Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Eschner i Konečný: Tým SES Czech Republic je v domácí karanténě kvůli koronaviru

  • Napsal Profiboxing.cz

Konečný a EschnerÚSTÍ NAD LABEM – Bývalý profesionální mistr světa v boxu a radní v Ústí nad Labem Lukáš Konečný se nakazil koronavirem. Dvojnásobný bronzový medailista z amatérského světového šampionátu je momentálně s rodinou v domácí karanténě, cítí se dobře a žádné zdravotní problémy nemá.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Konečný, který trénuje profesionální boxery v čele s mistryní světa organizace WBC Fabianou Bytyqi, se nakazil od jednoho ze svých svěřenců. „Do úterního rána 10. března jsem byl pravidelně v kontaktu s jedním kamarádem. V úterý mi volal, že se necítí dobře a už jsem ho neviděl. V sobotu večer mi volal a oznámil, že má koronavirus,“ uvedl Konečný na facebooku.

Oním kamarádem je jeden z jeho svěřenců Stanislav Eschner, který je v domácí karanténě kvůli onemocnění Covid-19 se svojí snoubenkou Andreou. Ta je v sedmém měsíci těhotenství. Jak bijec přezdívaný „Stanley“ řekl Profiboxing.cz už o víkendu, cítí se oba v pořádku, předali kontakty lidí, se kterými přišli do styku a dodržují domácí karanténu. V tomto týdnu by je oba měli především kvůli těhotné partnerce znovu navštívit hygienici.

Jedenačtyřicetiletý Konečný podstoupil testy dobrovolně a sám ještě o víkendu, jeho manželka se třemi dcerami pak dnes ráno. Už od zmíněného úterního dne se všichni drželi mimo kontakt s dalšími osobami, zavřená byla v té době i jeho tělocvična v Edenu.

„Jsem v domácí karanténě, cítím se dobře a jsme v kontaktu s lidmi z hygieny. Uvědomuji si, že nemůžu být v kontaktu s dalšími lidmi,“ řekl Konečný ČTK a Profiboxing.cz. Také on o své nákaze informoval své nejbližší okolí.

Konečný a člen jeho týmu nejsou jedinými sportovci, kteří se nakazili Covid-19. Na severu Čech už byl předminulý týden evidován případ amatérského boxera z SKP, ve světě hlásí po sedmi případech v basketbalové NBA první také hokejová NHL. Na nový typ koronaviru byli pozitivně testování také fotbalisté v italské nejvyšší soutěži, z Juventusu a Bergama.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze