Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Fury způsobil řádnou bouři i v parlamentu. Stačilo málo, poděkovat drogovému králi

  • Napsal Martin Kopunec

Tyson Fury a Daniel KinahanTyson Fury a Daniel KinahanDUBLIN – Muž, který pomáhá organizovat boj o krále těžké váhy mezi Brity Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) a Anthonym Joshuou (23-1, 21 KO) je součástí komunikace mezi policejními složkami Irska a Spojených arabských emirátů kvůli jeho vazbám na organizovaný zločin. Kdo je Daniel Kinahan?

Irský rodák, který v současné době žije ve Spojených arabských emirátech, byl Tysonem Furym zmíněn jako jedno ze tří jmen, kterým děkuje za dosažení dohody na dvou duelech s Anthonym Joshuou pro roku 2021. A právě osoba Daniela Kinahana způsobila pořádný poprask. A to dokonce i v politických kruzích.

VÍCE K TYSONU FURYMU:

Důvod? Dle vrchního soudu v Dublina je Kinahan hlavní postavou gangu organizovaného zločinu zapojeného do mezinárodních operací s pašováním drog a střelných zbraní.

„Video Tysona Furyho mě zaskočilo vzhledem k jménu, které v něm zmínil,“ řekl irský premiér Leo Varadkar v parlamentu v reakci na připomínky dalšího ministra Alana Kellyho ohledně dohody mezi Joshuou a Furym.

„I když se nemůžu odvolat ke konkrétní operaci irské policie,“ dodal Varadkar, „Určitě vás mohu ujistit, že mezi irským ministerstvem zahraničí a Spojenými arabskými emiráty došlo v této záležitosti k vzájemnému kontaktu.“

PROHLÁŠENÍ BT SPORT (od návratu Furyho do ringu v roce 2018 vysílal v Británii všechny jeho duely)

„BT Sport v současnosti není součástí jednání o zápase Tysona Furyho a Anthonyho Joshuy. Naše vysílací smlouva pro boje s Tysonem Furym je uzavřena výhradně s Queensberry Promotions Franka Warrena. Dosud jsme ohledně tohoto zápasu nejednali s nikým s MTK Global. Společnost BT Sport zkontroluje všechna vysílací práva a poté rozhodne o svém dalším postupu. Nyní ale těžko můžeme komentovat potenciální boj, který dle našich informací není potvrzený a který nám ani nebyl nabídnutý.

Zajímavá je skutečnost, že jeho jméno „vzrušilo“ politiku a boxerskou komunitu až nyní, Kinahan je totiž jedním ze zakladatelů MTK Global, manažerské skupiny zastupující Tysona Furyho (ale také našeho Michala Martínka), a nedávno byl najat jako speciální poradce sportovní organizace KHK, patřící bahrajnskému princi.

Ostatně Fury nedávno zveřejnil s Kinahanem společnou fotku a nikoho to taktéž příliš nepohoršilo. Až nyní, při děkovné řeči na Twitteru v souvislosti se soubojem s ostrovním rivalem, ve kterém by za ideální konstelace hvězd (a především organizací) mohly být ve hře všechny čtyři prestižní světové pásy.

„Právě jsem dovolal s Danielem Kinahanem. Právě mě informoval, že největší zápas v historii britského boxu byl dohodnut,” řekl mimo jiné „Gypsy King“.

„Existuje osoba z naší země, která je podle vrchního soudu velmi vysoce postavenou v oblasti organizovaného zločinu v celosvětovém měřítku,“ řekl Kelly ve čtvrtek v parlamentu, když vyzval irskou vládu, aby zasáhla. V minulosti totiž právě on řídil operace proti Kinahanově skupině organizovaného zločinu.

Další zákonodárce, Neale Richmond, uvedl, že napsal na Twitteru potenciálnímu majiteli vysílacích práv souboje Fury vs. Joshua, aby se ujistil, že jsou si vědomi, kdo je doopravdy Daniel Kinahan.

„Anthony Joshua versus Tyson Fury se stane jedním z největších zápasů nové dekády. Je to obrovské oznámení a jako sportovní fanoušek jsem velmi nadšený. Nicméně nejsem ani trochu nadšený, že Tyson Fury během oznámení dohody třikrát zmínil Daniela Kinahana,“ pronesl Richmond ve videu zveřejněném na Twitteru. „Daniel Kinahan je drogovým baronem jednoho z největších drogových případů v naší zemi. Je nesmírně znepokojivé, že člověk jako on, bude spolupracovat na této dohodě.“

Irský deník Irish Daily Star šel ještě dál, když ve svém čtvrtečním vydání uvedl, že se kvůli účasti Kinahana naprosto distancuje od budoucího souboje.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze