Los Angeles Times se toto číslo pro Spojené státy a televizní společnost HBO bude pohybovat kolem 1,3 milionů. Byť by se tím nepotvrdily prvotní odhady o 2 milionech (Golden Boy zastupující Alvareze následně tyto informace důrazně dementovalo), šlo by v případě Alvareze o třetí nejvyšší číslo jeho kariéry.

A celkově o deváté nejlepší v historii mimo zápasy v těžké váze. Všechny lepší měly společné jmenovatele v osobách Oscara de la Hoyi, Floyda Mayweathera a Mannyho Pacquiaa (pokud se bavíme o boxerovi v USA označovaném jako „A-side“, tedy o tom, který je brán jako ten hlavní a vstupuje do ringu coby druhý v pořadí).

Navíc Alvarez ještě bude participovat na prodaných televizních právech pro své rodné Mexiko, které může toto číslo klidně i ztrojnásobit. S ohledem na fakt, že šlo o druhý placený boxerský duel během tří týdnů – 26. srpna se utkali Mayweather s McGregorem – lze považovat i toto číslo za obrovský úspěch.

Při obrovské konkurenci na americkém trhu museli ti zámořští fanoušci, kteří chtěli sledovat oba duely, z jedné výplaty jen za box v televizi zaplatit 170 dolarů (cca 3800 kč).

S ohledem na fakt, že Mayweather je opět v důchodu, Pacquiao momentálně možná taktéž na hraně konce kariéry, a že odveta by se měla uskutečnit první květnový víkend na mexický svátek Cinco de Mayo, kdy by dvojici #CaneloGGG nikdo rozhodně nekonkuroval, se dá očekávat, že jejich druhé setkání by mohlo tato čísla ještě vylepšit.

Mimo jiné také proto, že u odvety se uvažuje o stadionu některého z týmů amerického fotbalu NFL s více jak 60tisícovou kapacitou a že první duel rozhodně fanoušky nezklamal. Naopak.

Byť oba týmy dle amerických novinářů už o odvetě skutečně jednání a chtějí ji oficiálně oznámit do konce roku 2017, existuje tu ještě jedna překážka. Zatímco Alvarez nemá s delšími pauzami a dvěma duely v kalendářním roce problém, pro Golovkina je přestávka osm měsíců hodně neobvyklá a sám několikrát zopakoval, že mu více sedí boxovat ve větším tempu – minimálně třikrát během dvanácti měsíců.

Je tak možné, že součástí dohody bude pro Kazacha ještě jeden vložený zápas v rámci střední váhy i s ohledem na jeho povinnosti šampiona WBC, WBA a IBF. Alvarez totiž ani v jedné federaci nefiguruje na pozici oficiálního vyzývatele „Triple G“.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze