Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Fury: Joshua ukázal díry ve zlatém brnění. Wilder? Řeším přítomnost, ne budoucnost

Tyson Fury / zdroj foto: Boxingscene.comTyson Fury / zdroj foto: Boxingscene.comLAS VEGAS – Jako poslední z trojice nejsledovanějších těžkých vah současnosti vstoupí letos do ringu Brit Tyson Fury (27-0-1, 19 KO). Toho v noci na neděli čeká v Las Vegas střet s neporaženým, leč podceňovaným Němcem Tomem Schwarzem (24-0, 16 KO). A manchesterský habán má krom tréninků za sebou také nespočet rozhovorů a povídání...

Je to něco přes týden, co v Madison Square Garden skončila neporazitelnost Brita Anthonyho Joshuy, kterého v sedmi kolech zničil Američan s mexickými kořeny Andy Ruiz Jr. Ten byl pro tento duel velkým outsiderem, podobně jako je Schwarz proti Furymu. Ten ale podobné věci neřeší.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Nepochybuji o tom, že vyhraji. Ale sleduji pouze Schwarze, neřeším nic dalšího,“ nechal se slyšet 206 centimetrů vysoký čahoun, kterého se většina fanoušků i novinářů nyní ptá předně na podepsané smlouvy na odvetu s Američanem Deontayem Wilderem, ke které by mělo dojít na začátku roku 2020.

„Deontay rád mluví, takže ať si to užije. Mne čeká duel v sobotu proti Tomu Schwarzovi. On možná žije budoucností, já ale žiji přítomností. Může se stát cokoliv. Vzhledem k tomu, co se mi stalo, čím jsem si prošel – klidně se mi mohou zítra vrátit deprese a bude vše zase jinak. Dnes a nyní jsem šťastný, a tak také žiji. Víte, nikdy z nás nejí kuřata, když jsou ještě ve skořápce,“ okomentoval toto téma Fury.

Ten s Wilderem remizoval loni v prosinci v zajímavém střetu, kdy byl sice lepším boxerem v ringu, ovšem také byl dvakrát počítán. Podruhé v závěrečném dvanáctém kole a mnozí – včetně Wildera – už nevěřili, že vstane zpět na nohy. Jemu se to ale povedlo.

A právě proto má také co říct k porážce svého krajana s Ruizem, kterého hned po zápase povzbudil a ani následně neměl potřebu do něj kopat. Několikrát ale zopakoval svůj názor.

„Myslím, že o psychologii toho vím hodně. A dle mého Joshua ukázal velké trhliny ve své mysli, ve svém zlatém brnění. Už ve chvíli, kdy šel do ringu, tak jeho pohled zračil, že by byl nejraději někde jinde,“ začal k tomuto.

„Byl na podlaze ringu ve třetím kole poté, co poslal do downu soupeře. Není to žádná hanba, jde ale o to, jak se popasujete s porážkou. Když šel k zemi v sedmém kole, nevypadalo to, že by byl nějak výrazněji otřesený. Prostě tam šel trochu dobrovolně a řeč těla poté, co se postavil nahoru, mluvila jasně. Nechtělo se mu pokračovat,“ pokračoval muž, který naopak po druhém downu od Wildera působil nesmírně odhodlaně co se týče chuti bojovat dál.

„Hele Muhammad Ali byl také proti Joe Frazierovi na zemi. Ale zápas nakonec prohrál se ctí ve dvanácti kolech na body. Nejde o to, zda prohrajete, ale o to, jak prohrajete. Anthony nechtěl pokračovat a svému soupeři ukázal slabost. Ukázal, že se umí zlomit, což je to nejhorší, co se vám může v ringu stát. Nikdy nesmíte ukázat soupeři slabost,“ dodal.

Zda na jeho slova dojde, uvidíme jak v noci na neděli, tak také na podzim.

Fury by se rád letos objevil v ringu ještě dvakrát, Wildera čeká nejspíše v září, nebo říjnu druhý souboj s Luisem Ortizem, Joshua a Ruiz by se měli v odvetě utkat s největší pravděpodobností v prosinci.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze