Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Fury na tiskovce: Nejsem rasista. Následně urazil Wilderovu matku a rozpoutal emoce

Tyson Fury / zdroj foto: Boxingscene.comTyson Fury / zdroj foto: Boxingscene.comLAS VEGAS – Boxerští fanoušci jsou na nohou. Už v noci na neděli se do sebe podruhé zaklesnou Američan Deontay Wilder (42-0-1, 41 KO) a Brit Tyson Fury (29-0-1, 20 KO). Dva neporažení šampioni, kteří navíc skvěle ovládají také mediální záležitosti. Poslední předzápasová tiskovka budiž toho důkazem.

Setkání s novináři bylo od Wildera s Furym opět vodopádem slov, představením jejich výřečnosti. Jako by se snad ani nesetkali dva elitní boxeři, ale spíše komici a moderátoři. I když...

DALŠÍ NOVINKY K WILDER VS. FURY II.:

Sám Wilder už před pár dny poznamenal, že se po konci kariéry v boxerském ringu hodlá prosadit také na filmovém plátně.Předtím se ale hodlá vypořádat s Furym a ukončit diskuze o tom, kdo z nich je lepší. První setkání předloni v prosinci totiž skončilo kontroverzní remízou. Proč kontroverzní? V očích většiny měl Brit vyhrát. A to přesto, že byl dvakrát počítán, jeho druhé postavení na nohy v kole číslo dvanáct je již nyní legendární. Mýtické.

„Posledně jsem něco začal a nedokončil. To tentokrát nehrozí. Sundám ho, zničím, ukončím ty pochybnosti. A je naprosto dokonalé, že se tak stane na během ‚Black History Month‘ (měsíc historie černochů, který se v USA poprvé slavil v roce 1970),“ pronesl neporažený šampion WBC, který ze 42 výher hned 41 zapsal před limitem.

Právě do tohoto tématu se ale nechtěl nechat Fury vmanévrovat, byť zmíněný „měsíc historie černochů“ uznává také Velká Británie.

„Neřeším tyto rasové věci. Nejde o tento měsíc, nejde o duel černocha s bělochem. Odmítám se do něčeho takového nechat vtáhnout. Jsme dvě těžké váhy, dvě lidské bytosti. Nejedná se o rasovou válku, jde o bitvu dvou nejlepší těch těžkých vah,“ nechal se rodák z Manchesteru slyšet na tiskovce.

Jenže posléze při pohledu tváří v tvář dle všeho svá slova upravil.

VÍCE ČTĚTE V ČLÁNKU NA WEBU LIDOVKY.CZ/SPORT ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze