Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Do akce se vrací také Showtime Boxing. Nabídne i lahůdku Charlo vs. Derevjančenko

  • Napsal Antonín Vavrda

Podzim v podání PBC a Showtime BoxingNEW YORK – Ve středu večer odpoledne oznámily Showtime Boxing a Premier Boxing Champions (PBC) svůj další program, který bude od srpna do prosince čítat celkem devět galavečerů. Chybět nebudou ani dvě PPV akce – jednu obstarají dvojčata Charlové, druhou pak souboj Gervonta Davis vs. Leo Santa Cruz.

Program devíti akcí PBC a spřízněné televizní platformy startuje už 1. srpna souboje neporažených Stephena Fultona Jr. (18-0, 8 KO) a Angela Lea (19-0, 9 KO), kteří si to rozdají o volný pás WBO v super bantamové váze. Ten uvolnil mexický střelec Emanuel Navarrete (31-1, 27 KO), který se přesunul o váhu výše.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jaké budou taháky dalších galavečerů PBC a Showtime Boxing?

15. SPRNA – DAVID BENAVIDEZ (22-0, 19 KO) vs. ROAMER ALEXIS ANGULO (26-1, 22 KO), o titul WBC v super střední váze

19. ZÁŘÍ – ERICKSON LUBIN (22-1, 16 KO) vs. TERRELL GAUSHA (21-1-1, 10 KO), eliminace WBC v lehké střední váze

19. ZÁŘÍ – TUGSTSOGT NYAMBAYAR (11-0, 9 KO) vs. EDUARDO RAMIREZ (23-2-3, 10 KO)

26. ZÁŘÍ – JERMALL CHARLO (30-0, 22 KO) vs. SERGEJ DEREVJANČENKO (13-2, 10 KO), o titul WBC ve střední váze

26. ZÁŘÍ – JERMELL CHARLO (33-1, 17 KO) vs. JEISON ROSARIO (20-1-1, 14 KO), o tituly WBC, WBA a IBF v lehké střední váze

10. ŘÍJNA – SERGEJ LIPINEC (16-1, 12 KO) vs. KUDRATILLO ABDUKACHOROV (15-0, 8 KO), prozatímní titul IBF ve velterové váze

24. ŘÍJNA – GERVONTA DAVIS (23-0, 22 KO) vs. LEO SANTA CRUZ (37-1-1, 19 KO), o tituly WBA v lehké váze a WBA v super pérové váze

28. LISTOPADU – CHRIS COLBERT (14-0, 5 KO) vs. JAIME ARBOLEDA (16-1, 13 KO), prozatímní titul WBA v super pérové váze

12. PROSINCE – NORDINE OUBAALI (17-0, 12 KO) vs. NONITO DONAIRE (40-6, 26 KO), o titul WBC v bantamové váze.

To je celkem kvalitní výběr, co říkáte? Co zápas, to perla, celkem je na všech devíti akcích zatím naplánováno 22 zápasů. Prozatím jsou všechny naplánované do Mohegan Sun Casino v Connecticutu, s tím, že pokud to situace kolem koronaviru dovolí, může dojít na přemístění. I kvůli divákům. S ohledem na současné dění v Americe jde ale spíše o tužby než realitu.

„Nechtěli jsme se vrátit kvůli návratu jako jiní, ale chtěl jsem se vrátit s velkými boxery a smysluplnými zápasy,“ okomentoval odtajnění programu Stephen Espinoza, prezident Showtime Sports. A na první dobrou plán obou subjektů vyšel na výbornou.

Osm zápasů o regulérní titul/y, dva o prozatímní pás, pět světových eliminací ve 22 duelech? Paráda! Hlavně jde navíc většinou o vyrovnané střety, oprávněný je také výběr pro placené přenosy. Dvojčata Charlovy nabízejí vždy zajímavou podívanou, neporaženého Jermalla navíc čeká nebezpečný Ukrajinec Derevjančenko.

Ten duelem s třicetiletým šampionem WBC ve střední váze završí kolečko s elitou této váhy. A byť ani proti bývalému parťákovi z tělocvičny Danielu Jacobsovi a Kazachovi Gennadiji Golovkinovi ostudu neudělal, naopak, tak s oběma prohrál těsně na body, když byl v obou případech počítán hned v prvním kole.

Pokud by uspěl proti Charlovi, hlasitě by si řekl o čtvrtého do party – Mexičana Canela Alvareze (53-1-2, 36 KO), který stále drží tři pásy v této divizi, přestože dle většiny minimálně svůj nejbližší duel odboxuje v super střední váze a také zamýšlená trilogie s Golovkinem by mohla být směřována do ní.

A pak je tu střet Davise se Santa Cruzem, který nelze nazvat jinak než lahůdkou. Jistě, prvně jmenovaný Američan má na své straně věk i váhu, už jeho poslední duel s Juriorkisem Gambou ale ukázal, že není nepřemožitelný a nezranitelný. A Santa Cruz?

To je zkušenost nad zkušenosti, byť jej v hodnocení pěti nejlepších boxerů napříč vahami nejspíše nenajdete, u některých expertů tam patří. A do desítky rozhodně, navíc svoji špičkovou výkonnost ukazuje dlouhodobě už vlastně téměř celou jednu dekádu, přestože mu je stále teprve jednatřicet let.

Nezbývá než se začít těšit poté, co v zámoří restartovaly box týmy Top Rank a ESPN, na které navázali promotéři i v Evropě a blíží se velké galavečery také na britských ostrovech od dvojice es Franka Warrena a Eddieho Hearna.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze