Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Fury: Váhal jsem ohledně konce spolupráce s Davisonem. Kouč Wildera: Výhoda pro nás

  • Napsal Antonín Vavrda

Davison a Fury / zdroj foto: reproDavison a Fury / zdroj foto: reproLAS VEGAS – Blíží se to. Nejočekávanější duel prvního čtvrtletí v boxerském ringu je už za dveřmi. Brit Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) podruhé vyzve šampiona WBC, Američana Deontaye Wildera (42-0-1, 41 KO). A zatímco ten vstoupí do ringu se stejným týmem kolem sebe, v tom Furyho se udály výrazné změny.

Když se předloni jednatřicetiletý Tyson Fury vracel do boxerského ringu, nemohl si vynachválit spolupráci s krajanem Bene Davisonem. Mladý kouč mu vrátil chuť do práce, jejich spolupráce fungovala hodně na kamarádské bázi.

VÍCE K ZÁPASU WILDER VS. FURY 2:

O to větším překvapením byl jejich podzimní rozchod. A byť oba mluví o tom, že se tak nestalo ve zlém, k ideálu mělo vše také daleko. Ostatně kdyby bylo vše tak, jak mělo, pracovali by spolu i nadále.

„Nikdy jsem si ten rozchod nepřál, ale jsem ochotný pro vítězství obětovat cokoliv. Všechno. A vím, že potřebuji určité změny k tomu, abych Wildera porazil. Upravit trochu svůj styl, protože tentokrát ho chci knockoutovat. Vím, že na to mám, protože jsem s ním posledně několikrát otřásl,“ vrátil se k ukončení spolupráce 206 centimetrů vysoký obr, který v prosinci 2018 s Wilderem kontroverzně remizoval (většina jej viděla i přes dvě počítání vyhrát).

„Posledně mi chyběla energie pro to, abych ho ukončil. A to chci změnit. Chci mít sílu pro to, abych jím otřásl a poté dost energie k tomu, abych ho dodělal. Tentokrát se potká se skutečným Gypsy Kingem,“ přidal bijec, který na tento duel spolupracuje s dvojicí Sugar Hill Steward a Andy Lee.

Prvně jmenovaný je pokračovatelem slavného jména (Sugar Hill je synovcem Emanuela Stewarda) a zástupce legendárního detroitského Kronk Gymu, druhý pak ex-mistrem světa ve střední váze, který proslul skleněnou bradou, ale také obrovskou bojovností, díky které i přes toto omezení dokázal soupeře porážet. A knockoutovat. Navíc je otočeným gardem, což může být pro Furyho další výhoda.

„S Benem jsme byli poslední tři roky de facto neustále spolu, takže bude divné ho nemít ve svém rohu. Bylo by hezké ho mít zase vedle sebe, píšeme si, komunikujeme, ale má teď jiné závazky,“ nastínil Fury, že za rozchodem jsou důvody, o kterých mluvil i sám mladý kouč. Že pokud chtěli oba pokračovat v růstu, museli se vydat po jiných cestách.

Manchesterský rodák ale věří, že s novou trenérskou dvojicí uspěje. „Je neskutečné se i v tomto věku cítit opět jako nováček, spolupracovat s někým tak zkušeným jako Sugar. Je to pro mě obrovská výzva, pracujeme na nových věcech. První dny jsem každopádně pochyboval, ale zhruba během tří týdnů jsem pochopil, že jde o skvělou volbu,“ dodal Fury.

Jeho slova se ukážou až v samotném ringu v souboji v noci ze soboty na neděli. Každopádně druhá strana má na celou změnu trochu jiný pohled. Celkem pochopitelně.

„Chemie není záležitost jednoho dne. Ani týdne, či měsíce. Ben nebyl jen Tysonův trenér, byl to jeho důvěrník, bratr, přítel, terapeut. Takové lidi nepotkáváš každý den. Takže ukončení jejich spolupráce je pro nás velkou výhodou. Zvláště, když byl Ben i ve své věku tak skvělým stratégem, který vnímal box v detailech. Byla to pro mě výzva se s ním poměřovat,“ vzkázal protistraně Jay Deas, hlavní kouč Wildera, jejichž spolupráce trvá už patnáct let...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze