Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Fury vs. Kabayel, Takam či Franklin? Arum: Nechceme mu dávat kvůli AJ potravu

Bob Arum a Tyson FuryBob Arum a Tyson FuryLOS ANGELES – Hodně rušno je v těchto dnech kolem Brita Tysona Furyho (30-0-1, 21 KO), úřadujícího krále těžké váhy dle BoxRec.com a nejlepšího boxera napříč vahami dle našeho ratingu Profiboxing.cz. Ten totiž nebude v příštím duelu boxovat potřetí s Američanem Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO), ale s někým jiným. Novým soupeřem.

Je to pár dní, co promotér Bob Arum jasně prohlásil, že britský obr Tyson Fury nemusí v dalším duelu boxovat s Američanem Deontayem Wilderem, který ve čtvrtek oslavil 35. narozeniny. A který se stále dává dohromady nejen z první profesionální porážky, ale také z následné operace opakovaně poraněného bicepsu.

DALŠÍ NOVINKY K FURYMU:

A dle druhého z promotérů Brita – Franka Warrena – by dokonce klauzule o završení této trilogie měla v těchto dnech, nebo do konce letošního roku vypršet.

Tak, či onak, všichni už oznámili, že manchesterský rodák si to 5. prosince rozdá s novým soupeřem. A okamžitě začala létat jména. Největším favoritem by měl být mistr Evropy, neporažený mladý Němec Agit Kabayel (20-0, 13 KO).

Duel by dával smysl v tom ohledu, že Kabayel má vedle domácího promotéra – SES Boxing – také zástupce v Americe. Ano, Top Rank Boba Aruma. Nebýt koronavirové krize, už by měl za sebou i zámořský debut. Navíc je kamarádem a sparingpartnerem (a také stájovým kolegou) Toma Schwarze, který už s Furym boxoval loni v červnu.

Šestadvacetiletý rodák z Halle an der Saale zklamal, v zápase nic nepředvedl, ve slavné MGM Grand ho „sežrala“ nervozita. Už tehdy byl ve hře o dva roky starší Kabayel, který platí za lepšího a šikovnějšího boxera. Jenže SES Boxing jej do duelu pustit nechtělo, obětním beránkem se stal Schwarz.

Nyní je ale situace jiná. Kromě vzájemné spolupráce je zde skutečnost, že bijec s tureckými kořeny má za sebou už jeden souboj po jarní covidové pauze, naopak Fury od únorové slavné výhry nad Wilderem nezápasil. A hodně boxovat chce. Navíc by se měl duel uskutečnit v Anglii, takže evropský soupeř dává smysl.

Také proto je ve hře i Kamerunec s francouzským pasem Carlos Takam (39-5-1, 28 KO). A také pro to, že v posledních dvou letech žije v nevadském Hendersonu a poslední tři duely odboxoval v zámoří. Všechny opanoval a naposledy šlo o galavečer Top Ranku, kam ho „zapůjčil“ jeho promotér Joe DeGuardia.

Po souboji se šampionem WBC a The Ring Magazine zatoužili i další, například stárnou ex-mistr světa, jednačtyřicetiletý Australan Lucas Browne (29-2, 25 KO). Nebo sedmadvacetiletý Američan Jermaine Franklin (20-0, 13 KO), který se po vzoru Andyho Ruize Jr. přihlásil o zápas skrze sociální sítě.

Bijec, který naposledy stál v ringu loni v říjnu v desetikolovém střetu s Pavlem Šourem, pro Profiboxing.cz prohlásil, že „věří ve svoji šanci a že chce bojovat s těmi nejlepšími z nejlepších.“ Na přímý dotaz, zda jeho promotér Dmitrij Salita (stojí například za Claressou Shieldsovou) s Top Rankem jedná, odpovědět nechtěl.

„Momentálně se rozhodujeme o tom, s kým se Tyson utká. Řešíme to i s ohledem na plný televizní prosincový program na ESPN. Dokud nebudeme znát jméno soupeře, nebudeme to ale ani řešit. Fury by měl jak Takama, tak Kabayela porazit, každopádně Takam naposledy vypadal na našem galavečeru hodně dobře. S nikým jiným nejednáme,“ zaznělo každopádně z Arumových úst.

Zda jde jen o manažerskou hru, či skutečnost, zjistíme v nejbližších dnech. Pravdou ale je, že také jedním dechem dodává, že nechce postavit Furymu žádného slabého protivníka pro snadnou výhru, protože ví, že další duel může být už ten proti Anthonymu Joshuovi (23-1, 21 KO).

Jen tak mimochodem, šampion WBC musí i dobrovolnou obhajobu boxovat proti někomu z elitní patnáctky ratingu své váhy. To momentálně splňuje jen Kabayel, který je číslem 15. Hned za ním je Takam, Browne v žebříčku této federace chybí, Franklin je na 35. pozici...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze