Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Golovkin je blízko podpisu s DAZN. 'Skvělá zpráva, bude trilogie,' říká De la Hoya

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo vs. Golovkin / zdroj foto: Boxingscene.comCanelo vs. Golovkin / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Stále více se začíná mluvit o tom, že v nejbližších dnech podepíše Kazach Gennadij Golovkin (38-1-1, 34 KO) novou televizní smlouvu se streamingovým gigantem DAZN. Což by otevřelo dveře k završení jeho trilogie s Mexičanem Canelem Alvarezem (51-1-2, 35 KO).

Bojovali spolu dvakrát na placeném kanálu HBO. První střet nyní osmadvacetiletého Mexičana Canela Alvareze a o šest let staršího Kazacha Gennadije Golovkina skončil v září 2017 spornou remízou, většina fanoušků i expertů tehdy viděla zvítězit druhého jmenovaného.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Podruhé se utkali o rok později poté, co květnový termín padl kvůli dopingovému prohřešku Alvareze. Ten ale ve druhém střetu slavil těsné vítězství 2-0 na body, byť tentokrát převládal názor, že střet byl remízový (či lehce pro Golovkina).

A zatímco Alvarez si poté střihl ještě prosincový střet s Britem Rockym Fieldingem (27-2, 15 KO) v super střední váze, kterého poprvé pod smlouvou s DAZN knockoutoval ve třetím kole, bijec přezdívaný „GGG“ se stáhl do ústraní.

Nic se na tom příliš nemění ani nyní, kdy už má mexická hvězda naplánovaný květnový střet s dalším velkým jménem střední váhy, Američanem Danielem Jacobsem (35-2, 29 KO). I když...

„Skutečnost, že GGG komunikuje s DAZN a může se s nimi domluvit, je pro nás velmi dobrým signálem. Protože to je střet, který chceme. To je střet, který chce i Canelo. Nevím, kdy na něj může dojít, ale trilogie s GGG by byla pro Canela skvělým střípkem do jeho kariéry. Je to opravdu moc dobré, že se DAZN s GGG o této možnosti mluví,“ prozradil možná i více, než by měl, Oscar de la Hoya, promotér svého mexického krajana.

„Nemohu se k tomuto nikterak vyjádřit, protože není nic podepsáno. Jakmile tak učiní, oznámí to, vysvětlí a ukončí veškeré spekulace, které se v posledních týdnech a měsících objevují,“ zaznělo od Toma Löfflera, pro změnu manažeru kazašské mlátičky, která výsledky obou střetů se svým rivalem nesla velmi těžce.

De la Hoya si ale přesto stál na svém: „Jejich první dva souboje byly fantastickou reklamou pro náš sport. Trilogie znamená skvělé završení tohoto příběhu.“

Ať už na jejich střet dojde, jasné je, že nejprve oba budou muset překonat jiné překážky. Alvarez již zmíněného Jacobse, který v březnu roku 2017 prohrál v zajímavé bitvě právě s Golovkinem. A také on se jistě po podepsání kontraktu (ať bude s kýmkoliv) vrátí do ringu ještě do začátku léta.

Mimochodem, zajímavá slova zazněla i od samotného rodáka z Guadalajary. Byť ta nemířila ani k Jacobsovi a ani ke Golovkinkovi.

„Zastupuji Mexiko. A proto už nebudu znovu boxovat s některým ze svých krajanů. Nelíbí se mi ta možnost, protože oba reprezentujeme svoji zemi,“ řekl pro ESPN Deportes ve chvíli, kdy došlo na přetřes jeho případný souboj se šampionem WBC v lehké střední váze Jaimem Munguiaem (32-0, 26 KO).

Dvaadvacetiletý talent totiž několikrát zopakoval, že se brzo chce přesunout do střední váhy a že ho právě zápas s Alvarezem velmi láká. Oba navíc boxují pod hlavičkou DAZN a promotéra Oscara de la Hoyi.

„Na konci toho všeho jsou ale promotéři a televizi těmi, kdo rozhodují, kdo říkají poslední slovo. Pokud to dle nich bude dobrý nápad a zápas, který bude dávat smysl, pak bych do toho šel. Ale upřímně říkám, že se mi do toho příliš nechce,“ dodal Alvarez, který dosud stál proti 23 krajanům (především v raných časem své kariéry).

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze