Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

FOTO Karma je zdarma. Joshua klatbu rapera Draka neprolomil, kdo bude další?

Joshua a DrakeJoshua a DrakePRAHA – Po víkendovém triumfu Andyho Ruize (33-1, 22 KO) nad Anthonym Joshuou (22-1, 21 KO) začala na sociálních sítích běhat fotka poraženého Brita s kanadským raperem Aubrey „Drakem“ Grahamem. Proč?

Letos na jaře zapózovali v tělocvičně, kde se Joshua připravoval na svůj americký debut, tehdejší král těžké váhy a raper Drake, přezdívaný také „Champagne Papi“ (nebo jen „Papi“).

Joshua ke společné fotce tehdy řekl: „Prolomím to prokletí.“

VÍCE K ZÁPASU RUIZ VS. JOSHUA:

O čem mluvil? Dvaatřicetiletý raper funguje ve světě sportu jako „posel smrti“. Pokud se, jakkoliv rozhodne podpořit nějaký tým, či jednotlivce, ten následně při své cestě ke slávě tvrdě narazí.

Důkazů je opravdu hodně. Ostatně zajímavý souhrn k tomuto tématu nabídl před třemi měsíci také respektovaný web britské televize BBC.

Před sedmi lety se objevil na basketbale univerzitního Kentucky Wildcats. Právě v tom roce získal celek poslední titul NCAA. Vyjma následující sezony vždy postoupil do play-off, dvakrát i mezi nejlepší čtyřku, jednou do finále, ani jednou ale neuspěl. Aby bylo jasno, jde o nejúspěšnější univerzitní basketbalový celek ve státech, kde na tuto soutěž chodí podobné masy lidí jako na NBA.

Podobně poklesla kvalita týmu amerického fotbalu z Uniterzity of Alabama, která do roku 2017 pravidelně dominovala lize. Tým z Tuscaloosy patří taktéž dlouhodobě mezi nejúspěšnější na této úrovni. Stačila před necelými dvěma lety návštěva Draka...

Takže, když se loni vyfotil s Conorem McGregorem před jeho duelem s Chabibem Nurmagomedovem, muselo být tak nějak jasné, jak to dopadne... Ano, irský bouřlivák ostře sledovaný souboj prohrál. Jeho trenér John Kavanagh následně pronesl, že „pokud Drake někdy vstoupí do jeho tělocvičny, dostane pořádně naloženo“.

Kdo ví, možná Joshua dostal pocit, že je kletbu prolomí, zvláště, když Drake letos v lednu vyřešil přízeň týmům v konferenčních finále NFL tak, že si nechal na mikinu zvěčnit loga všech čtyř celků, kteří si o slavnou trofej Vince Lombardiho měly utkat.

Jenže zatím to vypadá, že se to nepovedlo Joshuovi, ale basketbalistům Toronta Raptors. Ty od návštěvy Draka v roce 2012 nedokázali postoupit přes konferenční semifinále. Až letos hrají finále celé NBA, když bojují s nabitými Golden State Warriors.

Že by v případě Joshuy hrála roli změna soupeře? Když fotku s Drakem pořizoval, připravoval se na Američana Jarrella Millera, ten ale opakovaně neprošel dopingovými testy, a tak ho na začátku května nahradil Andy Ruiz Jr...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze