Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Fury: Doufám, že Joshua odvetu zvládne. Duel mne zajímá, můj konec kariéry se blíží

  • Napsal Antonín Vavrda

Tyson Fury / zdroj foto: Boxingscene.comTyson Fury / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – Už ve čtvrtek se v Saudské Arábii představí v jiném ringu, než je zvyklý. Přesto Brit Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) pochopitelně sleduje i dění ve „svém hlavním sportu“.

Ve čtvrtek 31. října se 206 centimetrů vysoký a 120 kilogramů vážící Tyson Fury v saudskoarabské Rijádu představí v rámci WWE (největší wrestlingová show) proti dalšímu obrovi, Braunu Strowmanovi.

VÍCE O TYSONU FURYM:

Ovšem i přes plnění si snu v show, kterou sleduje od dětství, pořád je manchesterský pořízek stále především boxer. Na stejném místě jako on se Strowmanem se 7. prosince představí také krajan Anthony Joshua (22-1, 21 KO), kterého čeká odveta s Američanem s mexickými kořeny Andym Ruizem Jr. (33-1, 22 KO).

„Doufám, že své tituly získá zpět, protože díky tomu by to mezi námi bylo hodně zajímavé. Ale pokud tomu tak nebude, tak holt půjdu a zbiju Andyho Ruize Jr. Každopádně jejich první zápas byl hodně zajímavý. Sice nedopadl dle očekávání většiny, ale to ničemu nevadí. Naopak. Sledovat podobné odvety je nesmírně zajímavé,“ rozpovídal se Fury pro show Good Morning Britain.

„Pokud Deontay v listopadu prohraje s Luisem Ortizem, tak bych raději vzal vítěze duelu Joshua vs. Ruiz. A to v únoru, nebo březnu,“ přidal bývalý absolutní král těžké váhy, který o své pásy nikdy nepřišel v ringu, ale kvůli dění mimo něj.

S Wilderem má mít údajně podepsanou smlouvu na odvetu datovanou na 22. února 2020, ale dle všeho to tak jasné není. Minimálně Američan, šampion WBC mlží. Ať už z důvodu, že se mu do druhého střetu s Furym, se kterým loni v prosinci sporně remizoval, nechce, nebo jednoduše pro to, že triumfem Ruizem nad Joshuou se změnilo rozložení karet v těžké váze.

Připomeňme, že Ruiz patří stejně jako Wilder pod Premier Boxing Champions, což dává velkou šanci pro sjednocující střet o všechny čtyři pásy. Nejdříve si ale Ruiz musí poradit znovu s Joshuou a poté vyřešit povinné obhajoby, které na vítěze tohoto střetu čekají. V organizacích WBO a IBF.

Ale zpět k Furymu.

Ten totiž naznačil ještě jinou věc. Poněkud překvapivou s ohledem na jeho věk – 31 let – a skutečnost, že byl skoro tři roky mimo zápasnický ring.

„Příští zápas by mohlo být mojí rozlučkou s boxem. Nemyslím, že po únoru budu mít moc dalších zápasů. Spíše si myslím, že tak tři, maximálně,“ pronesl v dalším z rozhovorů, které se přitom primárně točí kolem střetu se Strowmanem.

„Nevím, kde třeba Kličko bral motivaci, ale já jsem v jednatřiceti letech dospěl k tomu, že jsem na vrcholu. Box je hra pro mladé muže, já ji hraji, měl jsem svůj čas na slunci. Ale přijde několik dalších bojů a budu si užívat jiného slunce. Na pláži,“ pokračoval už opět přece jen ve více neutrálním tónu.

„Víte, pásy pro mne nejsou motivací. Pokud slyšíte, že to o mne někdo říká, má pravdu. Vyhrál jsem všechny tituly, jsem lineální šampion, kterých bylo v historii těžké váhy jen 44, to je pro mne meta. Mám doma tunu pásů, ať ty boxerské, nebo ty, které si dávám do kalhot. Pásy jsou fakt užitečná věc, hlavně ty, které mi pomáhají, aby mi nepadali kalhoty. Tak, jako dneska,“ dodal s úsměvem.

Zaboxuje si ještě o nějaký? Nebo dokonce o všechny? Protože, ač tvrdí, že vyhrál už všechny, kvůli remíze s Wilderem mu ten zelený – WBC – ve sbírce stále chybí.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze