Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

EXKLUZIVNĚ Hlavním tahákem Box Live KV bude bitva Horváth vs. Hermann

  • Napsal Antonín Vavrda

Horváth vs. HermannHorváth vs. HermannPRAHA – Potvrzeno, podepsáno. Český boxer Štěpán Horváth (17-5, 7 KO) bude 22. října hájit svůj evropský pás WBO v lehké střední váze proti Němci žijícímu na britských ostrovech Arthuru Hermannovi (17-2, 13 KO). Pokud boxer pořádající stáje Qwert Boxing zvítězí, výrazně se přiblíží duelu o titul mistra světa!

Už před necelými dvěma týdny odkryli organizátoři Box Live Karlovy Vary – tedy Qwert Boxing, Lukáše Konečný a SES Boxing – část svých karet. Tuzemští fanoušci se tak mohou těšit na rozlučku legendy Luboše Šudy v souboji s domácím šampionem křížové váhy Davidem Vicenou a dvojici českých princezen světa šestnácti provazů Fabianu Bytyqi s Lucií Sedláčkovou.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Zatímco ty na soupeřky stále čekají, jméno protivníka hlavní hvězdy programu – Štěpána Horvátha – už je známo. A půjde o hodně tvrdého a silného protivníka – devětadvacetiletého ranaře žijícího na britských ostrovech Arthura Hermanna.

A letos čtyřiatřicetiletý Horváth má dost důvodů uspět. Tím prvním a hlavním je obhajoba pásu evropského šampiona WBO v lehké střední váze a pozice číslo 4 na světovém ratingu této federace. Takto vysoko byl dosud z českých profesionálních boxerů v žebříčcích jedné z top federací pouze výše zmíněný Lukáše Konečný a Rudolf Kraj.

S ohledem na vývoj v této federaci a této váhové divizi, kdy se stal v září mistrem světa Mexičan Saul „Canelo“ Alvarez, který ale chce v příštím roce zamířit do střední váhy, jde v případě českého boxera o možná klíčový duel směrem k šanci stát se mistrem světa.

Těmi dalšími důvody pak jsou pochopitelně chuť potěšit domácí publikum dalším skvělým výkonem a navázat tak na výhry nad Maďarem Ferencem Hafnerem a Němcem Davidem Doriou. A v neposlední řadě začít pomalu, ale jistě splácet dluhy směrem k poddaným Jejího Veličenstva.

Plakát Box Live Karlovy VaryPlakát Box Live Karlovy Vary

Hned tři z pěti dosavadních přemožitelů Horvátha pochází či trvale žije na britských ostrovech. Hermanna, který navíc pochází z Kazachstánu, takže si do Anglie přinesl tvrdost, odolnost a techniku, připravuje známý britský kouč John Tandy. Ten v minulosti trénoval například amerického šampiona v super střední a polotěžké váze a také dvojnásobného (neúspěšného) vyzývatele o titul mistra světa Yusafa Macka.

„Zamiloval jsem si život v Londýně, který je pestřejší než ten v Německu. A hlavně zde mám daleko profesionálnější a kvalitnější tréninkové podmínky. Můj kouč klade velký důraz na psychiku a řeší každý detail, nic neponechává náhodě,“ řekl nedávno přemožitel Alexeje Ribčeva nebo Ištvána Kisse, kterého loni v prosinci zdolal v pražské Lucerně i Horváth.

Mimochodem, ten boxuje ve střední váze, ve které se až do letošního roku a zisku jednoho z centrálních titulů britské federace pohyboval také Hermann, což spolu s jeho knockoutovou bilancí budí rozhodně respekt. Duel bude zajímavý i z pohledu toho, že stejné aspekty jako Tandyho zajímají v tréninku i Horváthova kouče Filipa Miňovského, velkého to obdivovatele ostrovní boxerské školy.

Tenhle duel, kterým může rodák z Kařezu napsat další díl své cesty k vrcholu, si prostě nemůžete nechat ujít! Vstupenky, které startují na ceně 200 Kč si můžete již nyní zakoupit ZDE!

Plakát k zápasu Horváth vs. HermannPlakát k zápasu Horváth vs. Hermann

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze