Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Fury-Joshua? 'Jednáme,' zní z obou táborů. Hodně ale napoví svým rozhodnutím Wilder

Fury vs. JoshuaFury vs. JoshuaLONDÝN – Fanoušci možná ani nedýchají a nelze se divit. Možná už brzo budeme vědět, zda se dočkáme velkolepého souboje o pozici krále těžké váhy mezi Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) a Anthonym Joshuou (23-1, 21 KO).

Taky střiháte metr? Pokud jste příznivcem boxu a těžké váhy zvláště, nebylo by překvapivé. Od neděle totiž běží čas Američanovi Deontayi Wilderovi (42-1-1, 41 KO). Vyhlášením výsledků jeho odvety s Tysonem Furym odstartovala třicetidenní lhůta, během které může aktivovat klauzuli o okamžitém třetím setkání obou obrů.

VÍCE K ZÁPASU #WILDERFURY2:

Krátce po prohře prohlásil, že tak učinit chce. Což je pochopitelné. Stejně tak je ale pochopitelné, že následující dny mohou vše změnit. Posezení s promotéry, manažery, týmem...

„Pokud se rozhodne Wilder aktivovat klauzuli, budeme to pochopitelně respektovat. Všichni jsme do toho s tím šli, víme o této klauzuli, takže pokud by se k tomu odhodlal, překvapeni bychom nebyli,“ pronesl pro ESPN britský promotér Furyho, Frank Warren.

„Je ale jasné, co nyní lidi nejvíce zajímá. Raději bychom šli rovnou do tohoto střetu, ale není to nyní jen na nás,“ přidal. Stále platí, že on a jeho velký rival – Eddie Hearn z Matchroom Boxing zastupující Joshuu – spolu nejednali. Pravdou ale je, že Hearn už mluvil s druhým Furyho promotérem – Bobem Arumem. A také s jeho manažerským týmem z MTK Global.

„Všichni máme stejnou vizi,“ přiznal Hearn. Ano, ta vize se jmenuje sjednocující duel o pásy WBC, WBA, IBF, WBO a The Ring Magazine v těžké váze. Titul IBO a status „Lineal champ“ budiž už jen tou pověstnou třešničkou navíc.

Jenže ta vize se nyní musí odrazit v jejich jednání. Proč? Protože karty jsou rozdány hodně zajímavě:

1. Anthony Joshua má závazky vůči federacím IBF a WBO, skrze které na něj čekají Kubrat Pulev a vítěz souboje Alexander Usyk vs. Dereck Chisora.

2. Tyson Fury musí čekat na rozhodnutí Wildera a zároveň se musí coby šampion WBC utkat do února 2021 s Dillianem Whytem, který už si pochopitelně na sociálních sítích užil prohru Wildera, do kterého si rýpl, když jej mimo jiné označil za „neškodné koťátko“.

To ale není všechno. Vedle federací, které chtějí plnění šampionských povinností (tlačí na ně manažeři boxerů dále na ratingu), jsou tu oni povinní vyzývatelé. Pokud by ustoupily IBF a WBO (za tučný finanční obnos by tak jistě učinily, byť IBF má po víkendu už druhého vyzývatele šampiona, Američana Charlese Martina), museli by i oni boxeři. A zde je to opět na promotérech a manažerech.

Dobrá zpráva na úvod: všichni zainteresované zastupují buď Arum, nebo Hearn. Promotérsky, nikoliv manažersky, což by mohl být problém (ovšem ne neřešitelný).

Arum stojí za Pulevem a Furym, Hearn pak za Joshuou, Usykem, Chisorou a Whytem. Co z toho vyplývá? Že by mohli na své ovečky apelovat, aby „ustoupily vyšším zájmům“.

„Ano, je to možnost. Pokud by Hearn nabídl Pulevovi šanci bojovat o titul po střetu Fury vs. Joshua, pak mi bychom se zkusili domluvit s Wilderem,“ pronesl Warren. „Whyte je v pohodě, ví, na čem je, což je pro něj nyní hlavní. Nesouhlasíme s tímto datem (únor 2021), ale počkáme,“ přidal Hearn.

Máte z těchto vět dobrý pocit? To je dobře, chvilku si ho udržte a...

Pokud nabídne Hearn „vyhýbku“ Pulevovi, Warren pak Wilderovi, zůstanou tu Usyk s Chisorou a do konce února i Whyte, je naprosto jasné jedno: měsíců v roce je jen dvanáct, dní poté 365 (pokud není přestupný rok), takže všechny rozhodně neuspokojí.

„Každopádně to bude Furyho rozhodnutí, on ví nejlépe, co chce. A nyní to je odpočinek, který si zaslouží ze všeho nejvíce. On ani já nepospícháme, je spousta času na vyřešení všeho,“ zakončil své povídání Warren. A rozkol definitivně završil Hearn: „Pokud ten zápas nebude nyní, pak bude velmi těžké zajistit, aby šlo o sjednocující bitvu o všechny pásy.“

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze