Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Fury: Haha, nekončím, mě se tak snadno nezbavíte. Jen ukazuji, co jsou média zač

  • Napsal Antonín Vavrda

Tyson FuryMANCHESTER – Jen tři hodiny vydržel Brit Tyson Fury v boxerském důchodu. Tedy pokud do něj vůbec zamířil. Dle dění na jeho twitterovém účtu se zdá, že se buďto definitivně zbláznil, nebo právě zažívá jeden ze svých šílených výkyvů nálad.

Dle zpráv z ostrovního prostředí šestnácti provazů má osmadvacetiletý král těžké váhy trpět bipolární poruchou. Tomu ostatně nahrává i jeho dopingový nález na kokain, který je oblíbeným nástrojem těch, kteří si neví rady s depresemi.

VÍCE K TÉMATU:

A dokonale tomu nahrává i dění na twitterovém účtu Tysona Furyho ze dne 3. října 2016. Nejdříve totiž stále ještě šampion WBO a WBA (Super) v těžké váze napíše, že „Box je to nejsmutnější, co jej v životě potkalo, že si mohou všichni vyhulit a že on končí“.

O dvě hodiny později se objeví video s jistým právníkem Georgem Kokkaleniosem, na kterém tento muž tvrdí, že je box prolezlý korupcí a dopingem. Za necelou hodinu poté následoval status níže:

Fury oznamuje, že nekončí

„Hahahaha, jste si mysleli, že se #GypsyKinga tak snadno zbavíte!!! Já jsem stále zde. #TheGreatest vám jen právě ukázal, co jsou média zač. Tut tut.“

Poté ještě přidal příspěvek, že už brzo bude připravený hájit své tituly. Je otázka, zda lze tomuto ale věřit. Furyho strýc a trenér v jedné osobě Peter v neděli prohlásil, že dokud nebude loňský přemožitel Ukrajince Vladimira Klička plně koncentrován na tréninkový proces, jeho místo je doma u rodiny.

„Rozhodně nevyhrál své tituly proto, že je na kokainu. Nejsme s ním 24 hodin denně 7 dní v týdnu, ale vím, co se děje v tělocvičně,“ bránil pak svého synovce před přívalem reakcí naštvaných fanoušků (a někdy i dalších boxerů či expertů), že je to obyčejný feťák a podvodník.

Bude mu to ale po pondělním výstupu samozvaného „Gypsy Kinga“, který místo toho, aby skutečně trávil čas doma, tak se projíždí po Manchesteru s právníky a ve svém luxusním Mercedesu, někdo vůbec věřit?

Píše zrovna Fury jeden ze svých pondělních twitterových statusů?

Těch, kteří drží nad Tysonem Furym, který loni v listopadu šokoval dokonalým výkonem a vítězstvím nad jedenáct let neporaženým Vladimirem Kličkem, ochrannou ruku totiž postupně ubývá. A poslední hodiny navíc nahrávají tomu, že ani nedostane šanci své pásy hájit.

Za prvé pokud neprokáže vážné zdravotní potíže, o pásy na konci tohoto týdne přijde (minimálně o ten WBO), zároveň se bude muset v takovém případě tak jako tak utkat právě se čtyřicetiletou boxerskou legendou. Pokud ne, došlo by na porušení smlouvy a klauzule o odvetě, a Furyho by něco podobného mohlo stát až 10 milionů liber (310 milionů korun).

Dle ostrovních médií už je situace připravená k tomu, že o Furymu případně odebraný pás se spolu s titulem IBF utká na konci listopadu Vladimir Kličko s Anthonym Joshuou, o volný (či prozatímní) titul – tady záleží na zdravotní komunikaci britského obra, kterou musí doložit do 6. října – WBO by si pak měli v prosinci zaboxovat Joseph Parker a Andy Ruiz Jr.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze