Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Dojde na souboj pohlaví? Královna střední váhy Shieldsová si troufá na muže, i GGG

  • Napsal Antonín Vavrda

Claressa Shieldsová / zdroj foto: Boxingscene.comClaressa Shieldsová / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Američanka Claressa Shieldsová (9-0, 2 KO) to se svými slovy před víkendovým duelem proti Němce Christině Hammerové (24-1, 11 KO) o tom, že je nejlepší boxer – nikoliv jen boxerka – planety, myslela zjevně naprosto vážně...

Mohlo to být jen plácnutí do vody. Jen ta pro zajímavost. Kdyby se k tomu nevracelo, nic by se nestalo. Jenže čtyřiadvacetiletý „T-Rex“ z Flintu prostě takový není.

VÍCE O CLARESSE SHIELDSOVÉ:

Před sobotním soubojem s Christinou Hammerovou o všechny pásy ve střední váze, který jednoznačně ovládla, zaznělo z úst Claressy Shieldsové, že se nepovažuje za nejlepší boxerku, ale za nejlepšího boxera ze všech. Že ona box nedělí na muže a ženy a že udělá vše pro to, aby toto dělení změnila.

Uplynulo pár dní a dvojnásobná olympijská šampionka a nyní i mistryně světa dvou vah k těmto slovům vrátila. A přidala také něco navíc.

„Trénuji s muži. Dokážu zdolat muže. Ničím jejich nosy. Mohu porážet chlapy. Myslím, že kdyby mi postavili jedničku mužského velteru Keitha Thurmana, tak ho jednoduše zmlátím. Opravdu,“ řekla ve čtvrtek americkému bulvárnímu webu TMZ Sports.

„Muži mohou být silnější než já. Ale jejich boxerské dovednosti nejsou takové, jako ty moje. Dejte mi klidně i Gennadije Golovkina. Je sice už trochu starší, ale i tak bych mu dala vydělat a dokázala ho porazit,“ přidala další zvučné jméno, tentokrát už ze „své“ střední váhy.

„Víte, box není o síle. Víte, o čem je? Je to sladká věda. Lidé říkali, že i Christina Hammerová bude silnější než já. A i o dalších. Jenže jak to nakonec dopadlo? Viděli jste, co jsem s nimi udělala. Jak jsem pracovala, moi obranu?“ pokračovala sebevědomě Shieldsová.

„Kdybych se dostala do ringu s mužem, ukázala bych toho ze svého umění ještě daleko více. A věřte, že mám i úderovou sílu. Nebudu říkat, že jsem silnější než oni, ale pokud trefíte ten ideální úder ve správnou chvíli?“ dodala na závěr.

Uvidíme, zda bude Shieldsová vyslyšena a dojde k tomuto hodně zajímavému měření sil. Ty absolvovaly už i jiné sporty, tím nejslavnějším duelem je tenisový „souboj pohlaví“, který našel i své zfilmování a ve kterém tehdy devětadvacetiletá Billie Jean Kingová slavně v roce 1973 porazila o 24 let staršího bývalého špičkového hráče Bobbyho Riggse.

Americké boxerce jde ale v první řadě o souboj s držitelkou všech prestižních pásů – WBC, WBA, IBF a WBO ve velterové váze –, taktéž neporaženou Norkou Cecilií Braekhusovou. Obě ženy dělí jedna váhová divize – lehká střední, ve které by se dle slov Shieldsové mohly střetnou. Norská boxerka ale tuto možnost už před několika týdny odmítla...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze