Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Finalista Muže roku Agateljan o boxerský titul v Ústí. Našlapaný týden uzavře Conor

  • Napsal Antonín Vavrda

Našlapaný týden v boxu a MMANašlapaný týden v boxu a MMAPRAHA – První kompletní prázdninový víkend bude ve světě profesionálního boxu a také MMA stát za to. Nevěříte? Následující řádky by vás mohly a měly přesvědčit.

STŘEDA 7. ČERVENCE: Tim Tszyu (18-0, 14 KO) vs. Steve Spark (12-1, 11 KO) – o titul WBO Global v super velterové váze

Jeden ze dvou zápasů tohoto týdne, který ovlivnily změny na poslední chvíli. Tim Tszyu se měl původně utkat ve vyhecovaném australském střetu s Michaelem Zerafou, už spolu absolvovali několik tiskovek, minulý týden ale kvůli novým (přísnějším) covidovým pravidlům došlo ke změně. Přesto tato akce může krásně nastartovat celý týden.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Čtyřiadvacetiletý Spark v dubnu ukázal bodovou výhrou nad kvalitním Jackem Brubakerem, že jeho výkonnost roste. Nyní před sebou má ale daleko větší zkoušku. Zvládne „po výšlapu na Sněžku zdolat také Mont Blanc“?

PÁTEK 9. ČERVENCE: Gilberto Ramirez (41-0, 27 KO) vs. Sullivan Barrera (22-3, 14 KO)

Bijec přezdívaný „Zurdo“ předchozí roky strávil více zákulisními tahanicemi s promotéry a také léčením neduhů než budováním kariéry v ringu. Ve třiceti letech má před sebou minimálně tři až pět let na vrcholu, musí ale bojovat s těmi nejlepšími. Sullivan Barrera je tím správným „dveřníkem“ směrem k elitě polotěžké váhy, kam už žebříčkově patří (a také svými dovednostmi).

Pokud si se zkušeným Kubáncem poradí, neměl by mít daleko k velké titulové výzvě, v jeho případě by se měla dle všeho jmenovat Dmitrij Bivol (18-0, 11 KO). Ostatně o tomto cíli mluví také on sám (oba patří pod streamingový gigant DAZN), dočká se, nebo mu vystaví Barrera nečekanou stopku? Galavečer můžete coby předkrm před víkendem sledovat v noci na sobotu také v Česku. Přenos DAZN, který stojí stále jen 39 kč měsíčně, startuje ve 3:00 hodin.

SOBOTA 10. ČERVENCE: Viktor Agateljan (9-1, 5 KO) vs. Tomáš Bezvoda (9-15, 6 KO) – o český titul ve střední váze

Tři titulové souboje, v akci také Vasil Ducár, Václav Pejsar či Martin Parlagi. Extrémně zajímavé souboje Matúš Babiak vs. Nikolas Dzurňák či Miloš Beránek vs. René Molík. Tohle bude akce, kterou prostě za 80, případně 150 korun prostě musíte vidět (stream lze zakoupit už nyní zde). A pokud ne, nejste boxerskými fanoušky.

Agateljan vs. Bezvoda 2Agateljan vs. Bezvoda 2

Vrcholem večera bude opakování duelu o český titul ve střední váze ze září loňského roku mezi Viktorem Agateljanem a Tomášem Bezvodem. Dva borci, co se dobře znají z amatérské reprezentace, mají za sebou rozdílné přípravy. „Bezvodič“ ze Znojma stihl za posledních deset měsíců čtyři duely (bilance 1-3, všechny prohry ale venku), úřadující šampion Agateljan zkusil štěstí v soutěži Muž roku 2021. A obstál, v konkurzu po boku bratra Erika uspěl a dostal se do finálové dvanáctky.

„Byly to kvalitní sparingy,“ vtipkoval po zveřejnění své účasti v prestižní mužské soutěži krásy. Dlužno dodat, že sparingy absolvoval pochopitelně v ringu, samozřejmě s kvalitními soupeři, mimo jiné si zatrénoval také na Ibize, titul ze svých rukou rozhodně pustit chtít nebude.

SOBOTA 10. ČERVENCE: Lyndon Arthur (18-0, 12 KO) vs. Davide Faraci (15-0, 7 KO) – o titul WBO Inter-Continental v polotěžké váze

Druhým zmíněným duelem, kde došlo ke změně hlavního taháku, je tento. Lyndon Arthur (18-0, 12 KO) i Anthony Yarde (20-2, 19 KO) na něm figurují, ale ne proti sobě. K jejich očekávané odvetě by mělo dojít až později. Nejprve ale druhý jmenovaný musí najít zpět ztracené sebevědomí a Arthur proti Davidemu Faracimu (15-0, 7 KO) ukázat, že výhra nad Yardem nebyla náhoda. Galavečer Franka Warrena bude tentokrát vysílat pouze britská BT Sport.

SOBOTA 10. ČERVENCE: Dustin Poirier (27-6) vs. Conor McGregor (22-5) – lehká váha

McGregor vs. PoirierMcGregor vs. Poirier

Boxem se fanoušci správně naladí a pokud ještě nebudou mít dost, tak od 4:00 hodin v noci dostanou zákusek v podobě hlavní karty galavečera UFC 264, jejíž vrchol obstarají Dustin Poirier a Conor McGregor. Pro oba to bude třetí a nejspíše i poslední setkání kariéry. Dosud to mají 1-1 a dosud mezi nimi panoval vzájemný respekt, poslední hodiny ale začalo to správné mediální kočkování. A zdá se, že se máme i v průběhu týdne nač těšit.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze