Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Fury se otevřel: Chlastal jsem a bral kokain kvůli depresím. Nedopoval jsem

  • Napsal Antonín Vavrda

Tyson FuryTyson FuryMANCHESTER – Stále ještě král těžké váhy Tyson Fury (25-0, 18 KO) se pro časopis Rolling Stone přiznal, že během letošního roku bral kokain a opíjel se. A také, že nebyl ani jednou připravený na tolik očekávanou odvetu s Ukrajincem Vladimirem Kličkem (64-4, 53 KO), kterého loni v listopadu slavně porazil. Sesazený král i nadále jedná o listopadovém souboji s jiným Britem Anthonym Joshuou (17-0, 17 KO).

„Chlastal jsem celé týdny a bral kokain. Jedině to mi pomáhalo vyrovnat se s depresemi. Bral jsem hodně kokainu. Fakt hodně. A proč bych nemohl? Je to můj život, ne? Není to látka zvyšující výkonnost,“ řekl mimo jiné pro slavný časopis osmadvacetiletý manchesterský obr.

KAUZA FURY VS. KLIČKO II.:

Ten poukázal na fakt, že kokain není na seznamu zakázaných dopingových látek kvůli zvyšování výkonnosti, ale protože jeho užívání je trestné a odporuje sportovnímu duchu. „Jiné drogy jsem v životě nebral,“ dodal důrazně stále ještě světový šampion prestižních federací WBA a WBO.

O jejich tituly ale s největší pravděpodobností už ve čtvrtek přijde (tedy o pás WBO) a rozdělení zatím vypadá následovně. O pás WBA (Super) by se mohli 26. listopadu utkat Kličko s Joshuou, ve hře by byl navíc i titul IBF britského talentu. Další variantou je souboj obou s jinými protivníky, v případě Klička nejspíše s jedním z dvojice, Australan Lucas Browne (24-0, 21 KO) – Kubánec Luis Ortiz (25-0, 22 KO).

O volný titul WBO by se pak už 10. prosince měli střetnout novozélandský dravec Joseph Parker (21-0, 18 KO) a mexický bijec Andy Ruiz Jr. (29-0, 19 KO).

Ale zpět k Furymu, který se pro Rolling Stone hodně rozpovídal a dal tak zapomenout na svá víkendová a pondělní twitterová extempore. Nejprve svůj účet přejmenoval na Furymontana a navrch přidal koláž fotky z filmu Scarface, kde drogový boss Montana zosobněný hercem Alem Pacinem sedí u stolu, na kterém leží hromada koksu.

Následně si během tří hodin vystřelil ze všech, když nejprve oznámil odchod do důchodu, poté udělal rozhovor o korupci v boxu s právníkem Georgem Kokkaleniosem, aby pronesl, že nekončí v tomto tweetu: „Hahahaha, jste si mysleli, že se #GypsyKinga tak snadno zbavíte!!! Já jsem stále zde. #TheGreatest vám jen právě ukázal, co jsou média zač. Tut tut.“

„Lékaři tvrdí, že mám verzi bipolární poruchy. Jsem maniodepresivní. Pokud mám říct pravdu, poslední měsíce pro mě byly extrémní, od konce května jsem nebyl v tělocvičně,“ pokračoval ve zpovědi 206 centimetrů vysoký obr, který se měl s Kličkem utkat nejprve 9. července, poté 29. října. V prvním případě zrušil duel kvůli zranění kotníku na konci června, ve druhém kvůli vážným zdravotním potížím 23. září.

Při náhodném dopingovém testu o den dříve přitom odevzdal pozitivní vzorek právě na kokain. „Bral jsem ho od června, skončil jsem s ním o posledním víkendu. Nikdy jsem ale nebral nic, co by mi pomáhalo ve výkonnosti v ringu. Nikdy,“ řekl Fury, který čelí obvinění (to vyšťourali na začátku července ostrovní bulváry) z užívání anabolického steroidu nandrolonu. Ten měl brát už v únoru loňského roku a poté v říjnu 2015.

„Víte, co je zvláštní. Když jsem měl v únoru 2015 pozitivní test, proč mě pak nechali v listopadu boxovat s dlouholetým šampionem a vzít mu všechny jeho pásy? Proč mi už v únoru (ještě před zápasem s Christianem Hammerem) nezakázali boxovat?“ dodal zajímavou řečnickou otázku. Ta je ostatně jediná, na které shoduje i s manažerem Klička Berndem Böntem, který nechápe chování britské antidopingové kanceláře (UKADA).

„Pokud bychom měli testování od VADA už v té době (Nezávislá antidopingová organizace pro bojové sporty), nemuselo na ten souboj třeba vůbec dojít,“ řekl v pondělí pro deník Bild Bönte. „Chci se s UKADA soudit,“ dodal Fury, kterého přitom čeká slyšení před tribunálem této federace 6. listopadu.

V té době předstoupí před komisi nejspíše už jen coby řadový boxer těžké váhy a bývalý světový šampion, který nikdy své tituly neobhajoval. Dostane ještě od federací, fanoušků i expertů šanci po vyřešení všech případů padajících na jeho hlavu a potlačení jeho bipolární poruchy znovu zkusit vystoupat na boxerský Olymp?

CELÝ ROZHOVOR TYSONA FURYHO PRO ROLLING STONE VÁM NABÍDNEME NA KONCI TÝDNE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze