Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Drahý opilecký průšvih. Za streamování Joshua-Kličko dostal fanda obří pokutu

Joshua vs. KličkoJoshua vs. KličkoLONDÝN – Účet ve výši 85 tisíc dolarů (cca 2,5 milionů korun) přistál loni ve schránce čtyřiatřicetiletého Brita Craiga Fostera. „Dárek“ mu přišel od televize Sky Sport coby náhrada škody za facebookové streamování zápasu z dubna loňského roku mezi Anthonym Joshuou a Vladimirem Kličkem.

Nejen u protinožců ostře brojí proti pirátskému vysílání placených boxerských akcí. Na jednoho fanouška si v loňském roce vyšlápl také britský televizní gigant Sky Sports.

VÍCE K ZÁPASU JOSHUA VS. KLIČKO:

Craig Foster se rozhodl sledovat se svými kamarády a nějakým tím alkoholem dubnový šlágr těžké váhy mezi Anthonym Joshuou a Vladimirem Kličkem, které vyprodalo londýnský fotbalový stánek ve Wembley.

Za to si po vzoru dalších svých krajanů zaplatil požadovaných 19,95 liber (cca 580 korun), které se Sky Sports za placené boxerské vysílání (PPV) účtuje. Jenže právě z jeho předplatného a na jeho facebookovém profilu se následně objevilo živé vysílání tohoto souboje, ve kterém Ukrajinec předal do rukou ostrovního talentu pomyslné žezlo nad nejsledovanější váhovou divizí.

A Foster se následně nestačil divit. Sky Sports mu zrušilo předplatné, na konci roku pak dostal „vánoční dárek“ v podobě zmíněných 85 tisíc liber (2,5 milionů korun) coby náhrady ušlého zisku.

„Zaplatil jsem za box, nešlo mi o to vydělat peníze,“ rozpovídal se Foster, jehož živé facebookové vysílání sledovalo 4250 lidí (proto částka 85 tisíc liber od Sky Sports, za každého člověka si účtovala televizní společnost zmíněných 19,95 liber). „Můj iPad byl přihlášený k mému facebookovému účtu a když zápas začal, natočil jej můj kamarád proti televizi a pustil vysílání,“ vysvětloval dění ve svém obýváku ze sobotní noci s datem 29. dubna 2017.

„Nevšiml jsem si toho, sledoval jsem zápas, popíjeli jsme u toho pivo a užívali jsme si skvělý box. Pár dní na to mne odřízli od předplatného, chtěli po mě jména a adresy všech mých kamarádů, kteří tu noc byli u mě. Neudělal jsem to, nejsem práskač,“ pokračoval Foster.

Craig FosterCraig Foster

„Odměnou“ mu byl zmíněný účet na náhradu škody. Televize následně snížila své požadavky na 5 tisíc liber (cca 150 tisíc korun), kdy rodákovi ze Scarborough naúčtovala práci své advokátní kanceláře Foot Anstey LLP. Součástí tohoto požadavku byla také veřejná omluva v celostátním médiu.

„Udělali ze mě exemplární příklad. Vím, že to, co se stalo, je špatné. Nezastavil jsem svého kamaráda, protože jsem o tom nevěděl. Jsem jen týpek, co popíjel a bavil se s kamarády u boxu. Je to opravdu hodně těžké. Omlouval jsem se jim, řekl jim, že jsem byl opilý, nepomohlo to,“ hází si Foster zpětně popel na hlavu, který se živí coby osobní trenér. A který následně odmítl zaplatit i zmíněných 5 tisíc liber.

„Pan Foster porušil zákon. Uznal své neoprávněné jednání, omluvil se a podepsal právně závaznou dohodu, že těchto 5 tisíc liber zaplatí,“ kontroval Neil Parkes z Foot Anstey LLP. Celý případ tak definitivně skončí před soudem. A boxerský fanoušek riskuje, že nakonec bude muset poslat na účet Sky Sports celou částku.

Proti Fosterovi každopádně mluví mimo jiné i loňské zvýšení trestní sazby za pirátské vysílání na sociálních sítích na britských ostrovech. Soud může v tomto případě uložit trest až ve výši deseti let za mřížemi.

Duel Joshua vs. Kličko, který prvně jmenovaný ovládl knockoutem v 11. kole, sledovalo nelegálně na sociálních sítích na 400 tisíc lidí.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze