Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Fury byl blízko první prohře, ale… jeho bitvu s Wallinem chtělo vidět jen 3577 diváků!

  • Napsal Antonín Vavrda

Fury vs. Wallin / zdroj foto: Boxingscene.comFury vs. Wallin / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – Na krvavou bitvu Brita Tysona Furyho (29-0-1, 20 KO) a Švéda Otto Wallina (20-1, 13 KO), kterou opanoval 3-0 na body prvně jmenovaný bylo dle oficiálních údajů Nevadské státní sportovní komise prodáno pouze 3577 lístků!

Je to hanba boxu. Zbytečný zápas.

Podobnými slovy označovali duel Furyho s neporaženým, leč nepříliš prověřeným Wallinem fanoušci, ale i experti či další boxeři. A jejich slova se dle všeho projevila i na prodeji vstupenek.

VÍCE K ZÁPASU FURY VS. WALLIN:

Duel se konal v obří T-Mobile Arena, moderní hale v Las Vegas, která pojme na boxerské akce 20 tisíc lidí (je o zhruba 1500 míst větší než starší MGM Grand). Oficiální návštěva byla solidních 7475 diváků, tedy o zhruba dva tisíce více než na červnový duel Furyho s Tomem Schwarzem právě v MGM Grand.

Jenže dle později vydaných informací Nevadské sportovní komise sledovalo vítězství Brita na švédským rivalem pouze 3577 platících diváků. Zbylých 3898 návštěvníků arény mělo zápas gratis, prostě šli kolem a lístky jim byly nabídnuty.

Mohli tak zadarmo sledovat jedno z nejtěžších vítězství manchesterského obra v kariéře. Wallin jej už ve třetím kole ošklivě zranil nad okem, nepříjemný cut muselo následně spravit 46 stehů. A mnozí poukazovali na fakt, že pokud by nešlo o Furyho, duel by byl ukončen předčasně. A v tom případě by senzačně zvítězil TKO švédský vyzývatel, který vstupoval do zápasu coby obrovský outsider.

Ostatně také proto mnozí zpochybňovali legitimnost tohoto duelu. Včetně Američana Deontaye Wildera, se kterým loni Fury v parádním duelu remizoval a se kterým by se měl v únoru příštího roku utkat ve velmi očekávané odvetě.

Mimochodem, tento střet v losangeleském Staples Center sledovalo 17698 diváků. Platících pochopitelně. Přesto měl za tento střet Fury garantovány 3 miliony dolarů (Wilder čtyři), zatímco za triumf nad Wallinem si přišel na jistých 15 milionů dolarů.

S ohledem na skutečnost, že za vstupenky vydělal jeho promotér – Top Rank Boxing – zhruba 900 tisíc dolarů (stejně jako proti Schwarzovi), nejeví se investice do Brita jako příliš výhodná.

Ukazuje se, že fanoušci jednoduše nejsou úplně hloupí a nečekají překvapení v každém duelu. A že i když se Fury snaží být globální hvězdou, a i když lidé jeho jméno ve velkém hltají i skrze internetové vyhledávače, pořád je v zámoří cizincem, který si své jméno musí vybudovat.

A že to skrze další bezejmenné (tedy jeho poslední dva soupeře) půjde těžko, byť Wallin předvedl srdnatý výkon. Výkon, který ale paradoxně Furymu více uškodil, než pomohl.

Jak na tuto situaci zareaguje Arum? A také sám Brit? Je téměř jisté, že do plánované odvety s Wilderem stihne ještě jeden duel. A comeback plánuje například jistý dopingový hříšník jménem Jarrell Miller...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze