Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Golovkin: S Banksem se chci zlepšovat jako boxer! Může mne ještě hodně posunout

  • Napsal Antonín Vavrda

Gennadij Golovkin a Johnathon BanksGennadij Golovkin a Johnathon BanksLAS VEGAS – Paradoxně několik hodin před startem souboje svých velkých rivalů Canela Alvareze a Daniela Jacobse uspořádal Kazach Gennadij Golovkin (38-1-1, 34 KO) tiskovou konferenci, na které představil svého nového kouče, Američana Jonathana Bankse.

Ten rozchod byl bouřlivý a my vás o něm také informovali. Je to pár dní, kdy kazašská mlátička oznámila konec dlouholeté spolupráce se zkušeným trenérem Abelem Sanchezem, se kterým se dosáhl svých největších úspěchů.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Kouč s mexickými kořeny jej následně označil za chamtivce, když ve chvíli, kdy podepsal kontrakt na 100 milionů dolarů, chtěl po něm rapidní snížení platu.

Sanchez toto odmítl a Golovkin jej vyhodil. A brzo si našel náhradu. Navíc se i nadále bude připravovat nedalo svého bývalého kempu v Big Bear Lake, ovšem v jiném gymu.

„Chci stavět na tom, čeho jsem již dosáhl a chci se i nadále zlepšovat coby boxer. Johnathn mne naučí nové dovednosti, které mi pomohou dosáhnout těchto cílů. Věřím v jeho tréninkové metody,“ oznámil před novináři „GGG“.

Ten pod dohledem svého vrstevníka (oba jsou ročník 1982, Golovkin je dokonce o pár měsíců starší) trénuje již dva týdny, kdy odstartoval kemp směřující k souboji v catchweight do 164 liber (čtyři libry nad limit střední váhy) s Kanaďanem Stevem Rollsem (19-0, 10 KO).

Aby těch kuriozit nebylo málo, Rolls prošel slavným detroitským Kronk Gymem, kde jej vedl jistý Emanuel Steward. Tentýž Steward, který připravoval Bankse, jemuž předával i část svého trenérského know-how.

„Už se nemohu dočkat tohoto souboje. Připravujeme se na něj nesmírně tvrdě a poctivě. Chci se v Madison Square Garden 8. června předvést v tom nejlepším světle,“ přidal sedmatřicetiletý Golovkin, který touží po tom, aby na podzim završil trilogii s Alvarezem.

„Je mi ctí trénovat s nejlepší střední vahou současnosti. Vidím v něm hlad, vidím v něm vášeň,“ doplnil svého nového svěřence Banks. Ten se nejspíše dostal ke Golovkinkovi přes manažera Toma Löfflera, který dříve pracoval pro K2 Promotions bratří Kličků. Právě mladšího z dvojice ukrajinských sourozenců – Vladimira – po smrti Stewarda vedl.

Nyní trénuje královnu velterové váhy Cecilii Braekhusovou, takže Golovkin má jistotu, že se mu může věnovat na plný úvazek. A to i v případě, že by se vrátil i zmíněný Kličko, o jehož comebacku se neustále spekuluje.

„Když mi zavolali z jeho týmu, neváhal jsem ani vteřinu. Jsem velkým fanouškem Gennadije Golovkina. Pamatuji si ho už coby stříbrného medailistu z Her 2004 v Aténách. Už tehdy jsem si říkal, že je to obrovský talent. Nemohu se dočkat našich tréninků. Máme jediný cíl, vrátit Gennadije na trůn střední váhy, na kterém si zaslouží být,“ pousmál se sympaťák ze Southfieldu v Michiganu.

Zda se jim to povede, je zatím ve hvězdách. Pravdou je, že i boxerští experti se shodují v tom, že Golovkin v této fázi kariéry nepotřebuje někoho, kdo jej bude učit boxovat, ale kdo mu dá nový impulz a kdo jej dokáže správně motivovat. A je pravda, že Banksovi se tato skutečnost v úvodních letech spolupráce s Kličkem dařila, funguje i jeho spojení s Braekhusovou (taktéž je starší než Banks).

A také platí, že jde o velmi perspektivního a učenlivého kouče. Teď má v rukou další diamant. Co s ním svede?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze