Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Fury: Wilder by zničil Whyta i Joshuu za kolo. Hearn: Jen provokuje, jsou to blbosti

Tyson Fury proti Deontayi WilderoviTyson Fury proti Deontayi WilderoviLONDÝN – Kočkování mezi ostrovními boxery těžké váhy nemá konec. A sem tam se do střetů Tysona Furyho (30-0-1, 21 KO, Dilliana Whyta (27-1, 18 KO) a Anthonyho Joshuy (23-1, 21 KO) vloží také promotéři. Jako tentokrát Eddie Hearn, stojící za Whytem s Joshuou.

Není pochyb o tom, že britské těžké váhy mají nyní výsadní postavení. A nejen pro to, že mají ve své moci pásy všech čtyř prestižních federací – WBC říká pane Furymu, WBA, IBF a WBO pak Joshuovi. Oba jsou také v elitní trojce žebříčku BoxRec.com (dle ratingu Profiboxing.cz jim patří první a druhé místo).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Co říct ale mají i další – Whyte, nevyzpytatelný veterán Dereck Chisora (32-9, 23 KO), prospekty Joe Joyce (10-0, 9 KO), Daniel Dubois (14-0, 13 KO) a Fabio Wardley (8-0, 7 KO), či zavedená jména jako Hughie Fury (24-3, 14 KO), David Price (25-7, 20 KO), Nathan Gorman (16-1, 11 KO) a David Allen (18-5-2, 15 KO).

Jejich pošťuchování na sociálních sítích i při oficiálních rozhovorech se tak nelze moc divit. Jedno takové vyvolal „Gypsy King“ Fury, když pronesl, že Američan Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) – kterého v únoru zesměšnil v sedmi kolech – je stále druhým nejlepším boxerem těžké váhy. Pochopitelně po něm samotném.

„Ty se mě ptáš, jestli by Wilder porazil Joshuu, Whyta a Millera? Děláš si srandu? Jeden dotek rukavice 'Bronzového Bombardéra' na jejich tvářích a je konec. Navždy. S AJ a Whytem by udělal totéž, co s Breazealem (KO po 137 vteřinách). Nemají žádnou obranu, jsou čitelní, padají jim ruce, nemají žádnou práci nohou, tady se není absolutně o čem bavit,“ pronesl Fury pro IFL TV.

„Pokud s ním chtějí boxovat, tak budou čísly 44 a 45 v jeho rekordu. A pokud bych měl tato svá slova podpořit sázkou, udělám to,“ přidal současný šampion WBC. Otázkou je, jestli se nepropočítal, Wilder má aktuálně na kontě 42 výher a završení trilogie právě s Furym před sebou. Že by manchesterský pořízek počítal dopředu se svojí porážkou?

Každopádně se tak, jako tak dočkal reakce. Ne od zmíněné dvojice boxerů, ale od jejich společného promotéra, Eddieho Hearna. „Nemůžeš toho kluka brát vážně, většinou se při podobných slovech směje, jde mu o to, aby vyvolal nějakou reakci,“ pronesl šéf Matchroom Boxing, čímž jen potvrdil svá slova „o Furyho snaze vyvolat reakci“.

„Pokud to ale myslí vážně, proč ne?! Já si ale nemyslím, že má pravdu. Whyte by dle mého Wildera zničil, knockoutoval a AJ? Ten by ho vzal do školy a v pár kolech snadno rozebral. Ale určitě je nebezpečný, byl šampionem a Tyson Fury udělal skvělou práci, když ho dokázal naposledy rozebrat. Doufejme, že se mu to povede i v jejich třetím souboji,“ dodal Hearn.

Ač to dle poslední věty může tak vypadat, rozhodně se z něj nestal fanoušek „Gypsy Kinga“, byť není bez zajímavost, že před více než dvěma lety se jej snažil přemluvit ke comebacku v jeho barvách, jde o čirý pragmatismus.

Fury a Joshua mají mít předběžnou dohodu o dvou zápasech ve druhé polovině roku 2021 a nejen Hearn si přeje, aby do něj oba vstupovali coby šampioni a boxerský svět viděl poprvé v historii duel o pásy všech čtyř nejprestižnějších federací.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze