Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Fury: Joshua je pro mě snadný soupeř. AJ: Já jsem nyní šampion. Jsem připraven, kde jsi?

  • Napsal Antonín Vavrda

Joshua vs Fury s titulyJoshua vs Fury s titulyLONDÝN – Ve čtvrtek oznámil na tiskové konferenci Brit Tyson Fury (25-0, 18 KO), že se definitivně vrací do profesionálního ringu. A že chce zpět své tituly federací WBA, IBF a WBO, které získal po výhře nad Ukrajincem Vladimirem Kličkem v listopadu 2015. Reakce současného držitele těchto pásů, dalšího Bríta Anthonyho Joshuy (21-0, 20 KO), na sebe nenechala dlouho čekat.

Dlouho se o tom jen spekulovalo. Nyní je vše jasné. V srpnu třicetiletý Fury se vrátí do ringu už 9. června. Soupeř známý sice není, zájem jeho comeback ale rozhodně vzbudil.

VÍCE K TĚŽKÉ VÁZE:

„Těžká váha je sice již nyní hodně zajímavá, je tu dost perspektivních bojovníků, ale Tyson Fury ji dodá další svěží vítr. Pořádně ji rozproudí. Svými schopnostmi v ringu i mimo něj,“ hlásá například článek na prestižních webu ESPN.

Málokdo s experty v čele s Danem Rafaelem nesouhlasí. Ostatně agentura AP a následně i televize Sky Sports okamžitě oslovily současného krále těžké váhy Anthonyho Joshuu, o kterém Fury na tiskové konferenci oznámil toto: „Jsem lepší, než jsem, kdy byl. Všichni šampioni jsou nyní zranitelný. Joshua? Snadný boj, nic těžkého. Celý zápas hledá vždy jeden jediný úder. Pro někoho s mými reflexy a pohybem není soupeř. Zničím ho.“

Bylo jasné, že jeho krajan zareaguje. A podobně důrazně. „Dokud se nevrátí do ringu, není to téma. Nemohu přece jen tak sedět doma a čekat, až se objeví Tyson Fury. Mám svoji kariéru, své cíle, kterých se snažím dosáhnout. Ale je jasné, že fanoušky tento duel zajímá. Ale on se nejdříve musí zvednout ze svého gauče, kde komentuje moje zápasy, a něco předvést,“ pronesl muž, který momentálně drží pásy federací WBA, IBF a WBO.

A který momentálně jedná o sjednocujícím souoboji s mistrem světa WBC Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO). „Nabídli jsme jim lukrativní smlouvu (údajně stejné peníze – 13 milionů liber – jako Josephu Parkerovi) a nyní čekáme, až uslyšíme, že chtějí skutečně jednat, nebo jen kecat a hejtovat,“ řekl směrem k Američanovi a jeho zástupcům v čele s manažerem Louem DiBellou.

Následně se ale vrátil zpět Furymu, který dle posledních zpráv během přípravy na comeback shodil 45 kilogramů váhy, která přesahovala hranici 160 kilo. „Pokud se mnou chce bojovat, budeme bojovat. Pokud chce deset jiných soupeřů, je to jeho věc. Víte, on teď bude vyprávět, jak si zaslouží bojovat se mnou kvůli tomu a tamtomu, ale až na to přijde, tak se mi nepostaví,“ pokračoval dál rodák z Watfordu.

„Jsem schopný ho porazit klidně zítra,“ provokoval Fury na tiskovce při otázkách na svého krajana a velkého rivala. „Pokud je připravený, já jsem připravený také, můžeme jít do toho a bude to velké. Pokud je připravený Wilder, můžeme jít do toho a uděláme to velké. Víte, moje kariéra bude pokračovat s Furym i Wilderem na mém rekordu stejně jako bez nich. Hodlám dominovat dalších deset let a pak skončit jako král,“ kontroval Joshua, který o 14 měsíců mladší než Fury.

„Jsem vlajkovou lodí těžké váhy. Nejlepší šampion těžké váhy. Ti, kteří jen mluví o souboji se mnou, ale tím to od nich končí, mne už nudí,“ dodal olympijský šampion z roku 2012, který označil za nejpravděpodobnějšího protivníka pro svůj další duel (září, říjen) Rusa Alexandra Povětkina (34-1, 24 KO), nebo Američana Jarrella Millera (20-0-1, 18 KO).

„Ale jak jsem řekl, na nikom nelpím. Ani svých titulech. Obejdu se bez pásu WBA a Povětkina, pokud neukáže opravdovou vůli a chuť se se mnou utkat,“ vzkázal do Moskvy svému povinnému vyzývateli skrze federaci WBA, se kterým se má utkat dle jejího nařízení nejpozději 180 dní od svého posledního souboje – tedy do 27. září 2018.

Návrat Tysona FuryhoNávrat Tysona Furyho

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze