Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Eddie Hearn: Box bude čerpat ze snookeru. Chceme už v září menší akce s diváky

  • Napsal Antonín Vavrda

Eddie Hearn a Anthony JoshuaEddie Hearn a Anthony JoshuaLONDÝN – Už za šest týdnů by rád britský promotér Eddie Hearn uspořádal po více jak půl roce první britský galavečer boxu za přítomnosti fanoušků. Tím datem návratu je 12. září, místem pak Londýn.

Od druhé poloviny března platí na ostrovech omezení ohledně shromažďování lidí na sportovních akcích kvůli pandemii koronaviru SARS-CoV-2 a jeho následkům. Promotér Matchrom Boxing Eddie Hearn věří, že se mu povede vyjednat u britské vlády souhlas pro konání galavečerů za přítomnosti alespoň 200 až 400 lidí.

DALŠÍ NOVINKY:

U politiků bude argumentovat pořádání mistrovství světa ve snookeru v Sheffieldu. Ten startuje 31. července právě za účasti omezeného počtu diváků. Ve stejné době by měli být puštěni fanoušky také kriketová a dostihová klání pod otevřeným nebem. Masivnější rozvolňování by mělo přijít na řadu v říjnu, tak dlouho ale Hearn čekat nechce.

„Měl jsem to štěstí, že jsem byl organizátorem jedné ze zkušebních akcí ve snookeru. Bylo to náročné, ale zvládli jsme to. Každopádně nyní je třeba předložit výstup vládě. Není to jen tak, že řeknete, vše v pohodě, můžeme pokračovat tam, kde jsme přestali,“ řekl Hearn při konferenčním hovoru se zástupci boxerských médií celého světa.

„Rádi bychom nyní dosáhli podobných možností také pro box,“ přidal muž, který stojí za Matchroom Boxing a se svým otcem Barrym také za Matchroom Sport. Hearn je sice brán za jednoho z nejmocnějších lidí v boxerském byznysu, tento jednačtyřicetiletý Brit ale sbíral dlouhé roky ostruhy právě ve snookeru a také v šipkách.

„Chtěli bychom uspořádat tento galavečer v York Hall v Londýně, myslím, že je to ideální prostor. A zápasy? To mám ještě v hlavě, ale nabízí se Joshua Buatsi a snad i Chantelle Cameronová v bojích o světové tituly. Myslím, že je právě nyní ideální čas podobné věci zkoušet. Jediným způsobem, jak znovu plnit haly, je najít správné procesy, cesty, díky kterým se budou všichni cítit bezpečně,“ nastínil své myšlenkové pochody.

„Pokud chceme už v září galavečer s diváky, musíme na tom pracovat už nyní. A s ohledem na aktuální zkušenosti se snookerem jsem přesvědčen, že se nám to povede. Jasně, nebude to hned akce s 20 tisíci lidmi v hale, to nebude ani v říjnu. Ale těch 100, 200, 400 lidí je reálných. Prostě jen navážeme na další sporty, skrze které jsme se na toto připravovali poslední tři měsíce,“ pokračoval ve svém vyprávění.

Jeho snahy pochopitelně nejsou iniciovány jen jeho dobromyslností. Jde o byznys. Pro fungování svého sportovního gigantu potřebuje Hearn generovat zisky. V zámoří a také na ostrovech se vydělávají obrovské finance nejen z televizního přenosu ale také z prodeje vstupného. Čím dříve budou moct být fanoušci v arénách jako dříve, tím dříve také uvidí ty největší hvězdy.

„Pokud chci pustit do boje ty největší hvězdy v čele s Anthonym Joshuou, Billem Joem Saundersem, Joshem Warringtonem, Callumem Smithem a dalšími, jsme závislí na příjmech ze vstupného. Tak to je. A jediný způsob, jak se dostat ke 2000, 5000, 10 000, 15 000 a vyšším návštěvám je ten, že musíme začít s menšími počty, zkoušet všechny možnosti a mít v zádech podporu vlády,“ dodal Hearn.

Ten od 1. srpna začne pořádat galavečery na „své zahradě“ v Brentwoodu. Už pro tyto akce případně kalkuluje s možností diváků a fanoušků, jelikož půjde o otevřená prostranství, podrobnosti známy ale nejsou. Už minulý týden pak začal se sérií galavečerů jeho velký rival Frank Warren, ten pěti až šestizápasové gala pořádá v londýnském sídle spolupracující televize BT Sport.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze