Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Fujimoto přinesl na tiskovku Pandu. Dubois: Čeká ho zuřící Grizzly, tohle není žert

Kjotaro Fujimoto na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.comKjotaro Fujimoto na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Nakonec ještě jednou v letošním roce uvidí fanoušci v ringu talentovaného Brita Daniela Duboise (13-0, 12 KO). Ten si to 21. prosince v Olympijském parku v Londýně rozdá s ne příliš známým, ale šikovným Japoncem Kjotarem Fujimotem (21-1, 13 KO).

Na jedné straně dvaadvacetileté dravé mládí, které zatím kosí vše, co mu přijde do cesty, na straně druhé o jedenáct let starší zkušený bijec, který si poprvé zaboxuje mimo rodnou vlast. Přesto věří, že uspěje.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Sebevědomí ukázal na tiskové konferenci, kterou absolvoval doma v tokijském sále Korakuen, zatímco představení galavečeru proběhlo o den dříve v Londýně. Před novináře usedl se svým tradičním červeným přelivem a výstředním saku. A vedle něj se usadil muž v pandím obleku.

„Můj soupeř je obr. Vypadá jako velký a velmi silný medvěd. Je trochu děsivé bojovat s medvědem, proto jsem si přivedl coby sparingpartnera pandu,“ pobavil přítomné muž, kterého dokázal jako jediný zdolat před dlouhými sedmi lety Solomon Haumono. Australský veterán jej ukončil v pátém kole.

Od té doby Fujimoto, který má za sebou zajímavou kickboxerskou kariéru, jen vítězí, má za sebou i dva velké zápasy s krajanem Nobuhirem Išidou, který kvůli těmto střetům přibral na závěr kariéry ze střední váhy (boxoval mimo jiné i s Gennadijem Golovkinem) až do těžké.

Japonský šampion, asijská jednička těžké váhy a také aktuálně 12 ratingu federace WBA si ale moc dobře uvědomuje, že nyní stane proti skutečné těžké váze. „Sledoval jsem jeho některé zápasy. A ano, boxuje velmi dobře, je šikovný, silný,“ přidal už přece jen s tradiční japonskou pokorou.

„Trvalo hodně dlouho, než jsem se dostal až sem. Je to pro mne životní výzva a dle toho k zápasu s ním přistoupím. Jsem nadšený, že se konečně představím na velké mezinárodní scéně. Vím, že tento zápas mi může změnit celý život. A já chci změnit život. Vím, že oni počítají se snadnou výhrou, ale to se pletou. Budu jako Rocky, když poprvé stanul proti Apollu Creedovi,“ zakončil své povídání už pln odhodlání.

A poté nejspíše zamířil se svým sparingpartnerem trénovat.

Pochopitelně byli žurnalisté zvědavi i na reakci jeho soupeře. Ten o něm nejdříve mluvil na tiskové konferenci uctivě, když mu ale byl zprostředkován výstup Fujimota s pandou, přece jen trošku přitvrdil.

„Možná čeká pandu, ale v ringu narazí na Grizzlyho. Říká, že chce změnit svůj život a vybudovat si svoji kariéru. Já mu to dopřeji, ukončím jeho kariéru,“ vzkázal do japonské metropole přece jen trošku rozladěný mladík. „Nějak nechápu, proč to udělal, ale až ho knockoutuji, tak to bude jedno,“ dodal muž, který může udělat důležitý krok ve své kariéře.

„DDD“ alias Daniel „Dynamite“ Dubois je totiž 12. ratingu WBC a IBF, u WBO dokonce figuruje na šesté příčce. Proti japonskému rivalovi bude ve hře jeho Mezinárodní pás posledně jmenované federace a hlavně uvolněný „Stříbrný“ titul WBC, který je vstupenkou k pozici povinného vyzývatele této organizace.

Pokud tedy Dubois duel zvládne, nejspíše od něj můžeme očekávat hodně velký a zajímavý rok 2020...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze