Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Dvanáct týdnů bez boxu! V ohrožení obři pro květen i červen, dojde na Joshua-Fury?

  • Napsal Antonín Vavrda

Anthony Joshua / zdroj foto: Matchroom BoxingAnthony Joshua / zdroj foto: Matchroom BoxingPRAHA – Každý den jinak. A každý den musí mocní promotéři celého světa jednat a řešit, co s naplánovanými akcemi. Momentálně to vypadá, že budou mít problémy i ty květnové a červnové.

Už nyní je jisté, že bude posunut galavečer Canelo Alvarez (53-1-2, 36 KO) vs. Billy Joe Saunders (29-0, 14 KO). Zatím se mluví o konci června, otázkou je, zda to nebude ještě později. Totéž platí o duelu Gennadij Golovkin vs. Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO). Jenže to není vše.

DALŠÍ NOVINKY K TÉMATU:

Jestliže ještě v průběhu týdne mluvil Eddie Hearn jinak, nyní už i on připustil, že mají problém tři jeho obří galavečery:

Dillian Whyte (27-1, 18 KO) vs. Alexander Povětkin (35-2-1, 24 KO), který se má uskutečnit 2. května.
Alexander Usyk (17-0, 13 KO) vs. Dereck Chisora (32-9, 23 KO) plánovaný na 23. května.
Anthony Joshua (23-1, 21 KO) vs. Kubrat Pulev (28-1, 14 KO) směřovaný do 20. června.

Ne vždy ze stejných důvodů. U prvních dvou akcí jde o termíny, které jsou moc brzo. Dle čelních představitelů USA i Velké Británie – prezidenta Donalda Trumpa a předsedy vlády Borise Johnsona – bude šíření koronaviru v těchto zemích kulminovat až v první polovině června. Dle současných studií jsou obě země v tomto ohledu pár týdnů za Itálií se Španělskem.

V tu chvíli by vzaly tyto akce za své, Hearn určitě neuvažuje o tom, že by se konaly před prázdným hledištěm tak, jako uvažují představitelé fotbalové Premier League. A právě ti mohou zkomplikovat situaci kolem střetu Joshua vs. Pulev.

Ten se má uskutečnit na fotbalovém stadionu Tottenhamu, na kterém na konci června pochopitelně už dávno nemělo hrát. Ani tam nebyly plánované duely mistrovství Evropy. To už je odloženo na příští rok, jenže Premier League chce mermomocí soutěž dohrát. I bez diváků. V opačném případě by totiž přišly kluby o stovky milionů liber za televizní práva.

Pokud by nejsledovanější ligová soutěž planety navázala tam, kde skončila v květnu, nebo až červnu, musel by boxerský šlágr ustoupit. „Řešíme to s vedením Premier League i představiteli Tottenhamu. Je to na nich. Ve chvíli, kdy by se soutěž rozjela, pak bychom museli ustoupit. Ale už máme plán B, termín 25. července,“ řekl Hearn pro Sky Sports. Shodou okolností tato televize vysílá galavečery jeho Matchroom Boxing i nejvyšší fotbalové soutěže na britských ostrovech.

„Ostatní galavečery taktéž řešíme, ale vše se nyní vyvíjí, uvidíme, jak to dopadne,“ přidal jeden z nejmocnějších mužů v boxerském byznysu. Ten ale zároveň připustil ještě jednu možnost:

„Koronavirus by mohl nakonec posunout duel AJ s Pulevem a dostat nás k zápasu AJ s Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). Záleží na nás. Zda dokážeme s Frankem Warrenem potlačit naše ega a udělat něco dobrého pro box. Víte, nemám problém si sednout s Bobem Arumem (spolu-promotér Furyho s Warrenem), a jeho z toho vynechat, ale to nechci. Nikdy nebudeme kamarádi, ale v této situaci nejde o nás dva, ale o box a fanoušky.“

Otázkou zůstává, nakolik zmíněný Warren ocení tlaky Hearna na WBC a UKAD, kteří momentálně znovu řeší dopingový příběh manchesterského obra z roku 2015 poté, co jeho klíčový svědek přiznal, že křivě vypovídal kvůli finančnímu obohacení.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze