Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Don King opět čaruje. Bryan vs. Charr nebude, za Syřana se nabízí třeba i Dubois

  • Napsal Antonín Vavrda

Koláž Charr vs. BryanKoláž Charr vs. BryanDevadesátiletý promotér Don King znovu dokázal, jak umí využívat všech pák v zákulisí, aby dosáhl svého. Zatímco hlavní duel galavečera naplánovaného na 29. ledna do Warrenu v Ohiu mezi Ilungou Makabuem (28-2, 25 KO) a Thabisem Mchunem (23-5, 13 KO) ohrožen (zatím) není, souboj Trevora Bryana (21-0, 15 KO) s Manuelem Charrem (32-4, 18 KO) se opět neuskuteční.

Pořádné deja vu zažívá momentálně sedmatřicetiletý Syřan narozený v Libanonu vlastnící také německý pas. Manuel Charr měl 29. ledna 2021 bojoval o regulérní pás WBA s Trevorem Bryanem. Jenže na duel kvůli problémům s vízy nedošlo, Američan místo toho v jedenácti kolech zpacifikoval stárnoucího a vyčichlého Bermana Stiverna.


DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:


Oba bijce zastupuje právě všemi mastmi prohnaný Don King. Ten pak Charrovi předhodil další svoji ovečku, neporaženého, ale neprověřeného Christophera Lovejoye. Toho „Diamond Boy“ porazil a aktivoval tak svůj status „odpočívajícího šampiona“ opět do role aktivního.

Automaticky tak muselo dojít na další dražbu k souboji Bryan vs. Charr. Tu opět vyhrál Don King, tentokrát s částkou 1 000 101,80 dolarů, ze které měl do pokladny WBA složit 25procentní nevratnou zálohu. Zda tak učinil, ví jen on a vedení WBA v čele s kontroverzním Gilbertem J. Mendozou. Syrský bojovník, který už před deseti lety bojoval s legendárním Vitalijem Kličkem, tvrdí, že nikoliv.

Stejně tak nedostal k podepsání smlouvy o zápase, díky kterým by mohl dostat vízum do Spojených států. Pracovní vízum. Don King naopak tvrdí, že mu smlouvu poslal v termínu (do 29. prosince), ale Charr ji nepodepsal. Dle toho se měl o víza postarat promotér večera, jenže dle Boxingscene.com, které má všechny podklady, zapomněl na formulku „pod čarou“.

Manuel Charr s pásem WBA

Ta určuje, že každý bojovník a jeho tým jsou zodpovědní za získání vlastních pasů a všech víz v zemi, kde se bude bojovat, tak, aby se mohli zúčastnit duelu (ano, stále ale platí, že k získání pracovního víza v USA – jakéhokoliv – je třeba doklad o tom, že tam budete pracovat, tedy smlouva).

„Don King je v tomto ohledu mým zaměstnavatelem. Měl mi poslat podepsanou smlouvu, abych mohl žádat o vízum (P-1). Don King ale nic neposlal. Už nyní proti němu probíhá soudní řízení,“ řekl Charr pro německý Bild. Dle všeho budou tato řízení dvě, protože k floridskému soudu v okresu Fort Lauderdale (kde mají s Donem Kingem letité zkušenosti) už podal podněty loni po prvním neúspěšném pokusu duel uskutečnit.

Tím, že se ale nyní obě strany nedomluvily, přišel Charr zároveň dle nařízení WBA o svůj status. Titul je pro něj v prachu. Bryan naopak dostal šanci obhajovat titul dobrovolně, jeho soupeřem by měl být jistý Jonathan Guidry (17-0-2, 10 KO), který se na konci roku „náhodně“ objevil v ratingu WBA pro těžkou váhu.

Co v ní dělá neporažený dvaatřicetiletý boxer s přezdívkou „The King“, když je v ratingu například i za českou dvojicí Pavel Šour – Tomáš Šálek a dosud jeho největším skalpem je už neaktivní journeyman Cory Phelps, je otázkou, na kterou rozumnou (nefinanční) a sportovní odpověď najít nelze.

Trevor Bryan s pásem a Donem Kingem

Jedinou dobrou zprávou z tohoto cirkusu budiž skutečnost, že pokud Bryan souboj s Guidrym vyhraje (což by měl), v dalším duelu už se opravdovému soupeři nevyhne. Jedničkou váhy je mladý Brit Daniel Dubois (17-1, 16 KO), za kterým stojí další velezkušený promotér Frank Warren. Boxer přezdívaný „DDD“ má poté, co WBA redukuje své šampiony, takže přišel o status prozatímního držitele regulérního pásu, právo vyzvat právě jeho držitele.

A je téměř jisté, že si Mendoza nebude chtít rozkmotřit Warrena, který je přece jen silnějším hráčem na boxerském poli než osamělý bojovník Manuel Charr, nebo jeho předchůzdce Fres Oquendo, se kterým WBA ve spolupráci – ano, s Donem Kingem – zatočila vlastně úplně stejně, jen o dva roky dříve... „Je to zkorumpovaná organizace k ničemu. Lituji, že jsem jí před lety dal přednost před WBC,“ dodal zklamaný Charr.

Nu, ne, že by si nějak polepšil, ona ani WBC neoplývá průzračností moře na Maledivách, ale je pravdou, že momentálně má ve světě profesionálního boxu o něco více respektu...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze